414443-2026 - Auftragsänderung
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie prac budowlanych związanych z przebudową i rozbudową budynku Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, ul. Czerwone Maki 98 w Krakowie
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie prac budowlanych związanych z przebudową i rozbudową budynku Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, ul. Czerwone Maki 98 w Krakowie
BeschreibungWykonanie prac budowlanych związanych z przebudową i rozbudową budynku NCPS SOLARIS wraz z budową wewnętrznej stacji transformatorowej, budową instalacji kanalizacji technologicznej, kanalizacji sanitarnej, wody zimnej i ciepłej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, azotu, odzysku helu, elektrycznej, systemu oddymiania oraz przebudową i rozbudową wewnętrznej instalacji: chłodniczej, kanalizacji deszczowej, wody p.poż., sprężonego powietrza, teletechnicznej, elektrycznej a także zagospodarowaniem terenu, budową zewnętrznej instalacji zgodnie z załącznikiem A do SWZ.
Interne Kennung80.272.191.2021
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungWykonanie prac budowlanych związanych z przebudową i rozbudową budynku NCPS SOLARIS wraz z budową wewnętrznej stacji transformatorowej, budową instalacji kanalizacji technologicznej, kanalizacji sanitarnej, wody zimnej i ciepłej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, azotu, odzysku helu, elektrycznej, systemu oddymiania oraz przebudową i rozbudową wewnętrznej instalacji: chłodniczej, kanalizacji deszczowej, wody p.poż., sprężonego powietrza, teletechnicznej, elektrycznej a także zagospodarowaniem terenu, budową zewnętrznej instalacji zgodnie z załącznikiem A do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik A, B i załącznik C (prawo opcji - nieobjęte zamówieniem podstawowym) do SWZ, zawierające dokumentację projektową oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót (zwaną dalej w skrócie STWiOR), decyzję pozwolenia na budowę, jak również tabelę wyceny (załącznik B oraz załącznik C – prawo opcji zob. dalej rozdz. XIV). Zamawiający zaznacza, iż załączona tabela wyceny stanowi jedynie materiał pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty jest dokumentacja projektowa, STWiOR oraz postanowienia SWZ. Tabela wyceny musi zostać wypełniona przez Wykonawcę co najmniej w zakresie w niej wskazanym. Wykonawca ma prawo do rozszerzenia zakresu tabeli wyceny o elementy uznane przez Wykonawcę za niezbędne do przedstawienia. Tabela wyceny stanowi jedynie podstawę do rozliczenia ewentualnych robót zamiennych oraz oceny zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Roboty będą obejmować m.in.: prace: konstrukcyjne, ślusarskie, stolarskie, malarskie, dachowe, żelbetowe, murarskie, instalacyjne, np. elektryczne, w zakresie urządzeń sanitarnych, w zakresie okablowania komputerowego, p-poż, instalacji wind, wykończeniowe. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zaliczki na poczet realizacji przedmiotu umowy w wysokości 10 000 000 zł (słownie: dziesięć milionów złotych i 00/100) zabezpieczonej odpowiednią gwarancją bankową lub ubezpieczeniową. Szczegółowe warunki udzielenia zaliczki zawierają istotne postanowienia umowy. Zamawiający w oparciu o art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeśli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Zamawiający planuje finansować zamówienie ze środków przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pierwsza transza przyznanych środków musi zostać wydatkowana do 31 grudnia 2021 roku. W sytuacji gdy powstanie realne ryzyko, iż do końca roku 2021 nie dojdzie do skutecznego zawarcia umowy z Wykonawcą oraz spełnienia warunków dla wydatkowania pierwszej transzy środków, Zamawiający zmuszony będzie zwrócić transzę Ministrowi oraz wnioskować o jej przyznanie do wydania w roku 2022. Istnieje zatem ryzyko, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie przyzna Zamawiającemu na rok 2022, środków niewydatkowanych w roku 2021, co doprowadzi do braku finansowania inwestycji a w konsekwencji do konieczności unieważnienia postępowania.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42416100 Aufzüge, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje opcje. Szczegółowy opis opcji zawarto w załączniku C do SWZ.