See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nieruchomości zamieszkałe Gmina Klucze - odbiór oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych, obsługa PSZOK w latach 2026 – 2028.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Klucze, ich zagospodarowanie oraz obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w latach 2026 – 2028. Zebrane odpady zostaną poddane procesom przygotowania do ponownego użycia poprzez recykling, unieszkodliwianie, inne procesy odzysku. Obowiązki i zobowiązania Wykonawcy zostały szczegółowo określone są we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SWZ) stanowiącym integralną część specyfikacji warunków zamówienia przedmiotowego zamówienia. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie: 1. odpadów niesegregowanych (zmieszanych) o kodzie 20 03 01, gromadzonych w pojemnikach plastikowych, usytuowanych na posesjach zamieszkałych. W dniu odbioru zgodnie z przygotowanym harmonogramem odbioru odpadów dla poszczególnych miejscowości, napełniony pojemnik będzie dostępny - ustawiony przed ogrodzeniem posesji w celu opróżnienia przez Wykonawcę zadania. 2. odpadów selektywnych, gromadzonych w pojemnikach plastikowych lub workach odpowiednio oznakowanych i gromadzonych na posesjach zamieszkałych w podziale na: a) papier i tektura oraz odpady opakowaniowe z papieru i tektury – worek lub pojemnik w kolorze niebieskim, b) odpadów ze szkła białego oraz kolorowego, odpady opakowaniowe ze szkła – worek lub pojemnik w kolorze zielonym, c) metale, odpady opakowaniowe z metali, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe – worek lub pojemnik w kolorze żółtym, d) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów – worek lub pojemnik w kolorze brązowym. 3. przeterminowane leki – odbiór na zgłoszenie – Apteka Tęczowa w Kluczach. 4.odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych – według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 5. odpady wielkogabarytowe - według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 6. zużyte opony według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 7. zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny - według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 8. popiół jako frakcja zbierana selektywnie gromadzona w pojemnikach plastikowych, usytuowanych na posesjach zamieszkałych – odbierana sprzed posesji według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów w okresie listopad- kwiecień – jeden raz w miesiącu, 9. tekstylia jako frakcja selektywna – gromadzone w dowolnych innych workach gospodarczych - według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 10. wszystkie odpady komunalne zbierane w sposób selektywny jako wysegregowane frakcje w PSZOK Klucze Osada 36E, tj.: - szkło - plastik - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne - baterie - lampy fluoroscencyjne - tusze z drukarek i inne opakowania zawierające składniki niebezpieczne - farby, lakiery - drewno - papier - bioodpady - odpady wielkogabarytowe - tekstylia - materiały izolacyjne - papa - styropian - odpady z betonu - zmieszane odpady z gruzu - odpady z gruzu ceglanego - odpady medyczne - opakowania wielomateriałowe. 3. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojemniki lub worki, przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych były odpowiednio oznakowane tj.: umieszczony w formie nadruku nazwa i adres siedziby Wykonawcy oraz opis jakie odpady należy umieszczać w worku lub pojemniku, a jakich nie należy. Preferowana pojemność worków przez Zamawiającego to 120 l. 2) Na podstawie art.6d ust.4 pkt.5 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2025,poz.733), zobowiązuje się oferenta do wskazania w ofercie instalacji, w szczególności komunalnych instalacji do przetwarzania odpadów, do których oferent będzie przekazywał odebrane odpady komunalne. 3) Zamawiający zobowiązuje podmiot wybrany w postępowaniu przetargowym – Wykonawcę usługi do raportowania o ilości odebranych odpadów z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Klucze jeden raz w miesiącu w postaci kart KPO i KEO tylko w formie elektronicznej na trwałym nośniku danych tj.: płyta CD/DVD, pendrive, ewentualnie e-mail. 4) W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) dostarczenia pojemników na odpady zmieszane zgodnie z przyjęta normą 60 l/os, pojemników na frakcję popiołu, worków o poj. 120 l. na poszczególne frakcje odpadów (niebieskie, żółte, zielone, brązowe) w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. b) zorganizowania i wyposażenia w odpowiednie pojemniki łącznie 3 komplety do odbioru odpadów zbieranych selektywnie wyposażonych w oznakowane czytelnie pojemniki o pojemności co najmniej 1100 l - niebieski – papier i tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury, - zielony – szkło białe i kolorowe, - żółty – metale i opakowania z metali, odpady tworzyw sztucznych i opakowaniowe tworzyw sztucznych, odpady wielomateriałowe. 5) wyposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w odpowiednio oznakowane kontenery i pojemnik dla poszczególnych selektywnie zebranych odpadów, tj.: a) odpady budowlane i rozbiórkowe - pojemniki o pojemności nie mniejszej niż 5 m3 (1 szt.), b) gruz zmieszany - pojemniki o pojemności nie mniejszej niż 5 m3 (1 szt.), c) odpady wielkogabarytowe - pojemniki o pojemności nie mniejszej niż 5 m3 (1 szt.), d) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – gromadzony w wiacie, e) popiół – pojemnik o pojemności nie mniejszej niż 1100 m3 (1 szt.), f) bioodpady w tym odpady zielone - pojemnik o pojemności nie mniejszej niż 1100 l (1 szt.), g) drewno inne niż wymienione w 200137 - pojemnik o pojemności nie mniejszej niż 1100 l (1 szt.), h) papa, ondulina, gont bitumiczny – pojemnik o pojemności nie mniejszej niż 1100 l. (1 szt.), i) chemikalia - pojemnik o pojemności nie mniejszej niż 1100 l (1 szt
