2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego (sprzedaż i dystrybucja) do nieruchomości administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy w okresie od 01.10.2026 r. do 30.09.2028 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego i świadczenie usług dystrybucji, która odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 43), przepisach wykonawczych do tej ustawy oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych. Rozliczenia za dystrybucję gazu ziemnego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układu pomiarowego. Szacunkowe zapotrzebowanie gazu ziemnego w okresie od 01.10.2026 r. do 30.09.2028 r. wynosi 7 720 236 kWh. Szacunkowe zapotrzebowanie na gaz ziemny przyjęte zostało do obliczenia szacunkowej wartości zamówienia, co może odbiegać od faktycznego wykorzystania gazu ziemnego i nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Prognozowane zużycie gazu ma charakter orientacyjny, bowiem nie można z góry ustalić ilości, która zostanie dostarczona Zamawiającemu i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. 2. Zamawiający informuje, że zwolniony jest z podatku akcyzowego na wyroby gazowe do celów opałowych na podstawie art. 31b ust. 2 Ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym. 3. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu mają zastosowanie przepisy Ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. 4. Zamówienie swoim zakresem obejmuje w szczególności: 4.1 Dostarczony gaz ziemny powinien spełniać wymagania prawne i parametry techniczne zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 43) i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 599). 4.2 Zamawiający informuję, że aktualne umowy kompleksowe zawarte są na czas oznaczony do dnia 30.09.2026 r. Wykonawca sam winien wypowiedzieć w imieniu Zamawiającego kompleksowe umowy dla wszystkich punktów poboru gazu, które obowiązują do dnia 30.09.2026 r. Zamawiający wymaga, aby ewentualna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego przebiegła dla Zamawiającego bez zakłóceń w dostawie gazu ziemnego obejmującej sprzedaż i dystrybucję. 4.3 Wykonawca odpowiedzialny będzie za przebieg i terminowe wykonanie zamówienia. 4.4 Na koszty korzystania z przedmiotu Zamówienia składać się będą: opłata za gaz, opłata abonamentowa, opłata dystrybucyjna stała oraz opłata dystrybucyjna zmienna. Odbiorca zakwalifikowany jest przez właściwy dla niego system dystrybucyjny (OSD) do grup taryfowych z oznaczeniami W-3.6, W-4, W-5.1. 4.5 Wykonawca zobowiązuje się do złożenia OSD w imieniu własnym i Zamawiającego (Odbiorcy) zgłoszenia o zawarciu niniejszej umowy / powiadomienia o zmianie sprzedawcy, reprezentowania Zamawiającego przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 4.6 Czynności opisane w pkt 4.5 Wykonawca podejmie niezwłocznie, w terminie umożliwiającym rozpoczęcie dostaw. 4.7 Wykonawca zobowiązuje się do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z OSD niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy. W przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających lub opóźniających zmianę sprzedawcy, Wykonawca niezwłocznie poinformuje o tym fakcie Zamawiającego w formie pisemnej (pocztą tradycyjną) lub drogą elektroniczną na adres e-mail: wlochy.zgn@um.warszawa.pl. 4.8 Wykonawca będzie dostarczał gaz ziemny zgodnie z obowiązującymi standardami jakościowymi obsługi odbiorców określonymi w aktach wykonawczych wydanych na podstawie ustawy - Prawo Energetyczne.
Interne Kennung: EZP.260.00047.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung, 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001