411432-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenia mienia, OC, komunikacyjne oraz lotnicze. Znak sprawy: DZPZ.283.32.2026.TB.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenia mienia, OC, komunikacyjne oraz lotnicze. Znak sprawy: DZPZ.283.32.2026.TB.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi ubezpieczenia mienia, OC, komunikacyjne oraz lotnicze w podziale na 4 części: CZĘŚĆ NR 1: Ubezpieczenia mienia, sprzętu elektronicznego, mienia w transporcie CARGO i odpowiedzialności cywilnej Politechniki Śląskiej; CZĘŚĆ NR 2: Ubezpieczenia komunikacyjne OC ppm, Zielonej Karty, Autocasco, Assistance, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla pojazdów stanowiących własność lub użytkowanych przez Politechnikę Śląską; CZĘŚĆ NR 3: Ubezpieczenia lotnicze dla bezzałogowych statków powietrznych stanowiących własność lub użytkowanych przez Politechnikę Śląską; CZĘŚĆ NR 4: Ubezpieczenia lotnicze dla statków powietrznych stanowiących własność lub użytkowanych przez Politechnikę Śląską. 2. Okres obowiązywania umowy: 24 miesiące od daty jej zawarcia, lecz nie dłużej niż do 30.06.2028 r., z zastrzeżeniem wymaganego przez Zamawiającego okresu ochrony ubezpieczeniowej obowiązującego od 01.07.2026 r., z podziałem na roczne okresy polisowe: • pierwszy okres polisowy: 01.07.2026 – 30.06.2027 r. • drugi okres polisowy: 01.07.2027 – 30.06.2028 r. 3. Zamówienia będące przedmiotem niniejszego postępowania mogą być finansowane z różnych środków będących w dyspozycji Zamawiającego, w tym również dotyczyć projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Interne KennungDZPZ.283.32.2026.TB
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66514000 Fracht- und Transportversicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516200 Flugzeughaftpflichtversicherungen, 66514140 Flugzeugversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ 1 – Ubezpieczenia mienia, sprzętu elektronicznego, mienia w transporcie CARGO i odpowiedzialności cywilnej Politechniki Śląskiej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z: a) ubezpieczeniem mienia od wszystkich ryzyk losowych, b) ubezpieczeniem szyb, c) ubezpieczeniem od kradzieży z włamaniem i rabunku, d) ubezpieczeniem sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, e) ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności oraz posiadania mienia, f) ubezpieczeniem mienia w transporcie (cargo). 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.
Interne KennungDZPZ.283.32.2026.TB część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66514000 Fracht- und Transportversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Działając w oparciu o treść art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego skorzystania (wielokrotnie) z prawa opcji w okresie realizacji umowy (w całości lub w części) w przypadku, gdy dla zakresu podstawowego, dla poszczególnych części – ryzyk ubezpieczeniowych, zachodzi potrzeba rozszerzenia zamówienia maksymalnie do wysokości środków finansowych przewidzianych na ten cel. Rozszerzenie zamówienia polegać będzie na doubezpieczeniu mienia, w szczególności w związku z nabyciem, modernizacją / ulepszeniem, remontem, zwiększeniem sumy ubezpieczenia mienia, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, które dotyczyć może wskazanego powyżej zakresu i w ujęciu wartościowym prawo opcji może być wykonane w zakresie 10%, przy czym w zakresie ubezpieczenia mienia oraz sprzętu elektronicznego, skorzystanie z prawa opcji jest możliwe ponad limity określone w klauzuli automatycznego pokrycia. 3) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i Wykonawca wobec postanowień zawartej umowy oraz warunków SWZ stawianych w postępowaniu, nie może odmówić realizacji prawa opcji w zakresie objętym Umową i na warunkach w niej określonych. 4) Prawo opcji będzie realizowane zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego w oparciu o stawki / składki / taryfy ubezpieczeniowe wskazane w ofercie Wykonawcy złożonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla zamówienia podstawowego za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe oraz zaakceptowane warunki ochrony ubezpieczeniowej (w tym przyjęte klauzule fakultatywne), określone w opisie przedmiotu zamówienia, proporcjonalnie do rzeczywistego okresu udzielania ochrony ubezpieczeniowej. 5) Prawo opcji będzie realizowane przy zastosowaniu stawek rocznych (za 12-miesięczny okres ubezpieczenia) oferowanych w zakresie poszczególnych ryzyk ubezpieczeniowych, a rozliczenie nastąpi w systemie pro rata temporis, z uwzględnieniem rzeczywistego okresu udzielania ochrony ubezpieczeniowej dla ubezpieczanego mienia oraz z wyłączeniem stosowania jakichkolwiek składek / stawek minimalnych. 6) Zamawiający nie określa, w zakresie których ryzyk ubezpieczeniowych w ramach danej części, nastąpi wzrost wartości mienia i potrzeba jego ubezpieczenia w ramach prawa opcji, a jedynie zastrzega sobie prawo zwiększenia wartości mienia zgłaszanego do ubezpieczenia po dacie zawarcia umowy. 7) Zamawiający gwarantuje wyłącznie realizację zamówienia podstawowego w zakresie co najmniej 50% ceny umowy, a Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie o realizację zamówienia przewidzianego prawem opcji czy w też w ramach klauzuli automatycznego pokrycia. 8) Wartość prawa opcji, dla każdej części z osobna, stanowi określony przez Zamawiającego procent wzrostu wartości składki, określonej przez Wykonawcę, w stosunku do ceny za wykonanie umowy. 