See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyposażenia medycznego do Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia medycznego do Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. 2. CPV: 33100000-1 Urządzenia medyczne. 3. Zakres przedmiotowy, ilościowy i szczegółowe parametry/wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik numer 3 do zaproszenia do negocjacji oraz w załączniku numer 8 do zaproszenia do negocjacji. 4. Określone w załączniku numer 1 i załączniku numer 8 do zaproszenia do negocjacji wymagania należy traktować jako określenie wymaganego minimalnego poziomu wymagań, parametrów technicznych, cech, funkcji. 5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia fabrycznie nowy, nieużywany, niepoekspozycyjny, wolny od wad prawnych i fizycznych, bez wcześniejszej eksploatacji. 6. Gwarancja na przedmiot zamówienia: Zamawiający wymaga 24 miesięcy gwarancji na przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania protokołu stwierdzającego odbiór przedmiotu zamówienia. 7. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH (z ang. „do no significant harm”, tj. „nie czyń poważnych szkód”), zgodnie z katalogiem wymagań w zakresie ochrony środowiska i zgodności z zasadą DNSH, zawartymi w Wytycznych dla procesów zakupowych w zakresie zapewnienia zgodności z zasadą DNSH, stanowiących załącznik numer 6 do zaproszenia do negocjacji (w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia). 8. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, teren Częstochowy (pomieszczenia wskazane przez Zamawiającego). Ryzyko przypadkowej utraty, uszkodzenia rzeczy przejdzie na Zamawiającego po odbiorze przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. 9. W zakres obowiązków Wykonawcy wchodzi dostarczenie (w tym wniesienie) przedmiotu zamówienia do miejsca realizacji (pomieszczenia wskazane przez Zamawiającego), w stanie złożonym, gotowym do użytkowania. Potwierdzeniem wykonania przedmiotu zamówienia będzie, podpisany przez strony protokół stwierdzający odbiór przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewnia dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych dla sprzętu stanowiącego przedmiot zamówienia, zapewniających jego pełną użyteczność i niezakłóconą pracę oraz serwis sprzętu przez okres gwarancji i po okresie gwarancyjnym – przez okres 5 lat. 11. Zamawiający dopuszcza złożenie ofert równoważnych wyłącznie w przypadkach określonych w Specyfikacji technicznej – załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji. Wykonawca oferując rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wyraźnie wskazać je w specyfikacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, wyłącznie w przypadkach oraz w zakresie wskazanym w Specyfikacji technicznej – załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji, tj. w odniesieniu do tych elementów przedmiotu zamówienia (parametrów), dla których Zamawiający dopuścił rozwiązania równoważne i jednocześnie wymaga potwierdzenia ich równoważności. 12. Zamówienie jest realizowane w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja i doposażenie obiektu dydaktycznego UJD przy al. Armii Krajowej 13/15 w Częstochowie z przeznaczeniem dla kształcenia studentów kierunków medycznych” objętego wsparciem ze środków Planu rozwojowego z zakresu Inwestycji D2.1.1 pn. „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 13. Pozostałe wymagania i warunki realizacji zamówienia zgodnie z projektem umowy – załącznik numer 2 do zaproszenia do negocjacji. 14. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy: Z wykonawcą zostanie podpisana umowa zgodnie z projektem umowy stanowiącym załącznik numer 2 do Zaproszenia do negocjacji. 15. Pozostałe warunki realizacji i płatności zgodnie z projektem umowy stanowiącym załącznik numer 2 do Zaproszenia do negocjacji. 16. Wymagany termin realizacji zamówienia: 14 dni licząc od dnia zawarcia umowy. 17. Termin (dzień, godzina) dostawy zostanie uzgodniony z Zamawiającym. Zamawiający wskaże i udostępni miejsce realizacji dostawy na co najmniej 7 dni przed upływem terminu określonego w punkcie 16. 18. Zamawiający przewiduje możliwość wydłużenia terminu realizacji zamówienia, w przypadku gdy Zamawiający nie udostępni Wykonawcy pomieszczeń w celu realizacji przedmiotu zamówienia, na co najmniej 7 dni przed upływem terminu, o którym mowa w punkcie 16. Termin realizacji będzie wówczas odpowiednio przedłużony i będzie upływał w ciągu 7 dni licząc od dnia udostępnienia Wykonawcy pomieszczeń (miejsca realizacji zamówienia). Wprowadzenie zmiany terminu realizacji wymaga podpisania przez Strony aneksu do Umowy.
Interne Kennung: ZP.26.1.26.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa wyposażenia medycznego do Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.
Beschreibung: 1. Zakres przedmiotowy, ilościowy i szczegółowe parametry/wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik numer 3 do zaproszenia do negocjacji oraz w załączniku numer 8 do zaproszenia do negocjacji. 2. Określone w załączniku numer 1 i załączniku numer 8 do zaproszenia do negocjacji wymagania należy traktować jako określenie wymaganego minimalnego poziomu wymagań, parametrów technicznych, cech, funkcji. 3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia fabrycznie nowy, nieużywany, niepoekspozycyjny, wolny od wad prawnych i fizycznych, bez wcześniejszej eksploatacji. 4. Gwarancja na przedmiot zamówienia: Zamawiający wymaga 24 miesięcy gwarancji na przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania protokołu stwierdzającego odbiór przedmiotu zamówienia. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH (z ang. „do no significant harm”, tj. „nie czyń poważnych szkód”), zgodnie z katalogiem wymagań w zakresie ochrony środowiska i zgodności z zasadą DNSH, zawartymi w Wytycznych dla procesów zakupowych w zakresie zapewnienia zgodności z zasadą DNSH, stanowiących załącznik numer 6 do zaproszenia do negocjacji (w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia). 6. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, teren Częstochowy (pomieszczenia wskazane przez Zamawiającego). Ryzyko przypadkowej utraty, uszkodzenia rzeczy przejdzie na Zamawiającego po odbiorze przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. 7. W zakres obowiązków Wykonawcy wchodzi dostarczenie (w tym wniesienie) przedmiotu zamówienia do miejsca realizacji (pomieszczenia wskazane przez Zamawiającego), w stanie złożonym, gotowym do użytkowania. Potwierdzeniem wykonania przedmiotu zamówienia będzie, podpisany przez strony protokół stwierdzający odbiór przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. 8. Wykonawca zapewnia dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych dla sprzętu stanowiącego przedmiot zamówienia, zapewniających jego pełną użyteczność i niezakłóconą pracę oraz serwis sprzętu przez okres gwarancji i po okresie gwarancyjnym – przez okres 5 lat. 9. Zamawiający dopuszcza złożenie ofert równoważnych wyłącznie w przypadkach określonych w Specyfikacji technicznej – załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji. Wykonawca oferując rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest wyraźnie wskazać je w specyfikacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, wyłącznie w przypadkach oraz w zakresie wskazanym w Specyfikacji technicznej – załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji, tj. w odniesieniu do tych elementów przedmiotu zamówienia (parametrów), dla których Zamawiający dopuścił rozwiązania równoważne i jednocześnie wymaga potwierdzenia ich równoważności. 10. Zamówienie jest realizowane w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja i doposażenie obiektu dydaktycznego UJD przy al. Armii Krajowej 13/15 w Częstochowie z przeznaczeniem dla kształcenia studentów kierunków medycznych” objętego wsparciem ze środków Planu rozwojowego z zakresu Inwestycji D2.1.1 pn. „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 11. Pozostałe wymagania i warunki realizacji zamówienia zgodnie z projektem umowy – załącznik numer 2 do zaproszenia do negocjacji. 12. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy: Z wykonawcą zostanie podpisana umowa zgodnie z projektem umowy stanowiącym załącznik numer 2 do Zaproszenia do negocjacji. 13. Pozostałe warunki realizacji i płatności zgodnie z projektem umowy stanowiącym załącznik numer 2 do Zaproszenia do negocjacji. 14. Wymagany termin realizacji zamówienia: 14 dni licząc od dnia zawarcia umowy. 15. Termin (dzień, godzina) dostawy zostanie uzgodniony z Zamawiającym. Zamawiający wskaże i udostępni miejsce realizacji dostawy na co najmniej 7 dni przed upływem terminu określonego w punkcie 14. 16. Zamawiający przewiduje możliwość wydłużenia terminu realizacji zamówienia, w przypadku gdy Zamawiający nie udostępni Wykonawcy pomieszczeń w celu realizacji przedmiotu zamówienia, na co najmniej 7 dni przed upływem terminu, o którym mowa w punkcie 14. Termin realizacji będzie wówczas odpowiednio przedłużony i będzie upływał w ciągu 7 dni licząc od dnia udostępnienia Wykonawcy pomieszczeń (miejsca realizacji zamówienia). Wprowadzenie zmiany terminu realizacji wymaga podpisania przez Strony aneksu do Umowy.