2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie koncepcji oraz wystawy stałej pt.: „Wieża tajemnic” w budynku kamienicy (Visitors Center) oraz w wieży zamkowej na zamku w Muszynie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji oraz wystawy stałej pt. „Wieża tajemnic” w budynku kamienicy (Visitors Center) oraz w wieży zamkowej na zamku w Muszynie. 1) Cel konkursu Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej propozycji oprawy multimedialnej, mającej być wykorzystaną na potrzeby wystawy stałej, która to oprawa będzie się charakteryzowała najwyższymi walorami artystycznymi, atrakcyjnością i kreatywnością. Wykonanie całości wystawy zgodnie z prezentowanymi w Pracy Konkursowej zdolnościami i proponowanymi rozwiązaniami Uczestników Konkursu ma prowadzić do stworzenia wyjątkowego i atrakcyjnego miejsca, zachęcającego osoby z różnych grup do zwiedzania wystawy. 2) Cele inwestycji: Podstawowym celem zadania jest stworzenie wyjątkowej wystawy, prezentującej historię i legendy towarzyszące regionowi jak i samemu Zamkowi w Muszynie. Zadanie ma także doprowadzić do ożywienia ruchu turystycznego poprzez zwiększenie funkcji kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. W wyniku realizacji zadania powstać ma funkcjonalna, o wysokich walorach estetycznych i artystycznych wystawa stała atrakcyjna dla turystów, szeroko oddziałująca na otoczenie i powodująca istotny wzrost aktywności (społecznej, kulturowej, gospodarczej) w otoczeniu. Wystawa ma przyciągać uwagę i być ważnym, rozpoznawalnym oraz akceptowanym społecznie miejscem. 3) Przedmiot konkursu Przedmiotem Konkursu jest zaprezentowanie koncepcji wykonania wystawy stałej, w celu umożliwienia osiągnięcia celów określonych powyżej. Uczestnicy Konkursu winni wziąć pod uwagę przy wykonaniu Pracy Konkursowej ww. cele, sposób przygotowania Pracy Konkursowej oraz kryteria oceny Prac Konkursowych określone w Regulaminie Konkursu. Organizator Konkursu wymaga, aby Prace Konkursowe wykonane zostały z uwzględnieniem dokumentacji technicznej całości wystawy oraz wymienionymi w niej wytycznymi i wymaganiami odnośnie poszczególnych stanowisk. 4) Organizator wskazuje, że dokumentacja techniczna wystawy wiąże Uczestników konkursu w zakresie: a) ścieżki zwiedzania, w tym podziału wystawy na przestrzenie, stanowiska, b) ilości, rodzaju treści lub artefaktów prezentowanych w poszczególnych przestrzeniach i stanowiskach, c) ilości, rodzajów i typów oraz lokalizacji elementów, w tym scenograficznych, d) ilości, rodzajów i typów urządzeń AV/IT (multimedia). 5) Dokumentacja techniczna nie wiąże Uczestników konkursu w zakresie: a) rozwiązań estetycznych i artystycznych; b) pomysłów narracyjnych kontentu multimedialnego; 6) Dodatkowe wymogi odnośnie sposobu wykonania wystawy: a) Materiały użyte do produkcji elementów scenograficznych będą materiałami w 100% poddającymi się recyklingowi, tj. z materiałów pochodzenia naturalnego jak stal, kamień, drewno czy szkło (dotyczy to nie tylko ramy, które będą ukrywały elementy AV, ale także elementów wyposażenia jak siedziska drewniane, skrzynie etc.).Wymóg stosowania materiałów naturalnych i poddających się recyklingowi dotyczy zasadniczych elementów scenograficznych. Organizator dopuszcza zastosowanie materiałów syntetycznych i kompozytowych tam, gdzie wynika to z dokumentacji technicznej, względów trwałościowych, technologicznych lub bezpieczeństwa użytkowania. b) Co najmniej 30% materiałów wykorzystanych do zbudowania ekspozycji pochodzić będzie z recyklingu. c) Drewno wykorzystywane do tworzenia elementów ekspozycyjnych musi posiadać certyfikat FSC [Forest Stewardship Council]. d) Na etapie eksploatacji kosze na odpadki będą przygotowane do segregacji odpadów na 5 frakcje: (Niebieski (papier), Żółty (metale i tworzywa sztuczne), Zielony (szkło), Brązowy (bioodpady), Czarny (odpady zmieszane). e) Należy uwzględnić uniwersalne rozwiązania projektowe, zgodne z art. 6 ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z 19 lipca 2019 r. f) Źródła światła w klasie D. g) Oświetlenie sterowane systemem DALI. h) Wszystkie zastosowane urządzenia multimedialne będą miały funkcje stand-by, co powoduje znaczące obniżanie poboru mocy w trakcie braku aktywności. i) Istotne jest, by wnętrza wieży, wraz z całym wyposażeniem, nawiązywały do wzorców czerpanych z lokalnej tradycji - będąc jednocześnie jej nowoczesną reinterpretacją. j) Wszelkie materiały opracowane przez wykonawcę w tym w szczególności: teksty, nagrania lektorskie, opisy, grafiki, filmy muszą być tłumaczone na język słowacki i angielski. k) Organizator zapewnia dostęp do prądu i Internetu (punkty przyłączeniowe). Do obowiązków Wykonawcy należy rozprowadzenie mediów do poszczególnych sekcji wystawy na wszystkich kondygnacjach. l) Wykonawca zobowiązany jest do rozprowadzenia mediów z punktów przyłączeniowych (prądu i Internetu) do poszczególnych sekcji wystawy na wszystkich kondygnacjach w sposób estetyczny i spójny z aranżacją wystawy. 7) Uczestnicy winni we własnym zakresie zapoznać się z dokumentacją techniczną wystawy w celu opracowania Pracy Konkursowej zgodnej z wytycznymi w niej zawartymi. 8) Dokumentacja techniczna całości wystawy stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu. 9) Zamawiający załącza także zestawienie rysunków scenograficznych, zestawienie rzutów kondygnacji opis parametrów urządzeń, audioprzewodniki, specyfikację zasobową - załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu), przewidzianych do wykonania wystawy stałej. Z uwagi na ograniczenia techniczne co do możliwości zastosowania znaków szczegółowy opis znajduje się w załącznikach do niniejszego ogłoszenia.
Interne Kennung: Zp.271.18.2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92312000 Künstlerische Dienstleistungen, 92310000 Künstlerische und schriftstellerische Tätigkeiten und Darbietungen, 92521100 Museumsausstellungen, 92521000 Dienstleistungen von Museen, 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign, 32322000 Multimediaausrüstung, 39154000 Messeeinrichtungen, 32321300 Audiovisueller Bedarf, 72212900 Diverse Software-Entwicklungen und Computersysteme, 72212500 Entwicklung von Kommunikations- und Multimedia-Software, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 37820000 Kunstbedarf
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie koncepcji oraz wystawy stałej pt.: „Wieża tajemnic” w budynku kamienicy (Visitors Center) oraz w wieży zamkowej na zamku w Muszynie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji oraz wystawy stałej pt. „Wieża tajemnic” w budynku kamienicy (Visitors Center) oraz w wieży zamkowej na zamku w Muszynie. 1)Cel konkursu Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej propozycji oprawy multimedialnej, mającej być wykorzystaną na potrzeby wystawy stałej, która to oprawa będzie się charakteryzowała najwyższymi walorami artystycznymi, atrakcyjnością i kreatywnością. Wykonanie całości wystawy zgodnie z prezentowanymi w Pracy Konkursowej zdolnościami i proponowanymi rozwiązaniami Uczestników Konkursu ma prowadzić do stworzenia wyjątkowego i atrakcyjnego miejsca, zachęcającego osoby z różnych grup do zwiedzania wystawy. 2)Cele inwestycji: Podstawowym celem zadania jest stworzenie wyjątkowej wystawy, prezentującej historię i legendy towarzyszące regionowi jak i samemu Zamkowi w Muszynie. Zadanie ma także doprowadzić do ożywienia ruchu turystycznego poprzez zwiększenie funkcji kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. W wyniku realizacji zadania powstać ma funkcjonalna, o wysokich walorach estetycznych i artystycznych wystawa stała atrakcyjna dla turystów, szeroko oddziałująca na otoczenie i powodująca istotny wzrost aktywności (społecznej, kulturowej, gospodarczej) w otoczeniu. Wystawa ma przyciągać uwagę i być ważnym, rozpoznawalnym oraz akceptowanym społecznie miejscem. 3)Przedmiot konkursu Przedmiotem Konkursu jest zaprezentowanie koncepcji wykonania wystawy stałej, w celu umożliwienia osiągnięcia celów określonych powyżej. Uczestnicy Konkursu winni wziąć pod uwagę przy wykonaniu Pracy Konkursowej ww. cele, sposób przygotowania Pracy Konkursowej oraz kryteria oceny Prac Konkursowych określone w Regulaminie Konkursu. Organizator Konkursu wymaga, aby Prace Konkursowe wykonane zostały z uwzględnieniem dokumentacji technicznej całości wystawy oraz wymienionymi w niej wytycznymi i wymaganiami odnośnie poszczególnych stanowisk. 