2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy sprzętu specjalistycznego j.u. oraz wielorazowego użytku dla potrzeb Pododdziału Udarowego i Pracowni Radiologii Zabiegowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy specjalistycznego sprzętu jednorazowego użytku oraz wielorazowego użytku dla potrzeb Podoodziału Udarowego i Pracowni Radiologii Zabiegowej przez okres 12 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy..
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 177 z późn. zm.), Zamawiający uznaje za zasadne skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu Spowodowane jest to zwiększonym zapotrzebowaniem na specjalistyczny sprzęt medyczny jednorazowego oraz wielorazowego użytku, niezbędny do bieżącego funkcjonowania Pododdziału Udarowego oraz Pracowni Radiologii Zabiegowej. Specyfika świadczeń medycznych realizowanych w tych komórkach organizacyjnych – w szczególności ratowanie życia pacjentów w stanach nagłych, takich jak udary niedokrwienne czy ostre zespoły naczyniowe – wymaga bezwzględnego i nieprzerwanego zabezpieczenia ciągłości dostaw wysoce specjalistycznego asortymentu. Ewentualny brak ciągłości dostaw lub opóźnienie w udzieleniu zamówienia niesie za sobą bezpośrednie ryzyko paraliżu pracy kluczowych oddziałów ratujących ludzkie życie, co wyczerpuje przesłankę pilnej potrzeby udzielenia zamówienia W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na asortyment - sprzęt medyczny,, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Skrócenie terminu składania ofert nie wpływa na ograniczenie konkurencyjności i nie stanowi problemu w przygotowaniu oferty dla wyspecjalizowanych podmiotów gospodarczych ubiegających się o pozyskanie zamówienia publicznego. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny, a rynek dostawców specjalistycznego sprzętu jest wyspecjalizowany i dobrze rozpoznany, co umożliwia przygotowanie ofert w skróconym terminie. Skrócenie okresu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Przedmiot zamówienia jest jednoznacznie opisany, dokumentacja przetargowa kompletna, a potencjalni wykonawcy działający na rynku posiadają doświadczenie oraz zasoby umożliwiające przygotowanie ofert w skróconym terminie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: Pakiet 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3
Beschreibung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4
Beschreibung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5
Beschreibung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6
Beschreibung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7
Beschreibung: Pakiet 7