411933-2026 - Ergebnis
Polen – Erdgas – Kompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego
Beschreibung1. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 21.07.2026 r. przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. 2. Okres obowiązywania umowy dla zadania 1-3 od 01.08.2026 r. do 31.07.2028 r. 3. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego o łącznym szacowanym wolumenie 4955285 kWh. Szczegółowy podział zużycia na grupy taryfowe znajduje się w załączonych Charakterystykach przedmiotu zamówienia odpowiednio dla zadania 1-3 stanowiących załączniki nr 3.1-3.3 do SWZ. Wykonawca przed ostatecznym określeniem ceny ofertowej jest zobowiązany na własny koszt i ryzyko do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do rzetelnej wyceny oferty. Cena ofertowa stanowi wycenę przewidzianej ilości zapotrzebowania w energię, zatem cena ofertowa, ma charakter orientacyjny i ma umożliwić Zamawiającemu porównanie ofert na etapie ich oceny. Rozliczenie za zakup paliwa gazowego – gazu ziemnego następować będzie w oparciu o faktyczne ilości zużytej paliwa gazowego – gazu ziemnego na cenach jednostkowych wskazanych w ofercie. Z realizacją przedmiotu zamówienia nie wiąże się dostęp do informacji niejawnych. Standardy jakościowe przedmiotu zamówienia określają przepisy ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2026, poz. 43) oraz Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 15 marca 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. 2021, poz. 280). 4. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 3 zadania: 1) Zadanie nr 1 – jednostki Policji garnizonu mazowieckiego; 2) Zadanie nr 2 – PP Teresin (KPP Sochaczew), KP Łochów (KPP Węgrów) 3) Zadanie nr 3 – PP Kosów Lacki (KPP Sokołów Podlaski), KPP Przysucha 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:  załączniku nr 1 do SWZ tj. Formularzu ofertowym dla zadania 1-3,  załączniku nr 2 do SWZ tj. Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia,  załącznikach nr 3.1 – 3.3 do SWZ tj. Charakterystykach przedmiotu zamówienia odpowiednio dla zadania 1-3,  załącznikach nr 8.1 – 8.3 do SWZ tj. Cennikach ofertowych stanowiących integralną część Formularza oferty odpowiednio dla zadania 1-3.  załącznikach nr 10.1-10.3 do SWZ tj. Prognozach poboru paliwa gazowego dla zadania 1-3 5. Do oferty należy dołączyć: 1) Formularz ofertowy (oferta) dla zadań/zadania, na które składana jest oferta – Załącznik nr 1 do SWZ; 2) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik; 3) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych wspólnie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być sporządzone w postaci elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu (skan) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej poświadcza Wykonawca lub notariusz; 4) (wykreślono) 5) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna) o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy, wniesione zgodnie z rozdz. XVIII pkt. 2 ppkt 4 SWZ – wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ. Oświadczenie o podziale zadań pomiędzy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – którego wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy oświadczenie zostało sporządzone jako dokument w formie papierowej i opatrzone podpisem własnoręcznym, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje wykonawca/ wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (tj. wszyscy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia lub jeden z wykonawców, który umocowany został do reprezentowania w postępowaniu członków konsorcjum lub wspólników spółki cywilnej). 6.Oferta musi być złożona w formie elektronicznej, opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Vorherige Bekanntmachung267481-2026
Interne Kennung11/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensInformacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - nie dotyczy składania ofert 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej poprze Platformę zakupową mieszczącą się pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom 2. W zakresie pytań technicznych związanych z działaniem systemu należy się kontaktować z Centrum Wsparcia Klienta pod numerem 22 101 02 02 , cwk@platformazakupowa.pl . 3. Komunikacja między zamawiającym, a wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji (innych niż oferta wykonawcy), odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom za pośrednictwem dedykowanego formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. 4. Wiadomości wysyłane przez formularz „Wyślij wiadomość do zamawiającego” nie są szyfrowane. 5. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert zamawiający będzie zamieszczał na platformie zakupowej w sekcji „Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej. 6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na: https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, nie musi posiadać konta na platformie. Założenie konta na platformie jest bezpłatne. 8. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, określone zostały w Regulaminie platformazakupowa.pl, który znajduje się na stronie głównej Platformy oraz Instrukcji dla Wykonawców platformazakupowa.pl dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 9. Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów do ilości 10 plików lub spakowanych folderów przy maksymalnej sumarycznej wielkości 500 MB. 10. Zamawiający może również komunikować się z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, e-mail: monika.gluch@ra.policja.gov.pl 11. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. 12. Sposób sporządzenia, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 70 ustawy tj. Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 13. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia: a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej oraz uznaje go za wiążący, b) zapoznał i stosuje się do „Instrukcji dla Wykonawców” dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje składania ofert/wniosków. 14. Za datę przekazania korespondencji przesłanej za pomocą platformy przyjmuje się datę prawidłowego przekazania poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do Zamawiającego” na platformie i wyświetleniu komunikatu, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. 15. Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w tym w przypadku zaistnienia jednej sytuacji określonych w art. 65 ust. 1, art. 66 i art. 69.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – jednostki Policji garnizonu mazowieckiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego o łącznym szacowanym wolumenie dla zadania nr 1 - 4330575 kWh. Szczegółowy podział zużycia na grupy taryfowe znajduje się w załączonej Charakterystyce przedmiotu zamówienia dla zadania 1 stanowiącej załącznik nr 3.1 do SWZ. Wykonawca przed ostatecznym określeniem ceny ofertowej jest zobowiązany na własny koszt i ryzyko do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do rzetelnej wyceny oferty. Cena ofertowa stanowi wycenę przewidzianej ilości zapotrzebowania w energię, zatem cena ofertowa, ma charakter orientacyjny i ma umożliwić Zamawiającemu porównanie ofert na etapie ich oceny. Rozliczenie za zakup paliwa gazowego – gazu ziemnego następować będzie w oparciu o faktyczne ilości zużytej paliwa gazowego – gazu ziemnego na cenach jednostkowych wskazanych w ofercie. Z realizacją przedmiotu zamówienia nie wiąże się dostęp do informacji niejawnych. Standardy jakościowe przedmiotu zamówienia określają przepisy ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2026, poz. 43) oraz Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 15 marca 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. 2021, poz. 280). 2. Przedmiot zamówienia dotyczy zadania nr 1 – jednostki Policji garnizonu mazowieckiego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:  załączniku nr 1 do SWZ tj. Formularzu ofertowym dla zadania 1,  załączniku nr 2 do SWZ tj. Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia,  załączniku nr 3.1 do SWZ tj. Charakterystyce przedmiotu zamówienia dla zadania 1,  załączniku nr 8.1 do SWZ tj. Cenniku ofertowym stanowiącym integralną część Formularza oferty dla zadania 1.  załączniku nr 10.1 do SWZ tj. Prognozie poboru paliwa gazowego dla zadania 1 Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach i na określonych poniżej warunkach: Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia. 1) Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy spowodowana: a) ustawową zmianą podatku akcyzowego dla paliwa gazowego dostarczanego w ramach niniejszej Umowy, w tym zmianą dotyczącą kwalifikacji odbiorców w zakresie podatku akcyzowego - jeśli zmiana będzie powodować zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy, zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy nastąpi o kwotę równą różnicy w kwocie podatku akcyzowego zapłaconego przez Wykonawcę. Jeśli zmiana będzie powodować zmniejszenie wynagrodzenia Wykonawcy, zmniejszenie wynagrodzenia Wykonawcy nastąpi o kwotę równą różnicy w kwocie podatku akcyzowego zapłaconego przez Wykonawcę; b) zmianą stawki podatku od towarów i usług; c) zmianą wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę; d) zmianą zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne; e) zmianą zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych.  jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 2) W sytuacji, o której mowa w pkt 1 lit. a oraz c - e Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kalkulację ceny z uwzględnieniem wszystkich składników cenotwórczych, również tych które będą podlegały zmianom oraz uzasadnienie ewentualnych zmian i propozycję wysokości zmiany kwoty. Zamawiający dokona weryfikacji przedłożonej kalkulacji pod kątem zgodności z prawnymi i faktycznymi podstawami zmiany. W przypadku nieadekwatnej zmiany wynagrodzenia w stosunku do zaistniałych okoliczności będących podstawą do zmiany w ocenie Zamawiającego, Strony przystąpią do ustalenia poziomu zmiany w wyniku obopólnych ustaleń - negocjacji, z tym zastrzeżeniem, że dopuszczalna jest wyłącznie zmiana proporcjonalna do poziomu wynikającego z okoliczności będących podstawą do jej wprowadzenia. Zmiana wymaga formy pisemnej w postaci aneksu do Umowy. 