See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af salt til glatførebekæmpelse til Aarhus Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter levering af salt til glatførebekæmpelse til Aarhus Kommune. Udbuddet er delt op i to delaftaler: Delaftale A: Levering af salt til glatførebekæmpelse på veje og stier (vejsalt) - her ønskes levering af F (fint salt) Delaftale B: Levering af saltlage - her ønskes levering af saltlage
Vorherige Bekanntmachung: 129323-2025
Interne Kennung: 363890
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14400000 Salz und reines Natriumchlorid
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14420000 Meersalz, 14430000 Siedesalz und reines Natriumchlorid, 14450000 Salzlake, 14410000 Steinsalz, 34927100 Auftausalz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale A
Beschreibung: Aftale om levering af salt til glatførebekæmpelse på veje og stier (vejsalt) – her ønskes levering af F (fint salt)
Interne Kennung: 363891
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14420000 Meersalz, 14400000 Salz und reines Natriumchlorid, 14430000 Siedesalz und reines Natriumchlorid, 14410000 Steinsalz, 34927100 Auftausalz
Menge: 24 000 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Mulighed for forlængelse på 2x12 måneder
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale B
Beschreibung: Aftale om levering af saltlage – her ønskes levering af saltlage
Interne Kennung: 363892
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14400000 Salz und reines Natriumchlorid, 14430000 Siedesalz und reines Natriumchlorid, 14450000 Salzlake
Menge: 8 000 Tonnen