415167-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen – Kontrakt om levering og montering af stål og mekaniske anlæg
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKontrakt om levering og montering af stål og mekaniske anlæg
BeschreibungUdbuddet vedrører levering og montering af stål og mekanisk anlæg, som følger: • Levering og montering af rør og stål herunder installation af ventiler, bæringer, isolering og rørmærkninger • Installation af pumper, filtre, varmevekslere og mixere 6 ESDHER nr.: 25-00391 • Installation af produktionsmålere og tilslutnings nozzler til tryk- og temperaturmålere Leverandøren forpligter sig til at levere de i tilbuddet specificerede komponenter og skal desuden montere, installere og idriftsætte anlægget til endelig godkendelse. Leveranceomfanget består af al teknik, arbejdskraft, udstyr, planlægning, kvalitetskontrol og materialer, der kræves til design, konstruktion, fremstilling, fabrikstest, transport, installation på stedet, test på stedet, idriftsættelse og dokumentation af hele leverancen. Arbejdet skal udføres på adressen: I/S Vestforbrænding, Ejby Mosevej 219, 2600 Glostrup.
Interne Kennung25-00395
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14622000 Stahl, 38423100 Manometer, 42131142 Regelventile, 42511100 Wärmeaustauscher, 44115100 Rohrleitungen
5. Los
LosLOT-0000