3) W przypadku, o którym mowa w pkt 1 lit. b, wysokość i termin zmiany wynagrodzenia odpowiadać będzie wysokości i terminowi zmiany stawki podatku od towarów i usług. Ponadto Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy: 1. Zamawiający wskazuje następujące zasady wprowadzenia zmian wysokości należnego Wykonawcy wynagrodzenia w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, jak niżej: a) miernikiem zmiany cen materiałów lub kosztów niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy jest średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych podany w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, b) strony umowy są uprawnione do żądania zmiany wysokości wynagrodzenia, gdy wskaźnik cen i towarów usług konsumpcyjnych ogłoszony w komunikacie Prezesa GUS ulegnie zmniejszeniu lub zwiększeniu co najmniej o 10% w stosunku do wskaźnika obowiązującego w dniu zawarcia umowy, c) waloryzacja wynagrodzenia Wykonawcy może nastąpić po ogłoszeniu przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego komunikatu w sprawie zmiany średniorocznego ......... Z uwagi na ograniczoną ilość znaków , pełna informacja w powyższym zakresie zawarta jest w SWZ zamieszczonej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom
Interne Kennung11/26 - zadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – PP Teresin (KPP Sochaczew), KP Łochów (KPP Węgrów)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego o łącznym szacowanym wolumenie dla zadania nr 2 - 108228 kWh. Szczegółowy podział zużycia na grupy taryfowe znajduje się w załączonej Charakterystyce przedmiotu zamówienia dla zadania 2 stanowiącej załącznik nr 3.2 do SWZ. Wykonawca przed ostatecznym określeniem ceny ofertowej jest zobowiązany na własny koszt i ryzyko do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do rzetelnej wyceny oferty. Cena ofertowa stanowi wycenę przewidzianej ilości zapotrzebowania w energię, zatem cena ofertowa, ma charakter orientacyjny i ma umożliwić Zamawiającemu porównanie ofert na etapie ich oceny. Rozliczenie za zakup paliwa gazowego – gazu ziemnego następować będzie w oparciu o faktyczne ilości zużytej paliwa gazowego – gazu ziemnego na cenach jednostkowych wskazanych w ofercie. Z realizacją przedmiotu zamówienia nie wiąże się dostęp do informacji niejawnych. Standardy jakościowe przedmiotu zamówienia określają przepisy ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2026, poz. 43) oraz Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 15 marca 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. 2021, poz. 280). 2. Przedmiot zamówienia dotyczy zadania nr 2 – PP Teresin (KPP Sochaczew), KP Łochów (KPP Węgrów) 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:  załączniku nr 1 do SWZ tj. Formularzu ofertowym dla zadania 2,  załączniku nr 2 do SWZ tj. Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia,  załączniku nr 3.2 do SWZ tj. Charakterystyce przedmiotu zamówienia dla zadania 2,  załączniku nr 8.2 do SWZ tj. Cenniku ofertowym stanowiącym integralną część Formularza oferty dla zadania 2  załączniku nr 10.2 do SWZ tj. Prognozie poboru paliwa gazowego dla zadania 2 Inne istotne informacje dotyczące postępowania 1) Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych: TAK 2) Liczba części zamówienia zgodnie z dokumentami zamówienia wynosi: 3 a) Zadanie nr 1 – jednostki Policji garnizonu mazowieckiego; b) Zadanie nr 2 – PP Teresin (KPP Sochaczew), KP Łochów (KPP Węgrów) c) Zadanie nr 3 – PP Kosów Lacki (KPP Sokołów Podlaski), KPP Przysucha 3) Ofertę można złożyć na jedno, na wszystkie zadania. Zamawiający nie ogranicza liczby zadań, na które wykonawca może złożyć oferty. 4) Powód nie dokonania podziału zamówienia na części: nie dotyczy Zamawiający: 5) nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej, 6) nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych, 7) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, 8) nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 lub 8, 9) nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzi się w języku polskim na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy Pzp, 10) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, 11) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, 12) nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, 13) nie wymaga zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2, 14) Zamawiający wykluczy wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U z 2025 r., poz. 514 z późn. zm.), tj. 1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.6) ) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.
