See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tværfaglig smertebehandling
Beschreibung: Nærværende rammeaftale vedrører udredning og behandling inden for tværfaglig smertebehandling. Formålet er at sikre patienterne en kort ventetid og sikre overholdelse af udrednings- og behandlingsfristerne, samt Ordregivers overordnede målsætning om at kunne levere behandling på et højt niveau.
Interne Kennung: 1-31-72-118-25
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85110000 Dienstleistungen von Krankenhäusern und zugehörige Leistungen, 85111200 Ärztliche Versorgung im Krankenhaus
5. Los
Los: LOT-0000