See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompleksowej dostawy gazu ziemnego wysokometanowego typu E na potrzeby grupy zakupowej Powiatu Pińczowskiego
Beschreibung: Opis: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU NA POTRZEBY GRUPY ZAKUPOWEJ POWIATU PIŃCZOWSKIEGO dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ. Dostarczanie gazu będzie się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji gazu ( umowa kompleksowa) i będzie wykonywane zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne, Kodeksu cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. Powiat Pińczowski oraz Partnerzy grupy zakupowej wymienieni w zał. nr 1 do SWZ będą zawierać odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY GRUPY ZAKUPOWEJ POWIATU PIŃCZOWSKIEGO. 1. Szczegółowe informacje dotyczące zawierania umów zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ. 2. Zamawiający, działa w imieniu własnym oraz na podstawie podpisanego Porozumienia (Porozumienie do wglądu w siedzibie Zamawiającego), w imieniu: • Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie • Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie • Powiatowego Ośrodka Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Pińczowie • Powiatowego Zarząd Dróg w Pińczowie • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pińczowie • Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie • Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie 3. Zamówienie – kompleksowa dostaw gazu ziemnego do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie gazu ziemnego w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. wynosi ok. 4 00 000,00 kWh. Na koszty korzystania z przedmiotu zamówienia w ww. okresie składają się: opłata za sprzedaż gazu, opłata abonamentowa, opłata dystrybucyjna stała i opłata dystrybucyjna zmienna. 2) Szacunkowa wartość zamówienia w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r wynosi ok. 1 377 485,02 zł netto. W kosztach ponoszonych w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia nie zostały uwzględnione ewentualne opłaty za przekroczenie Mocy umownej, opłaty z tytułu niedostosowania się przez zamawiającego do ograniczeń wprowadzonych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego, oraz inne dodatkowe opłaty ustalone w Taryfie Operatora Systemu Dystrybucyjnego, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, która obowiązuje zarówno wszystkich Wykonawców jak i Zamawiających (sprzedawców i odbiorców), na zasadach wynikających z taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej. 4. Zamawiający informuje, że proces zmiany sprzedawcy w przypadku większości punktów poboru odbywa się po raz kolejny. Szczegółowe informacje zawarte zostały w OPZ zał. nr 1 do SWZ. Zamawiający w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (zał. nr 1 ) wskazał w przypadku, których punktów poboru gazu oraz w jakiej części poszczególni odbiorcy będą korzystać z ochrony taryfowej zgodnie z Ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. z 2022 r., poz. 202). Informacje te zostały zamieszczone również w zał. nr 1.1 do SWZ i zał. nr 3 do SWZ. 5. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 6. Zamawiając nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części ze względu na to, że w ramach zamówienia nie da się wyodrębnić kilku zadań, etapów trwania zamówienia, które umożliwiałyby złożenie oferty przez Wykonawców specjalizujących się w wąskiej dziedzinie działalności. Zamawiający na potwierdzenie zdolności technicznej i zawodowej wymaga przedstawienia wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch klientów, na rzecz których była lub jest wykonywana kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E o wielkości co najmniej 5 GWh w skali roku dla każdego odbiorcy. Dlatego też postawione wymagania w żaden sposób nie ograniczają udziału sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ze względu na wymaganą wielkość dostawy. Ponadto Powiatowi trudno byłoby kontrolować wykonanie zamówienia, wydatkowanie finansów w przypadku Umów zawartych z kilkoma Wykonawcami na ten sam przedmiot zamówienia w sytuacji, gdy obowiązywały inne ceny jednostkowe za paliwo gazowe dla poszczególnych grup taryfowych. 7. Wykonawca winien zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami określonymi w SWZ, w tym dołączonych do niej załącznikach. 8. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty
Interne Kennung: PiPR.IV.272.9.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: wykonanie kompleksowej dostawy gazu ziemnego wysokometanowego typu E na potrzeby grupy zakupowej Powiatu Pińczowskiego