2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Postomino oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sławnie wraz ze sprawowaniem opieki realizowany na podstawie biletów miesięcznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi dowozu uczniów wraz ze sprawowaniem opieki do: 1) Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Jarosławcu, Szkoły Podstawowej w Pieszczu, Szkoły Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Marii Grzegorzewskiej w Sławnie z zapewnieniem odwozu, po skończonych zajęciach, do miejscowości zamieszkania. Usługa ma być świadczona w dni nauki szkolnej, w terminie od 01.09.2026 r. do 25.06.2027 r. Dowóz ma być realizowany według przebiegu linii komunikacji regularnej z pierwszeństwem przejazdu dzieci i młodzieży - na podstawie biletów imiennych miesięcznych, z uwzględnieniem przysługujących uczniom ulg ustawowych w przewozach transportem publicznym, określonych w ustawie z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (tj. Dz.U. z 2024 r., poz. 380 z późn. zm.). Realizacja usługi ma umożliwić uczniom i dzieciom przejazd autobusami z miejsca zamieszkania do szkoły oraz ze szkoły do miejsca zamieszkania, z uwzględnieniem godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć szkolnych, a także dostosowaniu liczby kursów oraz pojemności (liczby miejsc) autobusów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz zgodnie z wykazami zawartymi w SWZ: 1) Wykaz nr 1 - Liczba uczniów i dzieci dowożonych do szkół z poszczególnych miejscowości, 2) Wykaz nr 2 - Wykaz godzin rozpoczęcia zajęć szkolnych w poszczególnych szkołach, 3) Wykaz nr 3 - Wykaz odwozów uczniów po zajęciach, 4) Wykaz nr 4 - Wykaz miejsc zatrzymywania się pojazdu (przystanków). Wykonawca biorąc pod uwagę opis przedmiotu zamówienia i wszystkie stawiane przez Zamawiającego warunki decyduje, jaką ilością pojazdów wykona usługę. Wykonawca zapewni tabor adekwatny do liczby uczniów i rozkładu zajęć, gwarantujący wszystkim miejsce siedzące. Opieka nie może być sprawowana przez kierowcę autobusu. W każdym autobusie opiekę nad dziećmi i uczniami sprawować ma zatrudniony w tym celu opiekun. Opiekun sprawuje opiekę nad dziećmi, dba o ich bezpieczeństwo w czasie ich przewozu oraz podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu. Jednego opiekuna zatrudni Gmina Postomino - do obsługi szkół podstawowych w Pieszczu i Staniewicach (organizację dowozu dla tych szkół realizuje jeden wspólny autobus). Opiekunów do pozostałych autobusów przeznaczonych do realizacji usługi zatrudni Wykonawca. Ceny biletów miesięcznych muszą uwzględniać wszystkie koszty oraz zawierać w sobie wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie wszystkich czynności związanych z realizacją umowy łącznie z wynagrodzeniem opiekunów.Dzieci mają zostać przywiezione do szkoły nie wcześniej niż 35 minut i nie później niż 5 minut przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Wykonawca zobowiązany jest do: 1)zapewnienia taboru bezpiecznego i niezbędnego do przewozu wszystkich dowożonych dzieci i uczniów, z odpowiednią ilością miejsc siedzących w pojazdach, odpowiadającą liczbie aktualnie przewożonych dzieci. Pojazdy służące do przewozu uczniów muszą być w pełni sprawne technicznie i gwarantować pełne bezpieczeństwo przy przewozie dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, być oznakowane stosownie do charakteru świadczonych usług, utrzymane w czystości oraz ogrzewane w okresie zimowym, 2)realizowania usługi z wykorzystaniem autobusów o roku produkcji 2005 lub młodszych, z zastrzeżeniem, że jeżeli Wykonawca w ramach kryterium „rok produkcji autobusów” zaoferuje autobusy np. o roku produkcji 2005 i młodsze, to w całym okresie realizacji zamówienia usługa będzie świadczona pojazdami o roku produkcji zgodnym ze złożoną ofertą. Dopuszczalna jest zmiana dotycząca pojazdu w stosunku do tego, który Wykonawca zawarł w ofercie, tylko wtedy, gdy pojazd zamieniony będzie na inny o nie gorszych parametrach technicznych – w zakresie roku produkcji oraz liczby miejsc siedzących, 3)zapewnienia opieki wszystkim dzieciom i uczniom w czasie świadczenia usługi, poprzez zatrudnienie opiekunów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci i uczniów w czasie przewozu,4)zapewnienia miejsc siedzących wszystkim przewożonym dzieciom i uczniom, 5)podstawienia w ciągu 1 godziny zastępczego środka transportu w razie awarii autobusu,6)zatrudniania kierowców posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz przestrzegania norm pracy kierowców autobusowych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Postomino oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sławnie wraz ze sprawowaniem opieki realizowany na podstawie biletów miesięcznych
Interne Kennung: ZP.271.14.2026.SS