411278-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – MATERIALE SANITARE ATI / USTACC
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE SANITARE ATI / USTACC
Beschreibung: Achizitionarea de materiale sanitare specifice pentru Compartimentul ATI / USTACC, destinate de necesitatea alinierii Institutului de Boli Cardiovasculare “Prof. Dr. George I.M. Georgescu “ Iasi la standardele europene de siguranță și de imperativul reducerii riscurilor asociate actului medical. , in vederea asigurării conditiilor optime de acordare a asistentei medicale spitalicesti si a calitatii serviciilor medicale în concordanță cu legislația actuală din domeniu. Licitatia este impartita in 76 de loturi, asa cum sunt indicate si descrise in caietul de sarcini si in documentatia aferenta Cantitatile minime si maxime ale Acordului Cadru sunt detaliate in caietului de sarcini.Acordul Cadru de furnizare de produse se incheie pe o durata a 36 de luni, cu ofertantii clasati pe primele 3 locuri in clasamentul final. Contractele subsecvente se atribuie cu o frecventa lunara sau trimestriala, in functie de necesitatile si disponibilitatile financiare bugetare, fara reluarea competitiei cu ofertantul clasat pe primul loc. In cazul in care acesta nu este in masura sa presteze serviciile contractului subsecvent,va transmite "Negatie",iar contractul subsecvent se va atribui ofertantului clasat pe locul 2.Similar se va proceda si in cazul ofertantului de pe locul 2,caz in care contractul subsecvent se va atribui ofertantului clasat pe locul 3. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 8615184_2026_PAAPD1620446
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Filtru adult de unica folosinta antibacterian si antiviral, cu schimb de umiditate
Beschreibung: Conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Filtru HEPA 48 de ore cu eficienta inalta
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Masca total full face reutilizabila
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33157110 Sauerstoffmasken
Los: LOT-0004
Titel: Masca total full face unica utilizare
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Racord cu conector pivotant pentru circ ventilatie
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33196000 Medizinische Hilfsmittel
Los: LOT-0006
Titel: Circuit de ventilatie invaziva pentru adulti cu posibilitate de nebulizare
Beschreibung: CIRCUIT DE VENTILATIE INVAZIVA PENTRU ADULTI Buc 11.300 * 300LEI/BUC Nebulizator de unic pacient- Aerogen solo convenience kit Buc 900*325LEI / BUC
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33171100 Anästhesieinstrumente
Los: LOT-0007
Titel: Sistem aspiratie subglotica
Beschreibung: Conform caietului de sarcini Regulator de vacuum Buc 10 * 450,00LEI Vas de colectare de 500 ml Buc 10* 255,00LEI Furtun aspirație Buc 10* 35,00LEI Filtru microbiologic pentru vasul de aspirație/ colectare Buc 10* 16,00LEI
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33141641 Sonden
Los: LOT-0008
Titel: Sonde endotraheale cu balonas
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Mandren pentru intubatie
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Bujie intubatie dificila, sterila
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0011
Titel: Balon RUBEN de unica folosinta
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate in interval de 36 de luni, precum si valorile minime si maxime estimate pentru fiecare contract subsecvent sunt prevazute in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Set laringoscop format din maner si lama de unica folsinta
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0013
Titel: Pachet ingrijire si igiena pacient critic
Beschreibung: CASCA IGIENIZARE CAPILARA Buc 2.200 Pansament steril impregnat cu miere naturala din castan Buc 1.010 Miere medicală naturala din castan Buc 250
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Masca anestezie cu manson gonflabil
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Circuit dublu de anestezie
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33171110 Anästhesiemasken
Los: LOT-0016
Titel: Calce sodata
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33170000 Anästhesie und Reanimation
Los: LOT-0017
Titel: Capcana de apa D-FEND pentru modul de gaze compatibila cu aparate de anestezie GE
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0018
Titel: Linie de gazometrie pentru modulul de gaze respiratorii si anestezice
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Saltea pasiva EffectaCare 10
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 39143112 Matratzen
Los: LOT-0020
Titel: Saltea pasiva EffectaCare 20
Beschreibung: Conform caitului de sarcini
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Electrozi ekg 55mm
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 31711140 Elektroden
Los: LOT-0022
Titel: Cablu pentru 1 linie de temperatura, cu lungimea de 3,6 m, pentru accesorii de unica folosinta
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 32581130 Datenübertragungskabel für besondere Zwecke
Los: LOT-0023
Titel: Cablu SPO2 interconectare Trusignal, prevazut cu conector tip GE, destinat monitoarelor de functii vitale GE Healthcare
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Senzor SPO2 pentru deget, cu tehnologie Trusignal, compatibil cu monitoarele de functii vitale GE Healthcare
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Sonda de temperatura rectala/ esofagiana reutlizabila pentru adulti
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Manseta tensiune arteriala noninvaziva reutilizabila Dura Cuf, produs GE Healthcare
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 34913000 Verschiedene Ersatzteile
Los: LOT-0027
Titel: Robineti cu trei cai cu capacele de protectie de culoare alba
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Robineti cu trei cai cu capacele de protectie de culoare alba, prevazut cu un conector fara ac cu septul despicat cu acces luer la una dintre cai