9) W zakresie ubezpieczenia mienia oraz ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji ponad limity określone w klauzuli automatycznego pokrycia dla ww. ryzyk. 10) Łączna wartość umowy, w odniesieniu do każdej części z osobna, będzie obejmowała cenę umowy podstawowej powiększoną o wartość prawa opcji, w zakresie w jakim Zamawiający z niej skorzysta. 11) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w drodze odrębnego oświadczenia na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie, z podaniem warunków realizacji prawa opcji. 12) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania usługi w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 13) Rozliczenie dodatkowych potrzeb ubezpieczeniowych, zgłoszonych przez Zamawiającego w ramach prawa opcji, nastąpi na podstawie wystawionego i zaakceptowanego dokumentu ubezpieczeniowego, z terminem płatności wynoszącym co najmniej 21 dni od daty jego otrzymania. 14) Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 2 – Ubezpieczenia komunikacyjne OC ppm, Zielonej Karty, Autocasco, Assistance, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla pojazdów stanowiących własność lub użytkowanych przez Politechnikę Śląską.
Beschreibung1. Ubezpieczenia komunikacyjne OC ppm, Zielonej Karty, autocasco, assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków, dla pojazdów stanowiących własność lub użytkowanych przez Politechnikę Śląską. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.
Interne KennungDZPZ.283.32.2026.TB część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Beschreibung der Optionen1) Działając w oparciu o treść art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego skorzystania (wielokrotnie) z prawa opcji w okresie realizacji umowy (w całości lub w części) w przypadku, gdy dla zakresu podstawowego, dla poszczególnych części – ryzyk ubezpieczeniowych, zachodzi potrzeba rozszerzenia zamówienia maksymalnie do wysokości środków finansowych przewidzianych na ten cel. Rozszerzenie zamówienia polegać będzie na doubezpieczeniu mienia, w szczególności w związku z nabyciem, modernizacją / ulepszeniem, remontem, zwiększeniem sumy ubezpieczenia mienia, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, które dotyczyć może wskazanego powyżej zakresu i w ujęciu wartościowym prawo opcji może być wykonane w zakresie 100%. 3) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i Wykonawca wobec postanowień zawartej umowy oraz warunków SWZ stawianych w postępowaniu, nie może odmówić realizacji prawa opcji w zakresie objętym Umową i na warunkach w niej określonych. 4) Prawo opcji będzie realizowane zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego w oparciu o stawki / składki / taryfy ubezpieczeniowe wskazane w ofercie Wykonawcy złożonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla zamówienia podstawowego za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe oraz zaakceptowane warunki ochrony ubezpieczeniowej (w tym przyjęte klauzule fakultatywne), określone w opisie przedmiotu zamówienia, proporcjonalnie do rzeczywistego okresu udzielania ochrony ubezpieczeniowej. 5) Prawo opcji będzie realizowane przy zastosowaniu stawek rocznych (za 12-miesięczny okres ubezpieczenia) oferowanych w zakresie poszczególnych ryzyk ubezpieczeniowych, a rozliczenie nastąpi w systemie pro rata temporis, z uwzględnieniem rzeczywistego okresu udzielania ochrony ubezpieczeniowej dla ubezpieczanego mienia oraz z wyłączeniem stosowania jakichkolwiek składek / stawek minimalnych. 6) Zamawiający nie określa, w zakresie których ryzyk ubezpieczeniowych w ramach danej części, nastąpi wzrost wartości mienia i potrzeba jego ubezpieczenia w ramach prawa opcji, a jedynie zastrzega sobie prawo zwiększenia wartości mienia zgłaszanego do ubezpieczenia po dacie zawarcia umowy. 7) Zamawiający gwarantuje wyłącznie realizację zamówienia podstawowego w zakresie co najmniej 50% ceny umowy, a Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie o realizację zamówienia przewidzianego prawem opcji czy w też w ramach klauzuli automatycznego pokrycia. 8) Wartość prawa opcji, dla każdej części z osobna, stanowi określony przez Zamawiającego procent wzrostu wartości składki, określonej przez Wykonawcę, w stosunku do ceny za wykonanie umowy. 9) Łączna wartość umowy, w odniesieniu do każdej części z osobna, będzie obejmowała cenę umowy podstawowej powiększoną o wartość prawa opcji, w zakresie w jakim Zamawiający z niej skorzysta. 10) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w drodze odrębnego oświadczenia na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie, z podaniem warunków realizacji prawa opcji. 11) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania usługi w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 12) Rozliczenie dodatkowych potrzeb ubezpieczeniowych, zgłoszonych przez Zamawiającego w ramach prawa opcji, nastąpi na podstawie wystawionego i zaakceptowanego dokumentu ubezpieczeniowego, z terminem płatności wynoszącym co najmniej 21 dni od daty jego otrzymania. 13) Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
LosLOT-0003
TitelCZĘŚĆ 3 – Ubezpieczenie lotnicze dla bezzałogowych statków powietrznych stanowiących własność lub użytkowanych przez Politechnikę Śląską
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z ubezpieczeniem aerocasco. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.
