See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa osprzętu do wiertnicy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług: Zakup i dostawa osprzętu do wiertnicy z podziałem na trzy części: 1. Część 1 – Zakup i dostawa kompletu zestawu rdzeniówki do wierceń geologicznych typu T6-131 o długości roboczej L = 1,5 m. kompatybilnej z połączeniami 2-3/8”. 2. Część 2 – Zakup i dostawa zestawu rdzeniowego na linie typu CSK-146. 3. Część 3 – Zakup i dostawa elementów osprzętu do wierceń średnicą PQ i HQ. 4. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: załączniku nr 1.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 1; załączniku nr 1.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2; załączniku nr 1.3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 3; załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: EDZ.26.44.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W celu skrócenia terminu na składanie ofert, Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 Ustawy opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy zawierające wszystkie informacje o warunkach zamówienia dostępne w chwili przekazania wstępnego ogłoszenia informacyjnego do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ogłoszenie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 26.02.2026 r. pod numerem 2026-S/040-137234 i na stronie Zamawiającego pod adresem: https://www.pgi.gov.pl/zamowienia/przetargi/profil-nabywcy/dostawy/16853-dostawa-sprzetu-do-wiertnicy.html
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43130000 Bohrvorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług: Zakup i dostawa osprzętu do wiertnicy Część 1 – Zakup i dostawa kompletu zestawu rdzeniówki do wierceń geologicznych typu T6-131 o długości roboczej L = 1,5 m. kompatybilnej z połączeniami 2-3/8”. 1. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: załączniku nr 1.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 1; załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji w ramach Części 1 i Części 3. W ramach Części 2 zamawiający nie przewiduje korzystania z prawa opcji. 1. W związku z tym, że zamawiany sprzęt podlega zużyciu eksploatacyjnemu trudnemu do oszacowania, które ma charakter indywidualny uzależniony od lokalnych warunków geologicznych w miejscu prowadzenia robót geologicznych Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w maksymalnym wymiarze 100% wartości zamówienia podstawowego, które będzie realizowane w ramach sukcesywnych dostaw uzależnionych od potrzeb Zamawiającego. 2. W ramach prawa opcji, Zamawiający uprawniony jest w terminie trwania umowy do sukcesywnego zamawiania osprzętu będącego przedmiotem zamówienia w ramach części 1 i/lub części 3 do kwoty stanowiącej całkowitą wartość umowy w ramach danej części. 3. Ostatnie zamówienie osprzętu objętego prawem opcji może zostać złożone Wykonawcy nie później niż na 1 miesiąc przed końcem terminu obowiązywania terminu umowy w ramach Części 1 i/lub 3. 4. dostawy w ramach prawa opcji muszą być świadczone zgodnie z wymaganiami opisanymi w Załączniku Nr 1.1 i/lub 1.3 do SWZ „Opisie przedmiotu zamówienia dla części 1 i/lub 3”. Do dostaw w ramach prawa opcji zastosowanie mają postanowienia umowy określające terminy i sposób dostaw, warunki i sposób zapłaty wynagrodzenia, warunki gwarancji i rękojmi oraz kary umowne. 5. Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej wartości.
Los: LOT-0002
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług: Zakup i dostawa osprzętu do wiertnicy Część 2 – Zakup i dostawa zestawu rdzeniowego na linie typu CSK-146. 1. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: załączniku nr 1.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2; załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług: Zakup i dostawa osprzętu do wiertnicy Część 3 – Zakup i dostawa elementów osprzętu do wierceń średnicą PQ i HQ. 1. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: załączniku nr 1.3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 3; załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: Część 3