409754-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Maschinen zur Reinigung von Abwasser – Dynamisk indkøbssystem til køb af automatriste til overløbsbygværker
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDynamisk indkøbssystem til køb af automatriste til overløbsbygværker
BeschreibungI forbindelse med løbende vedligehold og forbedringer af automatriste til overløbsbygværker ved DIN Forsyning Spildevand A/S ønskes det at få etableret et dynamisk indkøbssystem, som fremover skal benyttes ved indkøb af automatriste til overløbsbygværker
Interne KennungS2026 - 01042
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensEtableringen af det dynamiske indkøbssystem foregår således: 1) Ordregiver fremsender udbudsbekendtgørelse til EU's publikationskontor vedrørende etableringen af det dynamiske indkøbssystem, hvilket igangsætter udbudsproceduren og offentliggør udbudsmaterialet. 2) Ansøgere indleverer ansøgning om optagelse i det dynamiske indkøbssystems kategorier, jf. udbudsbetingelserne, inden ansøgningsfristens udløb (eller senere). Fremgangsmåde for ansøgning og krav for optagelse fremgår af udbudsbetingelserne. 3) Ordregiver behandler ansøgningerne med henblik på at konstatere, om Ansøgerne iagttager de opstillede egnethedskrav i relation til den eller de Kategorier, som Ansøgerne måtte ønske optagelse på. 4) Ordregiver underretter samtidig Ansøgerne om optagelse eller afvisning af optagelse i det dynamiske indkøbssystem. 5) Efter ikrafttrædelsen af det dynamiske indkøbssystem er der mulighed for løbende optagelse.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996000 Maschinen zur Reinigung von Abwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996500 Abwasser-Rechenanlagen
5. Los
LosLOT-0000