411717-2026 - Ergebnis
Polen – Öffentlicher Schienentransport/öffentliche Schienenbeförderung – Świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich zgodnie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, dokumentacji systemu utrzymania pojazdów (DSU) dla części nr 1, części nr 2 i części nr 3 (załączniki nr 1, 2 i 3 do OPZ), a także z projektami umów stanowiącymi załączniki nr 2, 3, 4 i 5 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: 1) Świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie I „Aglomeracja Trójmiejska”, 2) Świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie II „Trakcja Elektryczna – Linie Regionalne”, 3) Świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie III „Trakcja Spalinowa – Linie Regionalne”, 4) Świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie IV „Grudziądz – Malbork/Tczew”. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części zamówienia. 4. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie z uwzględnieniem prawa UE. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 9. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców. 4) Powierzenie części zamówienia do realizacji podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 10. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp. 14. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 15. Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy pzp informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności, polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 roku – Kodeks pracy (t.j.: Dz.U. 2025 poz. 277 ze zm.) 1) zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane z prowadzeniem ruchu pociągów – maszynistów, kierowników pociągu, konduktorów, związanych ze stałą realizacją rozkładu jazdy (o czym mowa także w Rozdziale 3 pkt. 3.5 projektu umowy). Szczegółowe informacje dot. zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały zamieszczone w Rozdziale IV ust. 15 SWZ. 16. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 18. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie z wymaganiami zawartymi w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia (stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ) oraz zgodnie z projektem umowy (stanowiącym załącznik nr 2, 3, 4 i 5 do SWZ). Zamawiający nie żąda złożenia przez wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. Zamówienie zostało podzielone na cztery części, dla których ustala się jeden termin realizacji: od 13 grudnia 2026 r. - do 14 grudnia 2030 r. Termin realizacji zamówienia został określony poprzez wskazanie konkretnych dat, co wynika z cyklu rocznych rozkładów jazdy pociągów, obowiązujących zgodnie z przepisami ustawy o transporcie kolejowym oraz Regulaminem Sieci zarządcy infrastruktury kolejowej. Wskazanie dat zapewnia spójność realizacji umowy z rocznym cyklem planowania przewozów i umożliwia jednoznaczne przypisanie świadczenia usług do poszczególnych okresów obowiązywania rozkładów jazdy. Okresy obowiązywania rozkładów jazdy pociągów: a) 13 grudnia 2026 r. – 11 grudnia 2027 r., b) 12 grudnia 2027 r. – 09 grudnia 2028 r., c) 10 grudnia 2028 r. – 08 grudnia 2029 r., d) 09 grudnia 2029 r. – 14 grudnia 2030 r. Złożona oferta musi być zabezpieczona wadium obejmującym okres związania ofertą o wartości: a) W zakresie części nr 1: 5 400 000,00 złotych (słownie: pięć milionów czterysta tysięcy złotych 00/100), b) W zakresie części nr 2: 7 700 000,00 złotych (słownie: siedem milionów siedemset tysięcy złotych 00/100), c) W zakresie części nr 3: 9 300 000 złotych (słownie: dziewięć milionów trzysta tysięcy złotych 00/100), d) W zakresie części nr 4: 1 070 000,00 złotych (słownie: jeden milion siedemdziesiąt tysięcy złotych 00/100), Szczegółowe informacje dot. zabezpieczenia wadium zostały zawarte w Rozdziale XI SWZ. Okoliczności, w jakich może zostać zmieniona umowa, zostały opisane w odpowiednich projektach umów, stanowiących załączniki nr 2, 3, 4 i 5 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung801501-2025
Interne KennungDAZ-Z.272.61.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie niniejsze prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, oraz z zachowaniem zasad określonych ustawą Pzp dla zamówienia klasycznego o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej progi unijne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60210000 Öffentlicher Schienentransport/öffentliche Schienenbeförderung
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie I „Aglomeracja Trójmiejska”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich zgodnie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, dokumentacji systemu utrzymania pojazdów (DSU) dla części nr 1, części nr 2 i części nr 3 (załączniki nr 1, 2 i 3 do OPZ), a także z projektami umów stanowiącymi załączniki nr 2, 3, 4 i 5 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: 1) Świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie I „Aglomeracja Trójmiejska”. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części zamówienia.
Interne KennungCzęść nr 1
LosLOT-0003
TitelŚwiadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie III „Trakcja Spalinowa – Linie Regionalne”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich zgodnie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, dokumentacji systemu utrzymania pojazdów (DSU) dla części nr 1, części nr 2 i części nr 3 (załączniki nr 1, 2 i 3 do OPZ), a także z projektami umów stanowiącymi załączniki nr 2, 3, 4 i 5 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: 3) Świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od dnia 13 grudnia 2026 r. do dnia 14 grudnia 2030 r. – Zadanie III „Trakcja Spalinowa – Linie Regionalne”. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części zamówienia.
Interne KennungCzęść nr 3