411609-2026 - Wettbewerb
Finnland – Baustoffe – Rakennustarvikkeet / Mäntsälä ja Loviisa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rakennustarvikkeet / Mäntsälä ja Loviisa
Beschreibung: Numera Palvelut Oy pyytää tarjouksia rakennustarvikkeista tarjouspyyntöasiakirjojen mukaan. Hankinta sisältää puutavaran, rakennustarvikkeet, maalaus-, laatoitus-, betoninkorjaus- ja tasoitustuotteet Mäntsälän ja Loviisan alueilla. Hankinta on jaettu osakokonaisuuksiin seuraavasti: 1. Rakennustarvikkeet / Mäntsälä 2. Rakennustarvikkeet / Loviisa Hankinta sisältää erilaiset rakentamisessa tarvittavat tarvikkeet kuten levyt, harkot, verkot, eristeet, laastit, massat, tasoitteet, maalit, maalaustarvikkeet, laatat, lattianpäällysteet, ovet ja karmit. Lisäksi hankinta sisältää laudat, paneelit, saha- ja höylätavaran, kesto- ja kertopuun sekä listat. Hankinta sisältää myös sekalaiset rautakauppatuotteet kuten sähkö- ja akkukäyttöiset käsityökalut, vetimet, naulakot, hyllyt, telineet ja piha-, kiinteistö- ja puutarhatarvikkeet. Hankinta ei sisällä käsityökaluja, kiinnitystarvikkeita, pienkemikaaleja, henkilönsuojaimia, suoja-asusteita eikä kiinteistöjen LVI- tai sähkötarvikkeita. Kilpailutus suoritetaan avoimella menettelyllä, jonka perusteella valitaan yksi (1) eniten pisteitä saanut sopimustoimittaja osakokonaisuuksittain. Kilpailutuksen valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus hinnan painoarvon ollessa 100 pistettä. Tarjouspyyntöasiakirjoissa laadulle asetetut vähimmäisvaatimukset mahdollistavat vertailun ainoastaan hinnalla. Sopimuskausi on määräaikainen neljä (4) vuotta. Sopimuskausi alkaa aikaisintaan hankintapäätöksen saatua lainvoiman tai markkinaoikeuden annettua sopimukselle täytäntöönpanoluvan. Sopimuksen irtisanomisaika on molempien sopijapuolten ja hankintaan sitoutuneiden Numera Palvelut Oy:n asiakasyhteisöjen osalta kuusi (6) kuukautta määräaikaisuudesta huolimatta. Tavoitteena on, että sopimuskausi alkaa elo-syyskuussa 2026 (arvio). Sopimukseen liittyvät yhteisöt siirtyvät tehtävän sopimuksen piiriin nykyisten sopimustensa päättymisen jälkeen. Osatarjouksia osakokonaisuuden sisällä ei hyväksytä. Rinnakkaisia tarjouksia ei hyväksytä. Tarjoaja sitoutuu tarjouksellaan kaikkiin tarjouspyynnössä esitettyihin ehtoihin. Hankintayksiköllä on oikeus tarkistaa tarjoajan tarjousasiakirjoissa antamat tiedot ennen hankintapäätöksen tekemistä. Mikäli annetut tiedot eivät pidä paikkansa, tarjous hylätään. HUOM! Tarjouspalvelun käyttöön liittyvissä ongelmissa tarjoajan tulee olla yhteydessä Cloudia-tukeen yhteydenottolomakkeella tai numeroon 020 766 1075. Numera Palvelut Oy ei vastaa Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalista.
Interne Kennung: 615961
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44110000 Baustoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03410000 Holz, 44420000 Erzeugnisse für den Einsatz im Bau, 44800000 Anstrichfarben, Lacke und Mastixharze
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rakennustarvikkeet / Mäntsälä
Beschreibung: Osakokonaisuus 1 koskee Mäntsälän aluetta.
Interne Kennung: OSAKOKONAISUUS 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Rakennustarvikkeet / Loviisa
Beschreibung: Osakokonaisuus 2 koskee Loviisan aluetta.
Interne Kennung: OSAKOKONAISUUS 2-1