41529-2024 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Rozbudowa ul. Franciszkańskiej na odcinku od rejonu posesji nr 24 do ul. Północnej w Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa ul. Franciszkańskiej na odcinku od rejonu posesji nr 24 do ul. Północnej w Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj
Beschreibung: 1. Zamówienie pn.: Rozbudowa ul. Franciszkańskiej na odcinku od rejonu posesji nr 24 do ul. Północnej w Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj jest realizowane zgodnie z poniższym podziałem: 1.1. Zadanie 1, dla którego inwestorem jest Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich, 1.2. Zadanie 1 w zakresie prawa opcji, dla którego inwestorem jest Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich, 1.3. Zadanie 2, dla którego inwestorem jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. 2. Zamówienie należy realizować zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (odrębnie dla każdego Zadania) i na zasadach określonych w Załączniku nr 2 – Projektowane postanowienia umowy. 3. Wykonawca zobowiązany jest udzielić co najmniej 60 miesięcy okresu gwarancji jakości i rękojmi na wykonany przedmiot umowy. Oferty zawierające okres krótszy niż 60 miesięcy zostaną odrzucone. 3.1. W zakresie Zadania 1 – okres gwarancji jakości i rękojmi na zieleń wynosi 36 miesięcy (zgodnie z § 16 ust. 6 pkt 1 Załącznika nr 2 do SWZ – Projektowanych postanowień umowy).
Interne Kennung: ZIM-DZ.2620.60.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Dokumenty zamówienia w tym obejmujące zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia udostępniane będą na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://zim.lodz.bip-e.pl/zim/zamowienia-publiczne/14840,Rozbudowa-ul-Franciszkanskiej-na-odcinku-od-rejonu-posesji-nr-24-do-ul-Polnocnej.html 2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 2.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: 2.1.1. art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, 2.1.2. art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 2.1.3. art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp, 2.1.4. art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu, 2.1.5. art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2.2. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 2.3. zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 2.4. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 2.5. oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 2.6. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (JEDZ). Zamawiający wymaga złożenia tego oświadczenia wyłącznie przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenia i dokumenty określone w Rozdziale IX pkt 2 i 4 SWZ dla każdego z tych wykonawców. 5. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawi także oświadczenia i dokumenty określone w Rozdziale IX pkt 2 oraz pkt 4.1. – 4.4. i 4.6. SWZ dla każdego z tych podmiotów. 6. Informacja o uprzedniej ocenie ofert, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, którą zamawiający przewiduje jako odwróconą kolejność oceny: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71313000 Umwelttechnische Beratung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71351910 Geologische Untersuchungen, 71352000 Untergrunduntersuchungen, 71354000 Kartografiedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamówienie należy realizować zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (odrębnie dla każdego Zadania) i na zasadach określonych w Załączniku nr 2 – Projektowane postanowienia umowy. 2. Przedmiotem zamówienia w zakresie Zadania 1 jest zaprojektowanie i wykonanie robót wg opracowanej dokumentacji projektowej polegającej na rozbudowie ul. Franciszkańskiej w Łodzi od skrzyżowania z ul. Północną (włącznie ze skrzyżowaniem) na odcinku około 500 m do rejonu posesji nr 24 (dowiązanie do odcinka przebudowanego w ramach rozbudowy ul. Wojska Polskiego) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. 2.1. Zamówienie przewidziane jest do realizacji w trybie zaprojektuj i wybuduj. 2.2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: - sporządzenia dokumentacji projektowej i formalno-prawnej, - realizacji robót budowlanych. 2.3. Projektowany zakres prac obejmuje: - przebudowę / rozbudowę jezdni ul. Franciszkańskiej, - przebudowę / budowę skrzyżowań, - przebudowę torowiska wraz z siecią trakcyjną, - przebudowę chodników, - budowę miejsc postojowych, - budowę i przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, - budowę przystanku i peronu tramwajowego, - wykonanie odwodnienia drogowego wraz z budową kanalizacji deszczowej, - przebudowę oświetlenia ulicznego, - przebudowę sygnalizacji świetlnej, - przebudowę sieci uzbrojenia terenu kolidującego z projektowaną inwestycją (m.in. sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej, oświetleniowej, teletechnicznej i sygnalizacji świetlnej), - wycinkę kolidującej zieleni, - wykonanie nasadzeń, w tym nasadzeń kompensacyjnych, - rozbiórkę budynku kolidującego z projektowaną drogą zlokalizowanego przy ul. Franciszkańskiej 8 wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji na rozbiórkę, - rozbiórkę, zakup i montaż elementów małej architektury oraz mebli miejskich, - regulację wysokościową studni, włazów itp. - przeprowadzenie badań archeologicznych. 3. Przedmiotem zamówienia w zakresie Zadania 1 w prawie opcji jest przebudowa układu torowego na pętli tramwajowej w dowiązaniu do realizowanego aktualnie torowiska tramwajowego w ciągu ul. Północnej i przystanków tramwajowych oraz do istniejącej wiaty autobusowej zlokalizowanej po stronie północnej pętli. 3.1. Zamówienie obejmuje przebudowę układu torowego w pętli tramwajowej w dowiązaniu do realizowanego aktualnie torowiska tramwajowego w ciągu ul. Północnej i przystanków tramwajowych oraz do istniejącej wiaty autobusowej zlokalizowanej po stronie północnej pętli, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową. 3.2. Dodatkowe wytyczne do realizacji: - zakres przebudowy wskazany został w Opisie Przedmiotu Zamówienia na załączniku „Załacznik zakres prac.pdf” jako obszar zakreskowany na czerwono, - w ramach rozbudowy ul. Północnej wykonane zostały słupy trakcyjne na pętli tramwajowej – budowa słupów nie wchodzi w zakres zamówienia, - Wykonawca ma obowiązek koordynacji prac z Wykonawcą rozbudowy ul. Północnej. 4. Przedmiotem zamówienia w zakresie Zadania 2 jest budowa/przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Franciszkańskiej na odcinku od rejonu posesji 24 do ul. Północnej w Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj. 4.1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych i usług projektowych: - budowę/przebudowę sieci wodociągowej w ul. Franciszkańskiej na odcinku od rejonu posesji 24 do ul. Północnej w Łodzi, - przebudowę/przełączenie przyłączy wodociągowych, - montaż i regulację armatury w zakresie objętym zamówieniem.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zadanie 1 w ramach prawa opcji (Zadanie ZIM) obejmuje przebudowę układu torowego w pętli tramwajowej w dowiązaniu do realizowanego aktualnie torowiska tramwajowego w ciągu ul. Północnej i przystanków tramwajowych oraz do istniejącej wiaty autobusowej zlokalizowanej po stronie północnej pętli, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową. 2. Warunkiem skorzystania przez ZIM z prawa opcji w ramach Zadania 1 jest złożenie oświadczenia woli przez ZIM o skorzystaniu z tego prawa, nie później niż 3 miesiące po podpisaniu umowy na zamówienie podstawowe. W przypadku skorzystania z prawa opcji termin realizacji umowy w zakresie prawa opcji to 9 miesięcy od złożenia oświadczenia woli przez ZIM o skorzystaniu z prawa opcji, zgodnie z § 6 ust. 2 Załącznika nr 2 do SWZ – Projektowanych postanowień umowy. W przypadku gdyby oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji nie zostało złożone przez ZIM w terminie 3 miesięcy od zawarcia umowy, skorzystanie z prawa opcji po tym terminie wymaga zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej. 2.1. Zamawiający zastrzega, że wartość prawa opcji nie może wynosić więcej niż 40% zamówienia podstawowego dla Zadania 1.