415276-2025 - Wettbewerb
Polen – Gabelstapler – Dostawa podnośników widłowych akumulatorowych o udźwigu min 3 ton
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa podnośników widłowych akumulatorowych o udźwigu min 3 ton
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w 2025 roku podnośników widłowych akumulatorowych o udźwigu minimum 3 ton. 2. Szczegółowe opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 4 do SWZ - Wymagania Eksploatacyjno-Techniczne (WET). 3. Rodzaj (asortyment), oraz ilości przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Wykonawca na przedmiot zamówienia udzieli gwarancji, na warunkach określonych w § 5 projektowanych postanowień umowy. 6. Dostarczony przedmiot zamówienia winien być nowy, jakości pierwszej (I kategorii, I gatunku), wolny od wad fizycznych i prawnych, nieużywany, nieregenerowany i nienaprawiany oraz pochodzić z produkcji z 2024 lub z 2025 roku. 7. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z ilościami wskazanymi w formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ oraz załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 8. Przedmiot zamówienia dostarczony w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia gwarantowanego. 9. Sposób realizacji zamówienia w ramach prawa opcji określono w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. 10. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć przedmiot zamówienia na własny koszt do miejsca wskazanego w § 4 ust. 2 projektowanych postanowień umowy. Realizacja dostawy odbędzie się transportem odpowiednio przygotowanym do przewozu i w szczególności zabezpieczonym przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych, przemieszczaniem ładunku, ewentualnym uszkodzeniem i zawilgoceniem opakowań oraz innymi czynnikami wpływającymi na uszkodzenie lub obniżenie jakości przedmiotu Umowy. 11. Zamawiający dopuszcza dostawy częściowe podnośników dostarczanych przez Wykonawcę w ramach realizacji przedmiotu Umowy. 12. Przed dostawą przedmiotu zamówienia Wykonawca przeprowadzi w miejscu dostawy, na swój koszt, w terminie do 14 dni od daty odbioru dostarczonych podnośników, szkolenie z zasad użytkowania i obsługi podnośnika operatorów wskazanych przez Zamawiającego (maksymalnie 2 osoby na jednostkę sprzętu). Wszelkie materiały szkoleniowe, pomocnicze i eksploatacyjne niezbędne do realizacji wyżej wymienionego przeszkolenia zapewnia Wykonawca. 13. Przedmiot zamówienia podlega kodyfikacji zgodnie z zasadami Systemu Kodyfikacji NATO (NCS – NATO Codification System). Obowiązki Wykonawcy w zakresie kodyfikacji zostały opisane w załączniku do projektowanych postanowień umowy – Klauzula Kodyfikacyjna; 14. Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia Karty Wyrobu, której wzór określa załącznik nr 4 do umowy. Wypełnioną/Kartę Wyrobu w postaci elektronicznej (format EXCEL) Wykonawca uzgodni z Zamawiającym po podpisaniu umowy, a następnie przekaże Odbiorcy minimum 2 tygodnie przed dostarczeniem sprzętu. 15. Zamawiający nie wymaga od wykonawcy przedłożenia wraz z ofertą jakichkolwiek przedmiotowych środków dowodowych. 16. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 17. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Interne Kennung88/2025/D
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42415110 Gabelstapler
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa podnośników widłowych akumulatorowych o udźwigu minimum 3 ton.
Interne KennungDostawa podnośników widłowych akumulatorowych o udźwigu minimum 3 ton.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym w dokumentach zamówienia tj. w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane po cenach jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego na zasadach określonych w załączniku nr 3 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego.