2. Verfahren
Verfahren
Titel: Integracja i rozbudowa systemów informatycznych, wdrożenie Systemu do Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz integracja Platformy Usług Internetowych (PUI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest integracja i rozbudowa istniejących systemów informatycznych Zamawiającego, wdrożenie Systemu do Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD) oraz integracja Platformy Usług Internetowych (PUI) z systemami funkcjonującymi w infrastrukturze informatycznej Zamawiającego. 2. Celem realizacji zamówienia jest usprawnienie obiegu dokumentów w formie elektronicznej, zwiększenie dostępności usług cyfrowych dla użytkowników oraz zapewnienie spójnej wymiany danych pomiędzy systemami informatycznymi wykorzystywanymi przez Zamawiającego. 3. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o.”, w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” KPO. 4. Zasada DNSH – „Do No Significant Harm”: 1) W związku z otrzymanym dofinansowaniem, konieczne jest przestrzeganie zasady DNSH (Do No Significant Harm – „Nie czynić poważnej szkody”), wynikającej z Rozporządzenia UE 2020/852 (Taksonomia UE). Oznacza to, że realizacja projektu nie spowoduje znaczących szkód dla żadnego z sześciu celów środowiskowych: a) łagodzenia zmian klimatu, b) adaptacji do zmian klimatu, c) zrównoważonego wykorzystania i ochrony zasobów wodnych i morskich, d) przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym, e) zapobiegania zanieczyszczeniom, f) ochrony i odbudowy bioróżnorodności i ekosystemów. 2) Działania przewidziane w projekcie mają charakter cyfrowy i infrastrukturalny, nie obejmują prac budowlanych ani ingerencji w środowisko naturalne. 3) W związku z powyższym, Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu w celu potwierdzenia realizacji zasady DNSH żąda od Wykonawcy złożenia oświadczenia, stanowiącego przedmiotowy środek dowodowy, składany wraz z ofertą, tj.: Oświadczenie Wykonawcy, że oferowany sprzęt jest wykonany z materiałów bezpiecznych dla środowiska i nie zawiera substancji niebezpiecznych, w szczególności objętych ograniczeniami wynikającymi z dyrektywy RoHS. 5. Równoważność. 1) Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do systemów wskazanych w OPZ, w szczególności w zakresie systemu HIS, systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD) oraz Platformy Usług Internetowych (PUI). Przez rozwiązanie równoważne rozumie się rozwiązanie zapewniające co najmniej taką samą funkcjonalność, interoperacyjność oraz zgodność z obowiązującymi przepisami prawa i wymaganiami instytucji właściwych dla systemów ochrony zdrowia, a także integrację z systemami i usługami wskazanymi w OPZ. 2) W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego Wykonawca zobowiązany jest w ramach ceny ofertowej zapewnić jego pełne wdrożenie, integrację, migrację danych (jeżeli dotyczy), szkolenia dla co najmniej: w zakresie HIS: bez ograniczeń, w zakresie EZD 150 osób, wskazanych przez Zamawiającego oraz zachowanie ciągłości działania systemów Zamawiającego. Ciężar wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy; 3) Ewentualne występujące w SWZ nazwy (w tym nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, normy oraz sformułowania „np.”), typy i pochodzenie produktów nie są dla wykonawcy wiążące i nie mają na celu naruszenia ustawy Pzp, a jedynie doprecyzowanie oczekiwań jakościowych, funkcjonalnych i technologicznych Zamawiającego; Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów / produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach; 4) Wszystkie zmiany i odstępstwa nie mogą powodować obniżenia wartości funkcjonalnych i użytkowych sprzętu oraz nie mogą powodować zmniejszenia ich trwałości eksploatacyjnej. 6. Informacja o wydatkach niekwalifikowanych (jeżeli dotyczy): Zamawiający nie dopuszcza zakupu używanego środka trwałego, który w ciągu ostatnich 7 lat był współfinansowany ze środków unijnych lub krajowych dotacji. 7. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania zgodnie z art. 257 ustawy pzp z powodu braku środków, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 259189-2026
Interne Kennung: ZP.15.KM.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72410000 Diensteanbieter, 72410000 Diensteanbieter
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Integracja i rozbudowa systemu informatycznego oraz wdrożenie Systemu do Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD) wraz z przeszkoleniem personelu
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają Opisy przedmioty zamówienia, stanowiące Załączniki nr 2.1 do SWZ
Interne Kennung: ZP.15.KM.2026- Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Los: LOT-0002
Titel: Integracja Platformy Usług Internetowych (PUI) wraz z przeszkoleniem personelu
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają Opisy przedmioty zamówienia, stanowiące Załączniki nr 2.2 do SWZ
Interne Kennung: ZP.15.KM.2026- Część nr 2
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72413000 Website-Gestaltung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72416000 Anbieter von Anwendungen