413267-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bauaufsicht – Servicii de supervizare a lucrărilor de construcții aferente obiectivului de investiții „Construire Centru Transfrontalier de răspuns la dezastre – jud. Constanța, Detașamentul de Pompieri Palas”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de supervizare a lucrărilor de construcții aferente obiectivului de investiții „Construire Centru Transfrontalier de răspuns la dezastre – jud. Constanța, Detașamentul de Pompieri Palas”
Beschreibung: Autoritatea contractantă achiziționează serviciile de supervizare a lucrărilor de construcții pentru realizarea în bune condiții a lucrărilor aferente obiectivului de investiții „Construire Centru Transfrontalier de răspuns la dezastre – jud. Constanța, Detașamentul de Pompieri Palas” finanțat prin Programului Strategic „Streamlining cross-border cooperration: Joint approch in disaster resilience - STREAM” din programul de cooperare transfrontalieră INTERREG VI-A România-Bulgaria, aferentă perioadei 2021-2027, din localitatea Constanța. Se are în vedere construirea unei noi clădiri administrative, care să asigure suficiente spații de birou pentru ca întregul personal din cadrul I.S.U. Dobrogea al jud. Constanța să își desfașoare activitatea în condiții optime de lucru, dotarea încăperilor cu echipamente și instalații de ultimă generație. În conformitate cu prevederile Pentru implementarea cu succes a obiectivului de investiții mai sus menționat, în termenul contractat, coroborat cu necesitatea asigurării verificării corecte a tuturor lucrărilor aferente acestuia, autoritatea contractantă achiziționează serviciile de supervizare a lucrărilor de construcții pentru realizarea în bune condiții a lucrărilor aferente obiectivului de investiții „Construire Centru Transfrontalier de răspuns la dezastre – jud. Constanța, Detașamentul de Pompieri Palas”. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 25 zile. Termenul-limită în care Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: În a 16-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.. Orice solicitare de clarificare în legătură cu documentația de atribuire se va transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitație.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare. Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICARE ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă! Pentru verificarea statusului procedurii (suspendată/în derulare) și a noilor termene de depunere vă rugăm să consultați platforma electronică SEAP.
Interne Kennung: 1.523.821
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1