4) Organizator wskazuje, że dokumentacja techniczna wystawy wiąże Uczestników konkursu w zakresie: a) ścieżki zwiedzania, w tym podziału wystawy na przestrzenie, stanowiska, b) ilości, rodzaju treści lub artefaktów prezentowanych w poszczególnych przestrzeniach i stanowiskach, c) ilości, rodzajów i typów oraz lokalizacji elementów, w tym scenograficznych, d) ilości, rodzajów i typów urządzeń AV/IT (multimedia). 5) Dokumentacja techniczna nie wiąże Uczestników konkursu w zakresie: a) rozwiązań estetycznych i artystycznych; b) pomysłów narracyjnych kontentu multimedialnego; 6) Dodatkowe wymogi odnośnie sposobu wykonania wystawy: a) Materiały użyte do produkcji elementów scenograficznych będą materiałami w 100% poddającymi się recyklingowi, tj. z materiałów pochodzenia naturalnego jak stal, kamień, drewno czy szkło (dotyczy to nie tylko ramy, które będą ukrywały elementy AV, ale także elementów wyposażenia jak siedziska drewniane, skrzynie etc.). Wymóg stosowania materiałów naturalnych i poddających się recyklingowi dotyczy zasadniczych elementów scenograficznych. Organizator dopuszcza zastosowanie materiałów syntetycznych i kompozytowych tam, gdzie wynika to z dokumentacji technicznej, względów trwałościowych, technologicznych lub bezpieczeństwa użytkowania. b) Co najmniej 30% materiałów wykorzystanych do zbudowania ekspozycji pochodzić będzie z recyklingu. c) Drewno wykorzystywane do tworzenia elementów ekspozycyjnych musi posiadać certyfikat FSC [Forest Stewardship Council]. d) Na etapie eksploatacji kosze na odpadki będą przygotowane do segregacji odpadów na 5 frakcje: (Niebieski (papier), Żółty (metale i tworzywa sztuczne), Zielony (szkło), Brązowy (bioodpady), Czarny (odpady zmieszane). e) Należy uwzględnić uniwersalne rozwiązania projektowe, zgodne z art. 6 ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z 19 lipca 2019 r. f) Źródła światła w klasie D. g) Oświetlenie sterowane systemem DALI. h) Wszystkie zastosowane urządzenia multimedialne będą miały funkcje stand-by, co powoduje znaczące obniżanie poboru mocy w trakcie braku aktywności. i) Istotne jest, by wnętrza wieży, wraz z całym wyposażeniem, nawiązywały do wzorców czerpanych z lokalnej tradycji - będąc jednocześnie jej nowoczesną reinterpretacją. j) Wszelkie materiały opracowane przez wykonawcę w tym w szczególności: teksty, nagrania lektorskie, opisy, grafiki, filmy muszą być tłumaczone na język słowacki i angielski. k) Organizator zapewnia dostęp do prądu i Internetu (punkty przyłączeniowe). Do obowiązków Wykonawcy należy rozprowadzenie mediów do poszczególnych sekcji wystawy na wszystkich kondygnacjach. l) Wykonawca zobowiązany jest do rozprowadzenia mediów z punktów przyłączeniowych (prądu i Internetu) do poszczególnych sekcji wystawy na wszystkich kondygnacjach w sposób estetyczny i spójny z aranżacją wystawy. 7) Uczestnicy winni we własnym zakresie zapoznać się z dokumentacją techniczną wystawy w celu opracowania Pracy Konkursowej zgodnej z wytycznymi w niej zawartymi. 8) Dokumentacja techniczna całości wystawy stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu. 9) Zamawiający załącza także zestawienie rysunków scenograficznych, zestawienie rzutów kondygnacji opis parametrów urządzeń, audioprzewodniki, specyfikację zasobową - załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu), przewidzianych do wykonania wystawy stałej. Z uwagi na ograniczenia techniczne co do możliwości zastosowania znaków szczegółowy opis znajduje się w załącznikach do niniejszego ogłoszenia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92310000 Künstlerische und schriftstellerische Tätigkeiten und Darbietungen, 92521100 Museumsausstellungen, 92521000 Dienstleistungen von Museen, 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign, 32322000 Multimediaausrüstung, 39154000 Messeeinrichtungen, 32321300 Audiovisueller Bedarf, 72212900 Diverse Software-Entwicklungen und Computersysteme, 72212500 Entwicklung von Kommunikations- und Multimedia-Software, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 37820000 Kunstbedarf