2. Verfahren
Verfahren
Titel: Avfallshämtning av bottentömmande behållare, fosforfilter i säck samt bygg-och rivningsavfall i storsäck i Norrköpings kommun
Beschreibung: I denna upphandling ingår insamling och transport av avfall under kommunalt ansvar från bottentömmande behållare, fosforfilter i säck samt bygg-och rivningsavfall i storsäck i Norrköpings kommun, hämtningsområde A. Det vill säga områden i Norrköpings kommun där hämtning sker med landförbindelse.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132262:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen