415472-2026 - Wettbewerb
Polen – Industrielle Maschinen – Zakup i dostawa infrastruktury towarzyszącej (tworzącej układy technologiczne) do modułów: i. modułu separacji rentgenowskiej typu XRT, ii. modułu separacji optycznej, iii. modułu separacji indukcyjnej, iv. modułu separacji (z wykorzystaniem fluorescencji rentgenowskiej) typu XRF.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa infrastruktury towarzyszącej (tworzącej układy technologiczne) do modułów: i. modułu separacji rentgenowskiej typu XRT, ii. modułu separacji optycznej, iii. modułu separacji indukcyjnej, iv. modułu separacji (z wykorzystaniem fluorescencji rentgenowskiej) typu XRF.
Beschreibung1. Zapytanie dotyczy zakupu i infrastruktury towarzyszącej (tworzącej układy technologiczne) do modułów: i. modułu separacji rentgenowskiej typu XRT, ii. modułu separacji optycznej, iii. modułu separacji indukcyjnej, iv. modułu separacji (z wykorzystaniem fluorescencji rentgenowskiej) typu XRF. 2. Zamawiający nie dopuszcza zakupu urządzeń używanych. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz ofert wariantowych. 4. Przeznaczenie przedmiotu zamówienia: Infrastruktura towarzysząca dla poszczególnych modułów separacji będzie zapewniać sprawny przebieg procesu separacji w szczególności w zakresie podania i dozowania materiału przerobowego do poszczególnych modułów separacji. 5. Materiał wejściowy: Zmieszany strumień materiałów pochodzący z procesów przetwarzania odpadów w postaci elementów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przedmiotowa frakcja poddawana procesom separacji z wykorzystaniem poszczególnych modułów separacji poddana będzie wcześniejszym procesom co najmniej rozdrobnienia, separacji magnetycznej i separacji wiroprądowej. Wielkość frakcji – średnica w przedziale od 10 do 120 mm. 6. Zakres przedmiotu zamówienia a) Infrastruktura towarzysząca do modułów separacji według specyfikacji zawartej w rozdziale III; b) Dokumentacja potwierdzająca zgodność maszyn i urządzeń z obowiązującymi przepisami prawa; c) Dokumentacja typu techniczno-ruchowa, w tym w szczególności instrukcja obsługi w języku polskim; d) Dostawa i montaż przedmiotu zamówienia; e) Rozruch techniczny i przeprowadzenie próby technologicznej; f) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego. Szczegółowe informacje dostępne w Zapytaniu ofertowym nr 3/HT/OZ/2026 z dn. 15.06.2026 r. dostępnym na stronie internetowej: https://www.hemarpol.pl/Zapytania-ofertowe.html
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelInfrastruktura towarzysząca (tworząca układy technologiczne) do modułów: i. modułu separacji rentgenowskiej typu XRT, ii. modułu separacji optycznej, iii. modułu separacji indukcyjnej, iv. modułu separacji (z wykorzystaniem fluorescencji rentgenowskiej) typu XRF.
BeschreibungZamówienie dotyczy zakupu i dostawy Infrastruktury towarzyszącej (tworzącej układy technologiczne) do modułów: i. modułu separacji rentgenowskiej typu XRT, ii. modułu separacji optycznej, iii. modułu separacji indukcyjnej, iv. modułu separacji (z wykorzystaniem fluorescencji rentgenowskiej) typu XRF.. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Infrastruktura towarzysząca do modułu separacji rentgenowskiej typu XRT a) Rynna wibracyjna i. Typ urządzenia: Podajnik wibracyjny ii. Napęd iii. Konstrukcja: Spawana, odporna na wibracje konstrukcja stalowa w wersji otwartej iv. Wykonanie v. Główne wymiary b) Lej zasypowy i. Materiał: stal, malowana ii. Grubość blachy (ścianki): 8 mm iii. Wymiary wewnętrzne górnej części: ok. 4 500 mm x 2 200 mm iv. Objętość teoretyczna:12 m³ v. Wysokość napełniania górnej krawędzi leja ok. 3 600 mm (bez podwyższenia ścianek bocznych leja vi. Wysokość całkowita ok. 4 600 mm vii. 4 czujniki wagowe do pomiaru masy c) Szafa sterownicza- zawierająca następujące elementy: i. Przetwornica częstotliwości do napędu z podwójnym niewyważeniem ii. Integracja czujników wagowych iii. Interfejs użytkownika (wyświetlacz 7-calowy) iv. Sterowanie PLC v. Sygnalizacja świetlna jako optyczny wskaźnik poziomu napełnienia vi. Klimatyzacja (wentylator) vii. Ogrzewanie viii. Przemysłowy router VPN ze zintegrowanym modemem Wi-Fi/4G d) Kluczowe funkcje szafy sterowniczej: i. Możliwość wdrożenia zewnętrznej funkcji start/stop ii. Komunikaty o stanie można zintegrować ze sterowaniem maszyny za pomocą styków beznapięciowych iii. Możliwość zintegrowania sygnału zwrotnego zatrzymania