2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZACIĄGNIĘCIE KREDYTU W WYSOKOŚCI 4 000 000,00 ZŁ NA 9 LAT NA SPŁATĘ KREDYTÓW ZACIĄGNIĘTYCH W LATACH POPRZEDNICH
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia. a) Spłata zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami nastąpi z dochodów Gminy Raba Wyżna. b) Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich [PLN]. c) Wykorzystanie kredytu będzie następować w trzech transzach: 1) pierwsza transza w wysokości 1 000 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 5 tygodnia od podpisania umowy; 2) druga transza w wysokości 1 000 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 7 tygodni od podpisania umowy; 3) trzecia transza w wysokości 2 000 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 13 tygodni od podpisania umowy; d) Uruchomienie każdej transzy kredytu nastąpi na pisemny wniosek złożony przez Zamawiającego, w terminie do 5 dni od dnia złożenia wniosku (termin ten będzie kryterium oceny ofert). e) Spłata rat kapitałowych kredytu następować będzie kwartalnie w 28 ratach, a termin płatności raty następował będzie ostatniego dnia roboczego każdego kwartału, począwszy od 31.03.2028 r. do 29.12.2034 r. f) Spłata odsetek następować będzie kwartalnie, ostatniego dnia roboczego każdego kwartału. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Pierwsze odsetki będą płatne 30.09.2026 r., a ostatnie 29.12.2034 r. g) Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M (lub - w przypadku likwidacji stawki WIBOR - innej najbardziej zbliżonej stawki, która ją zastąpi z mocy prawa lub w wyniku uzgodnień stron) oraz stałej marży Wykonawcy. h) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami.
Interne Kennung: IZPiRG.271.21.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: nd
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia. a) Spłata zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami nastąpi z dochodów Gminy Raba Wyżna. b) Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich [PLN]. c) Wykorzystanie kredytu będzie następować w trzech transzach: 1) pierwsza transza w wysokości 1 000 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 5 tygodnia od podpisania umowy; 2) druga transza w wysokości 1 000 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 7 tygodni od podpisania umowy; 3) trzecia transza w wysokości 2 000 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 13 tygodni od podpisania umowy; d) Uruchomienie każdej transzy kredytu nastąpi na pisemny wniosek złożony przez Zamawiającego, w terminie do 5 dni od dnia złożenia wniosku (termin ten będzie kryterium oceny ofert). e) Spłata rat kapitałowych kredytu następować będzie kwartalnie w 28 ratach, a termin płatności raty następował będzie ostatniego dnia roboczego każdego kwartału, począwszy od 31.03.2028 r. do 29.12.2034 r. f) Spłata odsetek następować będzie kwartalnie, ostatniego dnia roboczego każdego kwartału. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Pierwsze odsetki będą płatne 30.09.2026 r., a ostatnie 29.12.2034 r. g) Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M (lub - w przypadku likwidacji stawki WIBOR - innej najbardziej zbliżonej stawki, która ją zastąpi z mocy prawa lub w wyniku uzgodnień stron) oraz stałej marży Wykonawcy. h) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami. robót określony został w SWZ.