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Robineti cu trei cai cu tub de extensie si valva suplimentara
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Set de perfuzie gravitational cu filtru de 15 µm
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Perfuzor gravitational cu port in y, acces fara ac
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Set de perfuzie gravitational cu regulator de debit
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Transfuzor gravitational pentru sange si derivate din sange
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Perfuzor pentru substante fotosensibile
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Seringa de 20 ml din trei componente cu ac detasat, de 21G 1 1/2’’(0,8x40mm)
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 33141310 Spritzen
Los: LOT-0036
Titel: Seringa de 50 ml din trei componente cu ac preatasat, de 14G 1 1/4’’(2.1x30mm)
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Seringa de 50 ml, din trei componente cu ac detasat, de 14G 1 1/4’’(2x30mm) rezistenta la lumina
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Seringa de 2 ml de tip Luer-Slip cu ac preatasat de 22 G (0,7x30mm); 23G (0,6x25mm); 23G (0,6x30mm)
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Seringa de 5 ml de tip Luer-Slip cu ac preatasat de 21 G (0,8x40mm); 22 G (0,7x30mm); 23G (0,6x30mm)
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Seringa de 10 ml de tip Luer-Slip cu ac preatasat de 21 G (0,8x40mm); 22 G (0,7x30mm)
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Dispozitiv pentru kineziterapie respiratorie si mobilizarea secretiilor
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Cateter I.V. prevazut cu robinet cu trei cai
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0043
Titel: Canula oxigenoterapie asimetrica
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Aerogen ULTRA cu Masca Aerosoli
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: SONDA ASPIRATIE TRAHEALA CU VALVA
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 33171000 Instrumente für Anästhesie und Reanimation
Los: LOT-0046
Titel: Pachet ingrijire escare pacienti
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 33711500 Hautpflegemittel
Los: LOT-0047
Titel: Set administrare continua a medicatiei pe injectomat
Interne Kennung: 47
Haupteinstufung (cpv): 33141624 Verabreichungsausrüstung
Los: LOT-0048
Titel: Truse infusomat pentru administrare medicatie parenterala si enterala
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Dispozitiv de terapie PEP (presiune expiratorie pozitivă) vibrantă
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Cablu complet - Ecg monitor Nihon Kohden cu 5 fire cleste - conector 12 pini (MU 671RK)
Interne Kennung: 50
Haupteinstufung (cpv): 31224400 Anschlusskabel
Los: LOT-0051
Titel: Cablu complet - Ecg monitor Mindray cu 5 fire cleste - conector 12 pini
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Servetele pentru igiena corporala cu vit E si aloe
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Set de ingrijire orala de unica utilizare cu clorhexidina
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Set de ingrijire orala 24 h cu CHG si bicarbonat (include si solutie CPC)
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Aleza microclima
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Trusa sterila toracocenteza cu cateter cu ac retractil integrat punctie pleurala si pericardica
Interne Kennung: 56
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0057
Titel: Lama de unica folosinta pentru videolaringoscopul Insighters
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Cablu Adaptor SPo2 Intermediar
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Cablu SPO2 monitor Mindray
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Recoltor de mucus
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Sac pentru voma Spencer / varsaturi cu valva antireflux
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Aleza transfer si repozitionare pacient cu rezistenta pana la 250 kg
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Punga igienica pentru plosca, olita, galeata sau toaleta, cu pad absorbant
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: TAVITE RENALE DE UNICA FOLOSINTA, CARTON
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Sistem de aspiratie si gelifiere fluide
Beschreibung: Canistra antibacteriana reutilizabila, aspiratie secretii pacient Buc 3.000 * 125,00LEI Vas colector semi rigid impregnat antimicrobian pentru aspiratie Buc 3.000* 46,00LEI Sistem aspiratie circuit inchis de lunga durata Buc 100*120,00LEI Conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: CATETER SWAN-GANZ PENTRU TERMODILUTIE
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Canistra de unica folosinta ptr colectarea exudatului
Interne Kennung: 67
Haupteinstufung (cpv): 39226220 Flakons
Los: LOT-0068
Titel: Pachet pansamente pentru tratamentul cu presiune negativa marimea S
Interne Kennung: 68
Haupteinstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
Los: LOT-0069
Titel: Pachet pansamente pentru tratamentul cu presiune negativa marimea M
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Pachet pansamente pentru tratamentul cu presiune negativa marimea L
Interne Kennung: 70
Haupteinstufung (cpv): 33141100 Verbandsmaterial; Klemm-, Sutur- und Ligaturausstattung
Los: LOT-0071
Titel: Pachet vizitator
Beschreibung: Conform caietului de sarcini Boneta bufanta Buc 104.500*0,30LEI Acoperitoare incaltaminte Per 130.000*1,90LEI Halat vizitator Buc 90.000* 5,70LEI
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: CO-SET SISTEM DE INJECTARE LA TEMPERATURA CAMEREI / RECE
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: INTRODUCATOR PENTRU CATETERUL SWAN-GANZ
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: CABLU IN-LINE PENTRU SONDA DE INJECTARE
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: SONDA DUBLU LUMEN DE TIP STANGA
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: KIT MINITRAHEOSTOMA ADULT
Interne Kennung: 76