See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kantinedrift i KAB-Huset
Beschreibung: Udbuddet vedrører drift af kantine i KAB-huset, som er placeret på Enghavevej 81, 2450 Købehavn SV.Ordregivers formål med at udbyde opgaven er, at tilbyde sine ansatte det gode, smagfulde måltid af høj kvalitet og herved skabe en god oplevelse for sine ansatte. Ordregiver har ligeledes et ønske om at kantinen drives med afsæt i godt værtskab og med et ønske om at skabe en behagelig stemning i kantinen. Ordregiver stiller ambitiøse krav til bæredygtighed. Derfor indeholder nærværende udbudsmateriale krav, der skal bidrage til en samlet reduktion af CO₂-udledning. Formålet er at fremme en mere bæredygtig udvikling, understøtte ambitiøse klimamål og positionere kantinen som en af de førende inden for bæredygtighed.For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de krav ydelserne skal opfylde, henvises til Bilag 1 – Kravspecifikation og Bilag 2 – Tilbudsliste.
Interne Kennung: 275509517
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud jf. Udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025, hvilket betyder at alle interesserede tilbudsgivere kan indsende en ansøgning om deltagelse i udbuddet. Ordregiver vil prækvalificere fem (5) ansøgere, som opfordres til at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55512000 Betrieb von Kantinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste, 55510000 Dienstleistungen von Kantinen, 55511000 Dienstleistungen von Kantinen und anderen nicht öffentlichen Cafeterias
5. Los
Los: LOT-0000