Vorherige Bekanntmachung: 244486-2026
Interne Kennung: BZP.271.12.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Klucze, ich zagospodarowanie oraz obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w latach 2026 – 2028. Zebrane odpady zostaną poddane procesom przygotowania do ponownego użycia poprzez recykling, unieszkodliwianie, inne procesy odzysku. Obowiązki i zobowiązania Wykonawcy zostały szczegółowo określone są we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SWZ) stanowiącym integralną część specyfikacji warunków zamówienia przedmiotowego zamówienia. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie: 1. odpadów niesegregowanych (zmieszanych) o kodzie 20 03 01, gromadzonych w pojemnikach plastikowych, usytuowanych na posesjach zamieszkałych. W dniu odbioru zgodnie z przygotowanym harmonogramem odbioru odpadów dla poszczególnych miejscowości, napełniony pojemnik będzie dostępny - ustawiony przed ogrodzeniem posesji w celu opróżnienia przez Wykonawcę zadania. 2. odpadów selektywnych, gromadzonych w pojemnikach plastikowych lub workach odpowiednio oznakowanych i gromadzonych na posesjach zamieszkałych w podziale na: a) papier i tektura oraz odpady opakowaniowe z papieru i tektury – worek lub pojemnik w kolorze niebieskim, b) odpadów ze szkła białego oraz kolorowego, odpady opakowaniowe ze szkła – worek lub pojemnik w kolorze zielonym, c) metale, odpady opakowaniowe z metali, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe – worek lub pojemnik w kolorze żółtym, d) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów – worek lub pojemnik w kolorze brązowym. 3. przeterminowane leki – odbiór na zgłoszenie – Apteka Tęczowa w Kluczach. 4.odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych – według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 5. odpady wielkogabarytowe - według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 6. zużyte opony według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 7. zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny - według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 8. popiół jako frakcja zbierana selektywnie gromadzona w pojemnikach plastikowych, usytuowanych na posesjach zamieszkałych – odbierana sprzed posesji według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów w okresie listopad- kwiecień – jeden raz w miesiącu, 9. tekstylia jako frakcja selektywna – gromadzone w dowolnych innych workach gospodarczych - według opracowanego harmonogramu odbioru odpadów – zbiórka w okresie wiosennym oraz jesiennym, 10. wszystkie odpady komunalne zbierane w sposób selektywny jako wysegregowane frakcje w PSZOK Klucze Osada 36E, tj.: - szkło - plastik - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne - baterie - lampy fluoroscencyjne - tusze z drukarek i inne opakowania zawierające składniki niebezpieczne - farby, lakiery - drewno - papier - bioodpady - odpady wielkogabarytowe - tekstylia - materiały izolacyjne - papa - styropian - odpady z betonu - zmieszane odpady z gruzu - odpady z gruzu ceglanego - odpady medyczne - opakowania wielomateriałowe. 3. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojemniki lub worki, przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych były odpowiednio oznakowane tj.: umieszczony w formie nadruku nazwa i adres siedziby Wykonawcy oraz opis jakie odpady należy umieszczać w worku lub pojemniku, a jakich nie należy. Preferowana pojemność worków przez Zamawiającego to 120 l. 2) Na podstawie art.6d ust.4 pkt.5 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2025,poz.733), zobowiązuje się oferenta do wskazania w ofercie instalacji, w szczególności komunalnych instalacji do przetwarzania odpadów, do których oferent będzie przekazywał odebrane odpady komunalne. 3) Zamawiający zobowiązuje podmiot wybrany w postępowaniu przetargowym – Wykonawcę usługi do raportowania o ilości odebranych odpadów z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Klucze jeden raz w miesiącu w postaci kart KPO i KEO tylko w formie elektronicznej na trwałym nośniku danych tj.: płyta CD/DVD, pendrive, ewentualnie e-mail. 4) W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) dostarczenia pojemników na odpady zmieszane zgodnie z przyjęta normą 60 l/os, pojemników na frakcję popiołu, worków o poj. 120 l. na poszczególne frakcje odpadów (niebieskie, żółte, zielone, brązowe) w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. b) zorganizowania i wyposażenia w odpowiednie pojemniki łącznie 3 komplety do odbioru odpadów zbieranych selektywnie wyposażonych w oznakowane czytelnie pojemniki o pojemności co najmniej 1100 l - niebieski – papier i tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury, - zielony – szkło białe i kolorowe, - żółty – metale i opakowania z metali, odpady tworzyw sztucznych i opakowaniowe tworzyw sztucznych, odpady wielomateriałowe. 5) wyposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w odpowiednio oznakowane kontenery i pojemnik dla poszczególnych selektywnie zebranych odpadów, tj.: a) odpady budowlane i rozbiórkowe - pojemniki o pojemności nie mniejszej niż 5 m3 (1 szt.), b) gruz zmieszany - pojemniki o pojemności nie mniejszej niż 5 m3 (1 szt.), c) odpady wielkogabarytowe - pojemniki o pojemności nie mniejszej niż 5 m3 (1 szt.), d) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – gromadzony w wiacie, e) popiół – pojemnik o pojemności nie mniejszej niż 1100 m3 (1 szt.), f) bioodpady w tym odpady zielone - pojemnik o pojemności nie mniejszej niż 1100 l (1 szt.),
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513700 Schlammtransport, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden