415171-2025 - Wettbewerb
Polen – Baumpflege – Bieżące utrzymanie drzewostanu w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy w latach 2026-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBieżące utrzymanie drzewostanu w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy w latach 2026-2027
Beschreibung11.1. Przedmiotem zamówienia są prace polegające na sprzątaniu i utrzymaniu terenów zieleni położonych wzdłuż ulic gminnych oraz opróżnianie koszy ulicznych na terenie Dzielnicy Włochy w 2025 r. 11.2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac polegających m.in. na: - kompleksowej pielęgnacji drzew, - wycince drzew, - usuwaniu wiatrołomów, - usuwaniu karp, - usuwaniu odrostów, - wykonywaniu wiązań elastycznych, - wykonywaniu wiązań sztywnych, - wykonywaniu nieznacznych cięć technicznych, - sadzeniu drzew, - podlewaniu interwencyjnym, - opalikowaniu drzew, - innych pracach pielęgnacyjnych i porządkowych. Obiekty: wszystkie drzewa, wskazane przez Zamawiającego, znajdujące się na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. 11.2.1. Zamawiający planuje wykonać nie mniej niż 50% łącznej wartości prac wyszczególnionych w kosztorysach ofertowych . Zamawiający zastrzega możliwość zmian (zwiększenia lub zmniejszenia) w ilościach jednostek obmiarowych zabiegów, podanych w kosztorysach ofertowych w przypadku, gdy w trakcie realizowania umowy wystąpi konieczność wykonania większej ilości określonego zakresu prac (kosztem zmniejszenia innego zakresu prac). Dokonywane w ten sposób zmiany nie mogą przekroczyć wynagrodzenia wykonawcy określonego na ten cel: w § 5 ust.2 umowy (kosztorys ofertowy dla roku 2026); w § 5 ust. 3 umowy (kosztorys ofertowy dla roku 2027). 11.3. Zgodnie z § 4 ust. 4 PPU, Wykonawca podczas realizacji zamówienia zobowiązany jest spełniać obowiązki wynikające z przepisów o elektromobilności i paliwach alternatywnych, tj. zapewnić 10 % udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający ma prawo na każdym etapie realizacji do weryfikacji powyższego wymogu poprzez żądanie w wyznaczonym terminie: wykazu pojazdów wykorzystywanych do realizacji zamówienia lub stosownego oświadczenia Wykonawcy. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca ma obowiązek przedstawić także dowód rejestracyjny pojazdu. Zamawiający przewiduje w postępowaniu zastosowanie art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej ustawa Pzp). Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Interne KennungPN.17.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung11.1. Przedmiotem zamówienia są prace polegające na sprzątaniu i utrzymaniu terenów zieleni położonych wzdłuż ulic gminnych oraz opróżnianie koszy ulicznych na terenie Dzielnicy Włochy w 2025 r. 11.2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac polegających m.in. na: - kompleksowej pielęgnacji drzew, - wycince drzew, - usuwaniu wiatrołomów, - usuwaniu karp, - usuwaniu odrostów, - wykonywaniu wiązań elastycznych, - wykonywaniu wiązań sztywnych, - wykonywaniu nieznacznych cięć technicznych, - sadzeniu drzew, - podlewaniu interwencyjnym, - opalikowaniu drzew, - innych pracach pielęgnacyjnych i porządkowych. Obiekty: wszystkie drzewa, wskazane przez Zamawiającego, znajdujące się na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. 11.2.1. Zamawiający planuje wykonać nie mniej niż 50% łącznej wartości prac wyszczególnionych w kosztorysach ofertowych . Zamawiający zastrzega możliwość zmian (zwiększenia lub zmniejszenia) w ilościach jednostek obmiarowych zabiegów, podanych w kosztorysach ofertowych w przypadku, gdy w trakcie realizowania umowy wystąpi konieczność wykonania większej ilości określonego zakresu prac (kosztem zmniejszenia innego zakresu prac). Dokonywane w ten sposób zmiany nie mogą przekroczyć wynagrodzenia wykonawcy określonego na ten cel: w § 5 ust.2 umowy (kosztorys ofertowy dla roku 2026); w § 5 ust. 3 umowy (kosztorys ofertowy dla roku 2027). 11.3. Zgodnie z § 4 ust. 4 PPU, Wykonawca podczas realizacji zamówienia zobowiązany jest spełniać obowiązki wynikające z przepisów o elektromobilności i paliwach alternatywnych, tj. zapewnić 10 % udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający ma prawo na każdym etapie realizacji do weryfikacji powyższego wymogu poprzez żądanie w wyznaczonym terminie: wykazu pojazdów wykorzystywanych do realizacji zamówienia lub stosownego oświadczenia Wykonawcy. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca ma obowiązek przedstawić także dowód rejestracyjny pojazdu.