Interne KennungDZPZ.283.32.2026.TB część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514140 Flugzeugversicherungen
Beschreibung der Optionen1) Działając w oparciu o treść art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego skorzystania (wielokrotnie) z prawa opcji w okresie realizacji umowy (w całości lub w części) w przypadku, gdy dla zakresu podstawowego, dla poszczególnych części – ryzyk ubezpieczeniowych, zachodzi potrzeba rozszerzenia zamówienia maksymalnie do wysokości środków finansowych przewidzianych na ten cel. Rozszerzenie zamówienia polegać będzie na doubezpieczeniu mienia, w szczególności w związku z nabyciem, modernizacją / ulepszeniem, remontem, zwiększeniem sumy ubezpieczenia mienia, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, które dotyczyć może wskazanego powyżej zakresu i w ujęciu wartościowym prawo opcji może być wykonane w zakresie 50%. 3) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i Wykonawca wobec postanowień zawartej umowy oraz warunków SWZ stawianych w postępowaniu, nie może odmówić realizacji prawa opcji w zakresie objętym Umową i na warunkach w niej określonych. 4) Prawo opcji będzie realizowane zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego w oparciu o stawki / składki / taryfy ubezpieczeniowe wskazane w ofercie Wykonawcy złożonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla zamówienia podstawowego za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe oraz zaakceptowane warunki ochrony ubezpieczeniowej (w tym przyjęte klauzule fakultatywne), określone w opisie przedmiotu zamówienia, proporcjonalnie do rzeczywistego okresu udzielania ochrony ubezpieczeniowej. 5) Prawo opcji będzie realizowane przy zastosowaniu stawek rocznych (za 12-miesięczny okres ubezpieczenia) oferowanych w zakresie poszczególnych ryzyk ubezpieczeniowych, a rozliczenie nastąpi w systemie pro rata temporis, z uwzględnieniem rzeczywistego okresu udzielania ochrony ubezpieczeniowej dla ubezpieczanego mienia oraz z wyłączeniem stosowania jakichkolwiek składek / stawek minimalnych. 6) Zamawiający nie określa, w zakresie których ryzyk ubezpieczeniowych w ramach danej części, nastąpi wzrost wartości mienia i potrzeba jego ubezpieczenia w ramach prawa opcji, a jedynie zastrzega sobie prawo zwiększenia wartości mienia zgłaszanego do ubezpieczenia po dacie zawarcia umowy. 7) Zamawiający gwarantuje wyłącznie realizację zamówienia podstawowego w zakresie co najmniej 50% ceny umowy, a Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie o realizację zamówienia przewidzianego prawem opcji czy w też w ramach klauzuli automatycznego pokrycia. 8) Wartość prawa opcji, dla każdej części z osobna, stanowi określony przez Zamawiającego procent wzrostu wartości składki, określonej przez Wykonawcę, w stosunku do ceny za wykonanie umowy. 9) Łączna wartość umowy, w odniesieniu do każdej części z osobna, będzie obejmowała cenę umowy podstawowej powiększoną o wartość prawa opcji, w zakresie w jakim Zamawiający z niej skorzysta. 10) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w drodze odrębnego oświadczenia na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie, z podaniem warunków realizacji prawa opcji. 11) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania usługi w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 12) Rozliczenie dodatkowych potrzeb ubezpieczeniowych, zgłoszonych przez Zamawiającego w ramach prawa opcji, nastąpi na podstawie wystawionego i zaakceptowanego dokumentu ubezpieczeniowego, z terminem płatności wynoszącym co najmniej 21 dni od daty jego otrzymania. 13) Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
LosLOT-0004
TitelCZĘŚĆ 4 – Ubezpieczenia lotnicze dla statków powietrznych stanowiących własność lub użytkowanych przez Politechnikę Śląską
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia 4 jest usługa związana z: a) ubezpieczeniem aerocasco, b) ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej użytkownika statku powietrznego wobec osób trzecich innych niż pasażerowie lub podróżni, c) ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika lotniczego z tytułu przewozu pasażerów oraz ich bagażu, d) ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków członków załogi, 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.
Interne KennungDZPZ.283.32.2026.TB część 4