2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Wykonawcy zadania pn.: „Budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych i punktów do zasilania statków powietrznych energią z sieci (400Hz) wraz z infrastrukturą towarzyszącą" w formule projektuj i buduj
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych i punktów do zasilania statków powietrznych energią z sieci (400Hz) wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w formule „projektuj i buduj”, obejmująca wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie Koncepcji oraz pozostałych dokumentów przetargowych oraz realizację robót budowlanych zgodnie z opracowanym projektem. 2. Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie OPZ, PFU i Koncepcji Technicznej „Rozbudowa infrastruktury energetycznej w celu przygotowania punktów ładowania pojazdów elektrycznych na lotnisku Katowice Airport” wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych przepisami prawa sprawdzeń, uzgodnień i opinii, a także pozwoleń, decyzji i innych niezbędnych dokumentów do rozpoczęcia robót budowlanych, a w szczególności prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę; b) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji projektowej na Zamawiającego; c) wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; d) dostarczenie, zamontowanie, podłączenie, uruchomienia urządzeń i przekazanie do eksploatacji zgodnie z OPZ, PFU, Koncepcją Techniczną oraz opracowaną dokumentacją projektową oraz przekazaniem dokumentacji technicznej urządzeń; e) przeprowadzenie szkoleń z obsługi urządzeń; f) opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej ewentualne zmiany wprowadzone w trakcie realizacji inwestycji (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie); g) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji powykonawczej na Zamawiającego; 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do SWZ tj.: a) załączniku nr 2 – Opis przedmiotu zamówienia, b) załączniku nr 2.1a – Program Funkcjonalno – Użytkowy, c) załączniku nr 2.1b - Koncepcja Techniczna „Rozbudowa infrastruktury energetycznej w celu przygotowania punktów ładowania pojazdów elektrycznych na lotnisku Katowice Airport”. Uwaga: Załącznik 2.1a) Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowi uzupełnienie Koncepcji Technicznej określonej w Załączniku 2.1b). W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami Załącznika 2.1a) a postanowieniami Koncepcji Technicznej zawartej w Załączniku 2.1b), pierwszeństwo mają postanowienia Załącznika 2.1a).
Interne Kennung: U/1/DE/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A. Wraz z ofertą należy złożyć: 1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia i/lub spełniania warunków udziału w postępowaniu aktualnego na dzień składania ofert – w zakresie określonym w niniejszym postępowaniu; Oświadczenie, należy złożyć na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej skrócie: JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16). Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Elektroniczna wersja dokumentu stanowiąca załącznik nr 3 do SWZ została zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: https://www.katowice-airport.com/pl/biznes/przetargi/232 zakładka przetargi, postępowanie nr: U/1/DE/2025 pn.: "Wybór Wykonawcy zadania pn.: „Budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych i punktów do zasilania statków powietrznych energią z sieci (400Hz) wraz z infrastrukturą towarzyszącą" w formule projektuj i buduj". 2. Oświadczenie wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi załącznik nr 1a do SWZ. 3. Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy – „(…) z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy” (odnosi się do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ – o ile dotyczy. 4. Zgodnie z art. 118 ust. 3 ustawy PZP zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy), wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 9 do SWZ – o ile dotyczy. 5. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi załącznik nr 1b do SWZ – o ile dotyczy. 6. Pełnomocnictwo do podpisania oferty. 7. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów wspólnie ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego - o ile dotyczy. 8. Dowód wniesienia wadium. 9. W przypadku Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - aktualny dokument potwierdzający zasady reprezentacji wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia/ podmiotu udostępniającego zasoby.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315500 Mittelspannungsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 31158000 Ladegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych i punktów do zasilania statków powietrznych energią z sieci (400Hz) wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w formule „projektuj i buduj”, obejmująca wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie Koncepcji oraz pozostałych dokumentów przetargowych oraz realizację robót budowlanych zgodnie z opracowanym projektem. 2. Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie OPZ, PFU i Koncepcji Technicznej „Rozbudowa infrastruktury energetycznej w celu przygotowania punktów ładowania pojazdów elektrycznych na lotnisku Katowice Airport” wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych przepisami prawa sprawdzeń, uzgodnień i opinii, a także pozwoleń, decyzji i innych niezbędnych dokumentów do rozpoczęcia robót budowlanych, a w szczególności prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę; b) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji projektowej na Zamawiającego; c) wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; d) dostarczenie, zamontowanie, podłączenie, uruchomienia urządzeń i przekazanie do eksploatacji zgodnie z OPZ, PFU, Koncepcją Techniczną oraz opracowaną dokumentacją projektową oraz przekazaniem dokumentacji technicznej urządzeń; e) przeprowadzenie szkoleń z obsługi urządzeń; f) opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej ewentualne zmiany wprowadzone w trakcie realizacji inwestycji (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie); g) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji powykonawczej na Zamawiającego; 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do niniejszego SWZ tj.: a) załączniku nr 2 – Opis przedmiotu zamówienia, b) załączniku nr 2.1a – Program Funkcjonalno – Użytkowy, c) załączniku nr 2.1b - Koncepcja Techniczna „Rozbudowa infrastruktury energetycznej w celu przygotowania punktów ładowania pojazdów elektrycznych na lotnisku Katowice Airport”.