2. Verfahren
Verfahren
Titel: Městský dům na náměstí Republiky v Tachově
Beschreibung: Předmětem soutěže je návrh novostavby polyfunkčního městského domu na náměstí Republiky v Tachově. Nový objekt nahradí stávající Dům potravin, jehož technický stav, dispoziční řešení a architektonická kvalita již nevyhovují současným požadavkům a bude demolován. Cílem soutěže je nalézt kvalitní, soudobý, realistický architektonický návrh, který bude mít společenský a kulturní přínos, dodá nové impulzy do centra města, posílí jeho atraktivitu, přispěje ke kultivaci prostoru a přirozeně naváže na charakter historického prostředí městské památkové zóny. Návrh by měl přirozeně doplnit městskou strukturu historického jádra a kultivovaně navázat na charakter místa. Dům by měl být sebevědomý a zároveň pokorný, vyjadřovat svým jazykem současnost, ale zároveň respekt k městské památkové zóně, do níž vstupuje, a vytvořit přirozenou součást kulturní paměťové vrstvy Tachova. Vybranému účastníkovi vzešlému ze soutěže o návrh bude následně zadána kompletní zakázka na zpracování všech fází projektové dokumentace a nezbytných souvisejících služeb, které jsou podmínkou úspěšné realizace a provozování městského domu, a to při optimalizaci nákladů a kvality stavby s ohledem na její celoživotní cyklus. Zadavatel předpokládá realizaci zakázky bezprostředně po ukončení soutěže o návrh.
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: SoN/2026