2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i instalacja aparatury medycznej wraz z zakupem sprzętu IT i integracją systemową w związku z planowaną realizacją umowy o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn.: „Modernizacja infrastruktury i doposażenie Oddziału Internistycznego NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. na potrzeby opieki kardiologicznej …
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup, instalacja aparatury medycznej, sprzętu IT i integracja systemowa ARPACS, wraz z wdrożeniem oraz przeszkoleniem personelu zamawiającego realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” Przedsięwzięcie pn.: „Modernizacja infrastruktury i doposażenie Oddziału Internistycznego NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. na potrzeby opieki kardiologicznej w ramach poziomu zabezpieczenia OK I Krajowej Sieci Kardiologicznej”
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z planowaną realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, przedsięwzięcie pn.: „Modernizacja infrastruktury i doposażenie Oddziału Internistycznego NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. na potrzeby opieki kardiologicznej w ramach poziomu zabezpieczenia OK I Krajowej Sieci Kardiologicznej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”, obejmującego zakup sprzętu medycznego wraz z jego uruchomieniem, konfiguracją oraz integracją z funkcjonującymi systemami informatycznymi Zamawiającego, Zamawiający uznał za zasadne skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Projekt realizowany będzie w ramach naboru konkurencyjnego finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Harmonogram realizacji przedsięwzięcia, w tym terminy rzeczowe i finansowe, wynika bezpośrednio z regulacji unijnych i ma charakter wiążący. Niedotrzymanie wskazanych terminów niesie za sobą wysokie ryzyko uznania wydatków za niekwalifikowane oraz utraty części lub całości przyznanego dofinansowania. Ogłoszenie postępowania zgodnie z terminami jakie standardowo (35 dni) przewiduje ustawa pzp dla postępowań powyżej progów unijnych znacznie wydłużyłoby termin realizacji oraz rozliczenia całego przedsięwzięcia. Dochowanie terminów składania ofert zgodnie z założeniami ustawy spowodowałoby wydłużenie czasu rozstrzygnięcia postępowania oraz podpisania umów z wykonawcami, a termin realizacji zamówienia (obejmujący dostawę sprzętu oraz jego integrację z systemem zamawiającego) znacząco wykraczałby poza ramy czasowe przewidziane w harmonogramie projektu. Czas na dostawę sprzętu będącego przedmiotem postępowania wynosi od 6 do 8 tygodni od dnia podpisania umowy z wybranym wykonawcą, natomiast przedmiot zamówienia obejmuje nie tylko zakup i dostawę sprzętu medycznego, lecz również jego uruchomienie, konfigurację oraz integrację z funkcjonującymi systemami informatycznymi szpitala, w tym systemami klasy HIS i PACS. Zakres prac obejmuje m.in. testy poprawności działania, zapewnienie interoperacyjności, szkolenia personelu oraz przekazanie sprzętu do eksploatacji. Szacowany minimalny czas realizacji prac wdrożeniowych i integracyjnych wynosi około 6 tygodni, natomiast dla wykonania zamówienia z należytą starannością i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej realny czas realizacji wynosi od 8 do 10 tygodni. Skrócenie terminu składania ofert umożliwi wcześniejsze wyłonienie wykonawców oraz rozpoczęcie wskazanych działań, a także ograniczy ryzyko opóźnień w końcowej fazie realizacji projektu. Realizacja zamówienia będzie prowadzona w czynnym podmiocie leczniczym, dlatego prace wdrożeniowe i integracyjne muszą być realizowane w sposób zapewniający ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwo pacjentów. Wcześniejszy wybór wykonawcy umożliwi właściwe zaplanowanie i rozłożenie prac w czasie. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznaje skrócenie terminu na składanie ofert jest uzasadnione, proporcjonalne oraz zgodne z zasadami uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o których mowa w ustawie Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112000 Echo-, Ultraschall- und Dopplerbildgebungsausrüstung, 33123200 Elektrokardiografen, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 72263000 Software-Implementierung, 72268000 Bereitstellung von Software, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa aparatu USG z integracją z ARPACS
Beschreibung: Dostawa aparatu USG z integracją z ARPACS - szczegółowo opisana w Załączniku nr 1A do SWZ
Haupteinstufung (cpv): 33112000 Echo-, Ultraschall- und Dopplerbildgebungsausrüstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa kardiomonitorów i centrali, aparatu EKG, holterów EKG i ciśnieniowych oraz centrali, bieżni wysiłkowej oraz ich integracji z ARPACS
Beschreibung: Dostawa kardiomonitorów i centrali, aparatu EKG, holterów EKG i ciśnieniowych oraz centrali, bieżni wysiłkowej oraz ich integracji z ARPACS - szczegółowo opisana w Załączniku nr 1A do SWZ
Haupteinstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa sprzętu medycznego niewymagającego integracji z ARPACS
Beschreibung: Dostawa sprzętu medycznego niewymagającego integracji z ARPACS - szczegółowo opisana w Załączniku nr 1A do SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa licencji, oprogramowania wraz z wdrożeniem, szkoleniem i integracją systemu ARPACS ze sprzętem medycznym oraz dostawa i uruchomienie stacji opisowej
Beschreibung: Dostawa licencji, oprogramowania wraz z wdrożeniem, szkoleniem i integracją systemu ARPACS ze sprzętem medycznym oraz dostawa i uruchomienie stacji opisowej - szczegółowo opisana w Załączniku nr 1A do SWZ
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72268000 Bereitstellung von Software
Los: LOT-0005
Titel: Zakup sprzętu IT
Beschreibung: Zakup sprzętu IT - szczegółowo opisana w Załączniku nr 1A do SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 32420000 Netzausrüstung