416019-2026 - Wettbewerb
Schweden – Schneepflüge und Schneefräsen – Hjullastarburen snöslunga
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hjullastarburen snöslunga
Beschreibung: Upphandling av hjullastarburen snöslunga enligt upphandlings­dokumentens specifikationer. Observera att under perioden 11 juli - 4 augusti kommer inga frågor besvaras. Det går bra att ställa frågor under denna period men de kommer besvaras först efter dessa datum.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43313000 Schneepflüge und Schneefräsen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128726:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43313200 Schneefräsen
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastarburen snöslunga
Beskrivning: Upphandling av hjullastarburen snöslunga enligt upphandlingsdokumentens specifikationer. Observera att under perioden 11 juli - 4 augusti kommer inga frågor besvaras. Det går bra att ställa frågor under denna period men de kommer besvaras först efter dessa datum.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43313000 Snöplogar och snöslungor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 43313200 Snöslungor