See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych systemem odbioru odpadów komunalnych w Mieście Zduńska Wola
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja: 1) usługi zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych systemem odbioru odpadów komunalnych w Mieście Zduńska Wola, w tym odebranych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Miasta Zduńska Wola (odbiór u źródła) oraz zebranych uprzednio w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) (dalej: „odpady komunalne”), 2) obowiązków sprawozdawczo – informacyjnych, 3) obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych, 4) realizacja usług i obowiązków związanych z wyrażonymi powyżej w pkt 1 – 3). 2. Na usługę zagospodarowania odpadów komunalnych składa się w szczególności, zapewnienie: 1) miejsca / miejsc przyjmowania odpadów komunalnych, mogącego / mogących przyjmować odpady komunalne w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami SWZ (dalej niezależnie od ilości również: „miejsce przyjmowania odpadów komunalnych”), 2) przyjmowania odpadów komunalnych, we wskazanym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z SWZ, 3) instalacji zastępczej (w przypadku niemożliwości przekazania odpadów komunalnych w tym poszczególnych frakcji, do miejsca przyjmowania odpadów komunalnych, wskazanego przez Wykonawcę w ofercie, w tym na skutek odmowy przyjęcia odpadu), 4) przetworzenia przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 575213-2025
Interne Kennung: ZEOŚ.GOK.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odpady niesegregowane (zmieszane) i selektywnie zbierane odpady komunalne
Beschreibung: Części I obejmuje świadczenie usług, objętych przedmiotem zamówienia, następujących frakcji (rodzajów) odpadów wytworzonych i odebranych u źródła oraz zdeponowanych w PSZOK: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 2) selektywnie zbierane odpady komunalne: a) papier i tektura; b) zmieszane odpady opakowaniowe; c) szkło; d) meble i inne odpady wielkogabarytowe; e) odpady budowlane i rozbiórkowe, gruz betonowy; f) zmieszane odpady budowlane; g) drewno budowlane; h) szkło budowlane; i) tworzywa sztuczne budowlane; j) papa; k) materiały izolacyjne; l) tekstylia i odzież; m) popioły.
Interne Kennung: Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający, na podstawie art. 441 PZP, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w zakresie: 1) zwiększenia ilości odpadów podlegających zagospodarowaniu w toku realizacji zamówienia (w okresie podstawowym), 2) wydłużenia okresu realizacji zamówienia, maksymalnie o 365 dni. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb. 3. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4. Zastosowanie prawa opcji, o którym mowa powyżej w ust. 1 pkt 1 oznacza, że prognozowana w Rozdziale IV ust. 4 OPZ ilość odpadów może ulec zwiększeniu o 25%, do maksymalnie 25% wysokości wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego w § 7 ust. 1 (w brzmieniu pierwotnym). 5. Warunki skorzystania z prawa opcji określonego powyżej w ust. 1 pkt 1: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego i może nastąpić po przekroczeniu realizacji zamówienia podstawowego w wartości 80% wartości wynagrodzenia określonego w §7 ust. 1 (w brzmieniu pierwotnym); 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w terminie trwania umowy w zakresie podstawowym; 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 4) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia lub wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia określonej w § 7 ust. 1 – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w ust. 4 niniejszego paragrafu; 5) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i niniejszej umowy; 6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w § 7 ust. 5 (jak dla zamówienia podstawowego); 7) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany. 6. Postanowienia ust. 5 powyżej, stosuje się odpowiednio w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 powyżej, przy zastrzeżeniu, że: 1) Zamawiający jest uprawniony do zadeklarowania skorzystania z prawa opcji najpóźniej w 330 dniu od dnia rozpoczęcia realizacji zamówienia w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych, a następnie nie później niż na 15 dni przed końcem okresu realizacji zamówienia w zakresie opcyjnym (w przypadku skorzystania wyłącznie częściowo z uprawnienia – wydłużenia okresu realizacji zamówienia o x dni do 365), 2) limit kwotowy dla wskazanego zakresu prawa opcji odpowiada wysokości wynagrodzenia maksymalnego za realizację zamówienia w okresie objętym prawem opcji ustalanego w oparciu o ofertę Wykonawcy. Po skorzystaniu z prawa opcji zostanie on inkorporowany do § 7 ust. 1 umowy. 3) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i zastrzeżonych dla zakresu opcyjnego zamówienia w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 powyżej.
Los: LOT-0002
Titel: Bioodpady stanowiące odpady komunalne
Beschreibung: Części II obejmuje świadczenie usług, objętych przedmiotem zamówienia, następujących frakcji (rodzajów) odpadów wytworzonych i odebranych u źródła oraz zdeponowanych w PSZOK: 1) bioodpady stanowiące odpady komunalne.
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Zużyte opony
Beschreibung: Część III obejmuje świadczenie usług, objętych przedmiotem zamówienia, następujących frakcji (rodzajów) odpadów zdeponowanych w PSZOK: 1) zużyte opony.
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Titel: Przeterminowane leki i chemikalia
Beschreibung: Części IV obejmuje świadczenie usług, objętych przedmiotem zamówienia, następujących frakcji (rodzajów) odpadów zdeponowanych w PSZOK oraz wyznaczonych aptekach: 1) przeterminowane leki i chemikalia; 2) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek; 3) farby; 4) termometry.
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Elektroodpady
Beschreibung: Części V obejmuje świadczenie usług, objętych przedmiotem zamówienia, następujących frakcji (rodzajów) odpadów zdeponowanych w PSZOK: 1) zużyte baterie i akumulatory; 2) urządzenia zawierające freony; 3) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (20 01 35*); 4) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (20 01 36).
Interne Kennung: Część V