Interne Kennung11/26 - zadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – PP Kosów Lacki (KPP Sokołów Podlaski), KPP Przysucha
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego o łącznym szacowanym wolumenie dla zadania nr 3 - 516482 kWh. Szczegółowy podział zużycia na grupy taryfowe znajduje się w załączonej Charakterystyce przedmiotu zamówienia dla zadania 3 stanowiącej załącznik nr 3.3 do SWZ. Wykonawca przed ostatecznym określeniem ceny ofertowej jest zobowiązany na własny koszt i ryzyko do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do rzetelnej wyceny oferty. Cena ofertowa stanowi wycenę przewidzianej ilości zapotrzebowania w energię, zatem cena ofertowa, ma charakter orientacyjny i ma umożliwić Zamawiającemu porównanie ofert na etapie ich oceny. Rozliczenie za zakup paliwa gazowego – gazu ziemnego następować będzie w oparciu o faktyczne ilości zużytej paliwa gazowego – gazu ziemnego na cenach jednostkowych wskazanych w ofercie. Z realizacją przedmiotu zamówienia nie wiąże się dostęp do informacji niejawnych. Standardy jakościowe przedmiotu zamówienia określają przepisy ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2026, poz. 43) oraz Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 15 marca 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. 2021, poz. 280). 2. Przedmiot zamówienia dotyczy zadania nr 3 – PP Kosów Lacki (KPP Sokołów Podlaski), KPP Przysucha. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:  załączniku nr 1 do SWZ tj. Formularzu ofertowym dla zadania 3,  załączniku nr 2 do SWZ tj. Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia,  załączniku nr 3.3 do SWZ tj. Charakterystyce przedmiotu zamówienia dla zadania 3,  załączniku nr 8.3 do SWZ tj. Cenniku ofertowym stanowiącym integralną część Formularza oferty dla zadania 3  załączniku nr 10.3 do SWZ tj. Prognozie poboru paliwa gazowego dla zadania 3 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w rozdziale XVI SWZ, oraz spełniają określone przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – zamawiający nie stawia wymagań w zakresie tego warunku; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwem gazowym wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki; Wykonawca zobowiązany będzie złożyć (NA WEZWANIE Zamawiającego): aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwem gazowym wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej – zmawiający nie stawia wymagań w zakresie tego warunku; 4) zdolności technicznej lub zawodowej – zmawiający nie stawia wymagań w zakresie tego warunku. W przypadku, gdy wyżej określony warunek nie zostanie spełniony, oferta wykonawcy będzie podlegała odrzuceniu. UWAGA ! AKTUALNĄ KONCESJĘ NA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ W ZAKRESIE OBROTU PALIWEM GAZOWYM WYDANĄ PRZEZ PREZESA URZĘDU REGULACJI ENERGETYKI NIE NALEŻY SKŁADAĆ Z OFERTĄ.
Interne Kennung11/26 - zadanie nr 3