awaryjnego z układem sterowania maszyny iv. Zarządzanie recepturami w celu „wstępnego wyboru” różnych ustawień v. Zintegrowany router do zdalnego wsparcia e) Zestaw do regulacja nachylenia koryta podajnika wibracyjnego i leja w zakresie od -2° do +2° przy zatrzymanej maszynie i. W zestawie muszą być czujniki nachylenia ii. w zestawie musi być agregat hydrauliczny do regulacji nachylenia podajnika wibracyjnego i leja zasypowego 2. Infrastruktura towarzysząca do modułu separacji optycznej a) Rynna wibracyjna i. Typ urządzenia: Podajnik wibracyjny ii. Napęd iii. Konstrukcja: Spawana, odporna na wibracje konstrukcja stalowa w wersji otwartej iv. Wykonanie: koryto przenośnika jest w całości wyposażone w materiał wykładzinowy v. Główne wymiary b) Lej zasypowy i. Materiał do wykonania leja zasypowego: stal malowana , grubość blachy (ścianki)- 8 mm ii. Wymiary wewnętrzne górnej części: ok. 2000 mm x 1800 mm iii. Objętość teoretyczna: 2,5m³ iv. Wysokość napełniania górnej krawędzi leja ok. 3 300 mm (bez podwyższenia ścianek bocznych leja v. 4 czujniki wagowe do pomiaru masy c) Szafa sterownicza- zawierająca następujące elementy: i. Przetwornica częstotliwości do napędu z podwójnym niewyważeniem ii. Integracja czujników wagowych iii. Interfejs użytkownika (wyświetlacz 7-calowy) iv. Sterowanie PLC v. Sygnalizacja świetlna jako optyczny wskaźnik poziomu napełnienia vi. Klimatyzacja (wentylator) vii. Ogrzewanie viii. Przemysłowy router VPN ze zintegrowanym modemem Wi-Fi/4G d) Kluczowe funkcje szafy sterowniczej: i. Możliwość wdrożenia zewnętrznej funkcji start/stop ii. Komunikaty o stanie można zintegrować ze sterowaniem maszyny za pomocą styków bez napięciowych iii. Możliwość zintegrowania sygnału zwrotnego zatrzymania awaryjnego z układem sterowania maszyny iv. Zarządzanie recepturami w celu „wstępnego wyboru” różnych ustawień v. Zintegrowany router do zdalnego wsparcia 3. Infrastruktura towarzysząca do modułu separacji indukcyjnej: a) Podająca rynna wibracyjna i. Typ urządzenia: Podajnik wibracyjny ii. Napęd: podwójny niewyważony iii. Konstrukcja rynny podającej iv. Główne wymiary b) Rynna wibracyjna (drugi etap) i. Typ urządzenia: podajnik wibracyjny ii. Napęd iii. Konstrukcja: Spawana, odporna na wibracje konstrukcja stalowa w wersji otwartej iv. Wykonanie v. Główne wymiary c) Lej zasypowy i. Materiał do wykonania leja zasypowego: stal malowana , grubość blachy (ścianki)- 8 mm ii. Wymiary wewnętrzne górnej części: ok. 4500 mm x 2 200 mm iii. Objętość teoretyczna: 12 m³ iv. Wysokość napełniania górnej krawędzi leja ok. 3 600 mm (bez podwyższenia ścianek bocznych leja v. Wysokość całkowita ok. 4 600 mm vi. 4 czujniki wagowe do pomiaru masy d) Szafa sterownicza- zawierająca następujące elementy: i. Przetwornica częstotliwości do napędu z podwójnym niewyważeniem ii. Integracja czujników wagowych iii. Interfejs użytkownika (wyświetlacz 7-calowy) iv. Sterowanie PLC v. Sygnalizacja świetlna jako optyczny wskaźnik poziomu napełnienia vi. Klimatyzacja (wentylator) vii. Ogrzewanie viii. Przemysłowy router VPN ze zintegrowanym modemem Wi-Fi/4G e) Kluczowe funkcje szafy sterowniczej i. Możliwość wdrożenia zewnętrznej funkcji start/stop ii. Komunikaty o stanie można zintegrować ze sterowaniem maszyny za pomocą styków beznapięciowych iii. Możliwość zintegrowania sygnału zwrotnego zatrzymania awaryjnego z układem sterowania maszyny iv. Zarządzanie recepturami w celu „wstępnego wyboru” różnych ustawień v. Zintegrowany router do zdalnego wsparcia f) Zestaw do regulacja nachylenia koryta podajnika wibracyjnego i leja w zakresie od -2° do +2° przy zatrzymanej maszynie i. W zestawie muszą być czujniki nachylenia ii. w zestawie musi być agregat hydrauliczny do regulacji nachylenia podajnika wibracyjnego i leja zasypowego 4. Infrastruktura towarzysząca do modułu separacji typu XRF a) Rynna wibracyjna i. Typ urządzenia: podajnik wibracyjny ii. Napęd iii. Konstrukcja: Spawana, odporna na wibracje konstrukcja stalowa w wersji otwartej iv. Wykonanie v. Główne wymiary b) Lej zasypowy c) Szafa sterownicza d) Kluczowe funkcje szafy sterowniczej e) Zestaw do regulacja nachylenia koryta podajnika wibracyjnego i leja w zakresie od -2° do +2° przy zatrzymanej maszynie. Szczegółowa specyfikacja zawarta jest w Zapytaniu ofertowym nr 3/HT/OZ/2026 z dn. 15.06.2026 r. dostępnym na stronie internetowej: https://www.hemarpol.pl/Zapytania-ofertowe.html
Interne Kennung3/HT/OZ/2026