2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Trawniki.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Trawniki w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, wyposażenie i systematyczne uzupełnianie w worki nieruchomości zamieszkałych, wyposażenie w pojemniki nieruchomości zamieszkałych oraz załadunek, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Dorohuczy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733) oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Trawniki. 2.Zamówienie obejmuje: CZĘŚĆ 1 ZAMÓWIENIA „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Trawniki”, polegający na: 1) Odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Trawniki w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz.733), oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Trawniki, 2) dostarczeniu worków do selektywnej zbiórki w kolorach określonych w regulaminie (na zasadzie „worek za worek”) niezbędnych do należytego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, 3) dostawie pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych i popiołu w zabudowie jednorodzinnej zgodnie z przepisami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Trawniki. 4) dostawie kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) na terenie gminy: 5) odbiorze odpadów, które zostaną wystawione przez mieszkańców przed posesję w systemie akcyjnym tzw. „wystawka”. CZĘŚĆ 2 ZAMÓWIENIA „Załadunek, odbiór, transport i zagospodarowanie masy odpadów komunalnych zgromadzonych w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”, polegający na: 1) Załadunku, odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu masy odpadów komunalnych zebranych selektywnie od mieszkańców gminy Trawniki zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanym w miejscowości Dorohucza. Zamawiający informuje, że jeżeli wykonawca dysponuje kontenerami to istnieje możliwość ustawienia pojemników, podczas trwania umowy, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) i odbioru odpadów od mieszkańców bezpośrednio do kontenerów. Koszty ustawienia kontenerów pokrywa Wykonawca. 3.Szacowana ilość odbioru odpadów w okresie realizacji umowy będzie wynosiła ok.: - w części 1 zamówienia 2200,00 Mg z prawem opcji dodatkowo do ok. 450 Mg, - w części 2 zamówienia 300,00 Mg z prawem opcji dodatkowo do ok. 50 Mg, Ilości te zostały określone na potrzeby wykonania oszacowania wartości zamówienia i do wstępnego ogłoszenia. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i jest niezależna od Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia pn. "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Trawniki".
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Trawniki w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, wyposażenie i systematyczne uzupełnianie w worki nieruchomości zamieszkałych, wyposażenie w pojemniki nieruchomości zamieszkałych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733) oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Trawniki. 2.Zamówienie obejmuje: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Trawniki”, polegający na: 1) odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Trawniki w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz.733), oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Trawniki, 2) dostarczeniu worków do selektywnej zbiórki w kolorach określonych w regulaminie (na zasadzie „worek za worek”) niezbędnych do należytego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, 3) dostawie pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych i popiołu w zabudowie jednorodzinnej zgodnie z przepisami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Trawniki. 4) dostawie kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) na terenie gminy: 5) odbiorze odpadów, które zostaną wystawione przez mieszkańców przed posesję w systemie akcyjnym tzw. „wystawka”. 3.Szacowana ilość odbioru odpadów w okresie realizacji umowy będzie wynosiła ok. w części 1 zamówienia 2200,00 Mg z prawem opcji dodatkowo do ok. 450 Mg. Ilość ta została określona na potrzeby wykonania oszacowania wartości zamówienia i do wstępnego ogłoszenia. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i jest niezależna od Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia pn. "Załadunek, odbiór, transport i zagospodarowanie masy odpadów komunalnych zgromadzonych w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych".
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest załadunek, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Dorohuczy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733) oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Trawniki. 2.Zamówienie obejmuje: „Załadunek, odbiór, transport i zagospodarowanie masy odpadów komunalnych zgromadzonych w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”, polegający na: 1) Załadunku, odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu masy odpadów komunalnych zebranych selektywnie od mieszkańców gminy Trawniki zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanym w miejscowości Dorohucza. Zamawiający informuje, że jeżeli wykonawca dysponuje kontenerami to istnieje możliwość ustawienia pojemników, podczas trwania umowy, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) i odbioru odpadów od mieszkańców bezpośrednio do kontenerów. Koszty ustawienia kontenerów pokrywa Wykonawca. 3.Szacowana ilość odbioru odpadów w okresie realizacji umowy będzie wynosiła ok. w części 2 zamówienia 300,00 Mg z prawem opcji dodatkowo do ok. 50 Mg. Ilość ta została określona na potrzeby wykonania oszacowania wartości zamówienia i do wstępnego ogłoszenia. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i jest niezależna od Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.