413484-2025 - Wettbewerb
Polen – Dateiverwalter – Zakup i wdrożenie dwóch macierzy i czterech głowic plikowych dedykowanych systemowi VNA (system archiwizacji badań obrazowych) dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i wdrożenie dwóch macierzy i czterech głowic plikowych dedykowanych systemowi VNA (system archiwizacji badań obrazowych) dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup i wdrożenie dwóch macierzy i czterech głowic plikowych dedykowanych systemowi VNA (system archiwizacji badań obrazowych) dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Specyfikacji technicznej zamówienia – załącznik nr 2.1 do SWZ, 2) Specyfikacji asortymentowo-cenowej - załącznik nr 2.2 do SWZ, 3) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 3. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 6. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 7. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 4 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 8. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 9. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. 10. Zamawiający informuje, że zamówienie musi być zgodne z ,,Zasadą DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak 1) łagodzenie zmian klimatu 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów 11.Zamawiający planuje finansowanie przedmiotu zamówienia ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności dla przedsięwzięć realizowanych w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 12. Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 13. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Interne KennungDZ/DZ-381-1-44/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48823000 Dateiverwalter
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup i wdrożenie dwóch macierzy i czterech głowic plikowych dedykowanych systemowi VNA (system archiwizacji badań obrazowych) dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Specyfikacji technicznej zamówienia – załącznik nr 2.1 do SWZ, 2) Specyfikacji asortymentowo-cenowej - załącznik nr 2.2 do SWZ, 3) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 26.10.2025 r. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 8 tygodni od daty zawarcia umowy. 5. Kryterium oceny ofert: wyłącznie kryterium ceny, zgodnie z zapisami SWZ. 6. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 7. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w wysokości: 108 500,00 zł (słownie: sto osiem tysięcy pięćset złotych 00/100)