414768-2026 - Wettbewerb
Finnland – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Sentrifugit näytteiden käsittelyyn
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sentrifugit näytteiden käsittelyyn
Beschreibung: Fimlab Laboratoriot Oy kilpailuttaa toiminta-alueensa tarpeisiin sentrifugit näytteiden esikäsittelyyn. Hankittavia laitteita on seitsemän (7) eri tyyppiä. Laitteita hankitaan tilaajan tarpeen mukaan eri toimipisteisiin. Hankittavien tuotteiden kulutusmäärät perustuvat aikaisempaan neljän vuoden kulutustietoon tai arvioon tulevasta kulutuksesta. Toteutuva kulutus voi poiketa aiemmista kulutuksista tai arvioista. Arvio sopimuskauden hankintamäärästä ei sido Tilaajaa. Sopimuskauden pituus on kolme (3) vuotta. Sopimusta on mahdollista jatkaa toistaiseksi voimassaolevana.
Interne Kennung: 594164
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000