41069-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – Udbud af rammeaftale om udførelse af service, eftersyn og reparationer af kørende maskinel
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rammeaftale om udførelse af service, eftersyn og reparationer af kørende maskinel
BeschreibungAffaldPlus udbyder en rammeaftale vedrørende service, eftersyn og reparation af kørende maskinel, som anvendes i den daglige drift. For at sikre en effektiv og driftssikker håndtering og behandling af affald og materialer på disse faciliteter har AffaldPlus behov for en kompetent og pålidelig leverandør, der kan levere de nødvendige ydelser i forbindelse med vedligeholdelse og reparation af selskabets kørende maskinel. I AffaldPlus anvendes kørende maskiner til den effektive håndtering og behandling af affald . For at sikre overholdelse af gældende sikkerhedsstandarder samt driftsmæssig stabilitet skal det pågældende maskinel underlægges løbende vedligeholdelse. Leverandøren skal udføre følgende: - Service af kørende maskinel - Eftersyn af kørende maskinel - Reparationer efter behov på baggrund af AffaldPlus’ tilkald
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1
BeschreibungDelaftalen vedrører service, eftersyn og reparationer af følgende typer maskiner: Rendegravere, gummihjulsgravere og minilæssere
Interne KennungRendegravere, gummihjulsgravere og minilæssere
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Optionen
Beschreibung der OptionenOption på at forlænge kontrakten på uændrede vilkår på 2 x 12 måneder.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2
BeschreibungDelaftalen vedrører service, eftersyn og reparationer af følgende typer maskiner: Gravemaskiner, dumpere, kompacter, traktorer og gummihjulslæssere
Interne KennungDelaftale 2
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3
BeschreibungDelaftalen vedrører service, eftersyn og reparationer af følgende typer maskiner: Komprimatorbiler og lastbiler
Interne KennungKomprimatorbiler og lastbiler
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4
BeschreibungDelaftalen vedrører service, eftersyn og reparationer af følgende typer maskiner:
Interne KennungDelaftale 1