410550-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu ZCG MG-6
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu ZCG MG-6
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi usługa kompleksowa, na którą składa się: 1) odbiór odpadów komunalnych: a) bezpośrednio od właścicieli nieruchomości pozostających w systemie odbierania odpadów komunalnych zorganizowanym przez Związek Celowy Gmin MG-6 (dalej: „ZCG MG-6” lub „Związek”), cyklicznie: - z pojemników / kontenerów lub worków, - bez konieczności deponowania odpadów w pojemnikach / kontenerach lub workach (tzw. wystawki), b) zdeponowanych w: - punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych (dalej: „PSZOK”) położonych na terenie gmin członkowskich ZCG MG-6, - aptekach i punktach aptecznych, 2) transport i przekazanie odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 (zwanych dalej łącznie ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca / miejsc przetwarzania odpadów komunalnych, zapewnionego / zapewnionych przez wykonawcę, 3) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych w miejscu / miejscach przetwarzania odpadów komunalnych, zapewnionego / zapewnionych przez wykonawcę, 4) zapewnienie właścicielom nieruchomości pojemników / kontenerów / worków przeznaczonych do gromadzenia opadów w systemie, o którym mowa powyżej w pkt 1) lit. a) tiret pierwszy, a także w punktach, o których mowa powyżej w pkt 1) lit b) tiret drugi i zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego pojemników / kontenerów, 5) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) – 4). Szczegółowo przedmiot zamówienia opisano w Załączniku nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik nr 3 do SWZ formularz ofertowy zawiera szacunkowe masy odpadów dla okresów zamówienia.
Interne KennungDK.271.1.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do: 1) realizacji w okresie podstawowym obowiązywania umowy większego zakresu usług, poprzez zwiększenie kwoty, o której mowa w §7 ust. 1 umowy, jednakże o nie więcej niż 25% względem kwoty wskazanej w §7 ust. 1 umowy (w brzmieniu pierwotnym wskazanego postanowienia), 2) realizacji zamówienia w dodatkowym okresie (okres opcyjny) nie dłuższym niż 12 dodatkowych miesięcy. 2. Skorzystanie z opcji na podstawie ust. 1 pkt 1 nastąpi na zasadach: 1) w okresie podstawowym obowiązywania umowy i może polegać na zwiększeniu wynagrodzenia Wykonawcy o max. 25% wynagrodzenia określonego w §7 ust. 1 umowy (w brzmieniu pierwotnym) lub o część tej kwoty, celem zapewnienia realizacji umowy przez okres 24 następujących po sobie miesięcy w warunkach przedwczesnego wyczerpania kwotowego realizacji zamówienia, 2) Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego skorzystania z prawa opcji, przy czym suma okresów objętych każdorazowym skorzystaniem z tego prawa, nie może przekroczyć w ujęciu kwotowym 25% wynagrodzenia określonego w §7ust. 1 umowy (w brzmieniu pierwotnym), 3) może dotyczyć całego jak i części zakresu zamówienia określonego dla zakresu podstawowego, 4) rozliczenia będą następować na podstawie aktualnie obowiązujących stawek jednostkowych. 3. Skorzystanie z opcji na podstawie ust. 1 pkt 2 może nastąpić w okresie obowiązywania umowy i na następujących zasadach: 1) może dotyczyć maksymalnie okresu 12 następujących po sobie miesięcy lub okresu krótszego, 2) Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego skorzystania z prawa opcji, przy czym suma okresów objętych każdorazowym skorzystaniem z tego prawa, nie może przekroczyć 12 miesięcy, a każdy z okresów, o który wydłużony zostanie okres świadczenia usług przez Wykonawcę nie może być krótszy niż 2 miesiące, 3) Zamawiający każdorazowo wraz ze wskazaniem okresu opcyjnego, o który wydłuża okres obowiązywania umowy poda: a) wysokość maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy (ustalana w oparciu o ofertę Wykonawcy), b) zakres usług objętych zakresem opcyjnym, c) może dotyczyć okresu następującego po okresie podstawowym realizacji zamówienia, 4) rozliczenia będą następować na podstawie aktualnie obowiązujących stawek jednostkowych. 4. W ramach realizacji zakresów opcyjnych, Wykonawca zobowiązany jest do realizacji usług w sposób i w zakresie tożsamym jak ustanowiony dla zakresu podstawowego zamówienia. 5. Skorzystania z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia Wykonawcy. 6. Zamówienie opcyjne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezaktualizowania jego realizacji przez Wykonawcę. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcyjnego jest wyłącznym i jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie Umowy, ustalane z zastosowaniem mechanizmu tożsamego względem obowiązującego dla zakresu podstawowego zamówienia.