2. Verfahren
Verfahren
Titel: 02.040 Opatření v úseku Zátor-Loučky, OHO, stavba č. 4396
Beschreibung: Veřejná zakázka bude realizována za účasti finančních prostředků Ministerstva zemědělství v rámci dotačního programu 129 370 „Odstraňování povodňových škod na státním vodohospodářském majetku III“. Předmětem této veřejné zakázky je odstranění povodňových škod způsobené povodní v roce 2024 formou investic na vodním toku Opava, kde dojde k rozšíření koryta ze současných 12 m na 20-110 m. Součástí stavby jsou demolice dopravních staveb, mosty, lávky, přeložky inženýrských sítí a odstranění skladovací haly, která bude nově nahrazena. Bližší informace o předmětu veřejné zakázky jsou uvedeny v zadávací dokumentaci a jejich přílohách.
Interne Kennung: 1775
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: § 56 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“)
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45240000 Wasserbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44212100 Brücke, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Změna ceny v důsledku změny DPH - v případě, že v období mezi předložením nabídky účastníka a podpisem smlouvy o dílo, případně v průběhu plnění předmětu smlouvy dojde ke změnám sazeb DPH, upraví se nabídkové ceny s DPH. V takovém případě bude cena plnění upravena podle výše sazeb DPH platných v době plnění předmětu veřejné zakázky. 2. Veškeré termíny dle této smlouvy mohou být po dohodě (pouze písemným dodatkem ke smlouvě) přiměřeně prodlouženy v důsledku mimořádných nepředvídatelných a nepřekonatelných překážek vzniklých nezávisle na vůli stran smlouvy, a to max. o dobu trvání takových překážek. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z této smlouvy. Prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu. 3. Termín pro dokončení a předání díla vč. dokladové části dle této smlouvy může být přiměřeně prodloužen v případě, že dojde ke změně sjednaného rozsahu díla postupem v souladu se smlouvou, a to o dobu nezbytně nutnou k provedení takové změny. Takové prodloužení bude provedeno pouze formou písemného dodatku k této smlouvě. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z této smlouvy. Toto prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu. 4. V případě, že bude v průběhu realizace stavebních prací dle této smlouvy nařízen příslušným orgánem archeologický průzkum a budou muset být za tímto účelem přerušeny práce na díle, bude termín pro provedení díla dle odst. 5.2. této smlouvy prodloužen o dobu shodnou, po kterou nebylo možné pokračovat v provádění prací dle této smlouvy, a to na základě písemného dodatku k této smlouvě. Přerušení prací na díle z důvodu uvedeného v předchozí větě neopravňuje zhotovitele k uplatnění jakýchkoliv sankcí ani nároku na náhradu škody.