2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa drogi krajowej nr 40 w m. Głuchołazy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 40 od km 2+244,00 do km 3+136,40 o długości 892,40 m w m. Głuchołazy.
Vorherige Bekanntmachung: 00076689-2023
Interne Kennung: O.Op.D-3.2411.2.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 40 od km 2+244,00 do km 3+136,40 o długości 892,40 m w m. Głuchołazy. Dla drogi krajowej nr 40 przyjęto następujące parametry techniczne: • klasa drogi „GP” główna ruchu przyspieszonego • prędkość projektowa Vp=60 km/h • obciążenie 115kN/oś • kategoria ruchu – KR 4 • jezdnia szerokości 7,00m • chodnik przyległy do krawędzi jezdni szerokości 2,00m • ścieżka pieszo-rowerowa szerokości 3,00m. Podstawowy zakres robót: • roboty przygotowawcze, w tym wycinka drzew, • roboty rozbiórkowe, • burzenie budynków, • roboty ziemne, • budowa obiektu mostowego nad rzeką Biała Głuchołaska wraz z budową tymczasowego obiektu mostowego, • rozbudowa skrzyżowań, • wymiana istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni – dostosowanie do obciążenia 115 kN i prognozowanego ruchu, • budowa chodników i ścieżek pieszo-rowerowych, • budowa zatok autobusowych • budowa zatok postojowych, • budowa murów oporowych, • przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej, • budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej-Curie z ul. Prymasa Wyszyńskiego, • budowa kanału technologicznego, • przebudowa kanalizacji deszczowej, • przebudowa oświetlenia ulicznego, • przebudowa kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, • przebudowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej, • rozbiórka i odtworzenie istniejących ogrodzeń, • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, • wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu. Zamawiający wymaga aby: 1. Wykonawca zapewnił utrzymanie ciągłości ruchu na DK 40 przez cały okres realizacji zadania; maksymalny odcinek robót przy zastosowaniu ruchu wahadłowego ma nie przekraczać 0,5 km. Przy planowaniu organizacji ruchu należy przewidzieć sterowanie ręczne w porze dziennej i za pomocą sygnalizacji świetlnej w porze nocnej. Odcinki robót należy lokalizować mijankowo. Między odcinkami roboczymi odległość nie może być mniejsza od 0,5 km. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie objazdu dla ruchu tranzytowego, na koszt Wykonawcy, po uzyskaniu stosownych uzgodnień. 2. Wykonawca przedkładał każdorazowo na etapie zatwierdzenia TOR, czytelnych infografik (+ wersja elektroniczna) schematycznie obrazowo informujących o planowanych zmianach. 3. Nadmiar destruktu asfaltowego, który nie zostanie wykorzystany na budowie, stanowi własność Wykonawcy, 4. Materiały z rozbiórki, takie jak: bariery ochronne, znaki drogowe, słupki do znaków, kostka kamienna stanowi własność Zamawiającego. Należy je przewieźć na teren placu GDDKiA Rejon w Nysie, Obwód Drogowy w Prudniku, ul. Wiejska 7, 48-200 Prudnik i protokołem przekazać Zamawiającemu. Dotyczy wyłącznie tych elementów, które nadają się do ponownego zastosowania tj. niepogiętych, nieskorodowanych itp. Pozostałe, mają być zagospodarowane/zutylizowane przez Wykonawcę w ramach ceny kontraktowej. 5. Materiał z wycinki drzew (dłużyce) jest własnością Zamawiającego. W ramach wycinki drzew należy uwzględnić koszty związane z wykonaniem operatu brakarskiego (opracowanego przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia) Wykonawca w kwocie kontraktu zorganizuje składowisko drewna z wycinki na placu budowy bądź w bezpośrednim jego sąsiedztwie oraz zapewni stały dozór chroniący przed kradzieżą przez okres do 12 miesięcy od zwiezienia całości drewna na plac składowy. Pozostałe drzewa z wycinki mają być zagospodarowane/zutylizowane przez Wykonawcę w ramach ceny kontraktowej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233223 Aufbringen von Fahrbahnschichten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken