2. Verfahren
Verfahren
Titel: Upphandling av hyresavtal gällande: Palliativvårds avdelningen, Asih och mobila team närsjukvård Malmö
Beschreibung: Region Skåne söker lokal för Nära vård och hälsa i Malmö. Verksamheterna bedrivs i behandlingsrum där speciella krav finns. Lokalens omfattning ska vara mellan 3300 – 3600 kvm LOA.
Interne Kennung: 99999999-421035-41271
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70000000 Immobiliendienste, 70200000 Dienstleistungen der Vermietung oder Verpachtung von Immobilien im Eigenbesitz
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 99999999-421035-41271
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000