414512-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dentalgeräte – Dentalinredning 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dentalinredning 2026
Beschreibung: Folktandvården Skåne har behov av dental inredning till sina kliniker runt om i Skåne. Upphandling av inredning till behandlingsrum, desinfektionsrum, dentalförråd, förråd, tekniklabb, avemballeringsrum och röntgenrum.
Interne Kennung: 2026-FTV000056
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33130000 Dentalgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
5. Los
Los: LOT-0000
414512-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Dentalinredning 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDentalinredning 2026
Intern identifierare2026-FTV000056
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Ytterligare klassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000