415694-2026 - Wettbewerb
Finnland – Fahrbare Großbehälter für besondere Zwecke – Siirrettävät polttoainekontit
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Siirrettävät polttoainekontit
Beschreibung: Rajavartiolaitos (jäljempänä myös "Hankintayksikkö" tai "Tilaaja") pyytää tarjouksia polttoaineiden (bensiini ja diesel) jakeluun, varastointiin ja kuljetukseen soveltuvista siirrettävistä polttoainekonteista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Ratkaisun tulee perustua 20-jalan merikonttiin, johon on rakennettu 4 kpl 2 500 l ruostumattomasta teräksestä tehtyjä suorakaiteen muotoisia IBC- pakkauksia, jotka on yhdistetty toisiinsa. Tekniset vaatimukset on ilmoitettu tarkemmin liitteessä 1. Polttoainekontteja on tarkoitus tilata kolme (3) kappaletta. Lisäksi Hankintayksikkö varaa option viiden (5) polttoainekontin hankintaan vuonna 2027. Ilmoitetut määrät ovat arvioita, joihin voi tulla muutoksia määrärahoista johtuen.
Interne Kennung: RVLDno-2026-1145
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, jäljempänä "hankintalaki"). Tarjousten arviointi ja vertailu toteutetaan kolmessa vaiheessa seuraavasti: 1. Tarjoajien soveltuvuuden arviointi. 2. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkistaminen. 3. Tarjousten vertailu tarjouspyynnössä annettujen vertailuperusteiden mukaisesti.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34221000 Fahrbare Großbehälter für besondere Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42122180 Kraftstoffpumpen, 42968000 Spender, 44163160 Verteilerleitungen und Zubehör, 44611000 Tanks
5. Los
Los: LOT-0000