See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług utrzymania czystości i porządku w budynkach Obsługi Podróżnych (BOP) ‘’Węzeł Sądowa’’, ‘’Węzeł Brynów’’ zarządzanych przez KZGM w Katowicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie – utrzymanie czystości i porządku w budynkach obsługi podróżnych Węzeł przesiadkowy – ul. Sądowa w Katowicach („BOP Węzeł Sądowa”), i Węzeł przesiadkowy - ul. Tadeusza Kościuszki w Katowicach („BOP Węzeł Brynów”) zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. Usługi polegać będą w szczególności na: 1) bieżącym (w oparciu o ustaloną w harmonogramie częstotliwość): a) utrzymaniu czystości i porządku powierzchni wewnętrznych budynku, b) utrzymaniu czystości okien (od wewnątrz i zewnątrz) wraz z parapetami, c) uzupełnianie środków czystości, d) pielęgnowanie roślin naturalnych, e) utrzymaniu czystości siedzisk w strefie podróżnych, f) opróżnianie koszy na śmieci, g) wystawianie pojemników na odpady, 2) dodatkowe sprzątanie obiektu - ponad ustaloną w harmonogramie częstotliwość, 3) odśnieżanie dachu budynku, usuwanie lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywóz śniegu i lodu w miejsce prawem dopuszczone w Budynkach Obsługi Podróżnych (BOP) Węzeł Sądowa i Węzeł Brynów. 2. Zamówienie podzielone jest na 2 części. Część 1 obejmuje kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku Budynku Obsługi Podróżnych (BOP) Węzeł Sądowa w Katowicach, Część 2 obejmuje kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku Budynku Obsługi Podróżnych (BOP) Węzeł Brynów przy pl. Pętla Brynowska 1 w Katowicach 3. Zamawiający na podstawie art. 91 ust. 1 ustawy określa, że jeden Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 223282-2025
Interne Kennung: NZ.231.037.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 4 skrócił termin składania ofert, ponieważ składanie ofert obywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Części nr 1 – BOP „Węzeł Sądowa”
Beschreibung: 1. Usługi polegać będą w szczególności na: 1) bieżącym (w oparciu o ustaloną w harmonogramie częstotliwość): a) utrzymaniu czystości i porządku powierzchni wewnętrznych budynku, b) utrzymaniu czystości okien (od wewnątrz i zewnątrz), c) uzupełnianie środków czystości, d) pielęgnowanie roślin naturalnych, e) utrzymaniu czystości siedzisk w strefie podróżnych, f) opróżnianie koszy na śmieci, g) wystawianie pojemników na odpady, 2) dodatkowe sprzątanie obiektu - ponad ustaloną w harmonogramie częstotliwość, 3) odśnieżanie dachu budynku, usuwanie lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywóz śniegu i lodu w miejsce prawem dopuszczone. 2. Aktualne powierzchnie objęte częścią 1 zamówienia wynoszą: 1 100,04 m2. 3. Czynności, dla części 1 należy wykonywać całodobowo, siedem dni w tygodniu, także w dni ustawowo wolne od pracy, przez cały okres obowiązywania umowy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie objęte usługą (załącznik nr 1.1 do 1.2 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia usług (czynności, częstotliwość) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 5. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (aspekty społeczne): Wymagania zamawiającego (dla każdej części zamówienia) w zakresie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawarte są w § 32 ust. 1 projektowanych postanowień umowy. (Załącznik nr 4 do SWZ). 6. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać przedmiot zamówienia zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, z najwyższą starannością, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. 7. Wszelkie obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia i sposób rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. 8. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia. 9. Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne (przewidział wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy). 10. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 12 miesięcy dla powierzchni nie większej niż1) dla części 1 - powierzchnie: powierzchnie wewnętrzne w budynkach: 1304,42 m2, powierzchnia dodatkowa 1058,45 m2, powierzchnia dachu do odśnieżania 1860,00 m2, powierzchnia dachu do usuwania lodu, nawisów i sopli 144,00 mb, ilość śniegu do wywiezienia 50 m3. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 11. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 4 pkt 1 umowy. 12. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: 1) dla części 1 – 04.07.2025 r.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90911200 Gebäudereinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Zamawiający, dla każdej części zamówienia, przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zmianę zakresu usług w związku ze: 1) zmianą ilości m² powierzchni obiektu objętej usługą, w przypadku gdy zmianie ulegnie powierzchnia obiektu, na której świadczona jest usługa; 2) dodatkowym posprzątaniem wskazanych powierzchni obiektu objętych usługą, ponad częstotliwość wskazaną w załączniku nr 3; 3) odśnieżaniem dachu, usunięciem lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywozem śniegu i lodu. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług dla poszczególnych części zamówienia. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 1: Maksymalne powierzchnie: powierzchnie wewnętrzne w budynkach: 1304,42 m2, powierzchnia dodatkowa 1058,45 m2, powierzchnia dachu do odśnieżania 1860,00 m2, powierzchnia dachu do usuwania lodu, nawisów i sopli 144,00 mb, ilość śniegu do wywiezienia 50 m3. Gwarantowane powierzchnie: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 774,02 m2.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 – BOP „Węzeł Brynów”
Beschreibung: 1. Usługi polegać będą w szczególności na: 1) bieżącym (w oparciu o ustaloną w harmonogramie częstotliwość): a) utrzymaniu czystości i porządku powierzchni wewnętrznych budynku, b) utrzymaniu czystości okien (od wewnątrz i zewnątrz), c) uzupełnianie środków czystości, d) utrzymaniu czystości siedzisk w strefie podróżnych, e) opróżnianie koszy na śmieci, f) wystawianie pojemników na odpady, g) pielęgnowanie roślin naturalnych, 2) dodatkowe sprzątanie obiektu - ponad ustaloną w harmonogramie częstotliwość, 3) odśnieżanie dachu budynku, usuwanie lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywóz śniegu i lodu w miejsce prawem dopuszczone. 2. Aktualne powierzchnie objęte częścią 2 zamówienia wynoszą: 806,68 m2. 3. Czynności, dla części 2 należy wykonywać siedem dni w tygodniu w godzinach 4:30-23:30 w dni robocze i 5:00-23:00 w dni ustawowo wolne od pracy, przez cały okres obowiązywania umowy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie objęte usługą (załącznik nr 1.1 do 1.2 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia usług (czynności, częstotliwość) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 5. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (aspekty społeczne): Wymagania zamawiającego (dla każdej części zamówienia) w zakresie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawarte są w § 32 ust. 1 projektowanych postanowień umowy. (Załącznik nr 4 do SWZ). 6. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać przedmiot zamówienia zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, z najwyższą starannością, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. 7. Wszelkie obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia i sposób rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. 8. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia. 9. Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne (przewidział wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy). 10. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 12 miesięcy dla powierzchni nie większej niż1) dla części 2 - powierzchnie: powierzchnie wewnętrzne w budynkach: 968,02 m2, powierzchnia dodatkowa 904,78 m2, powierzchnia dachu do odśnieżania 1290,00 m2, powierzchnia dachu do usuwania lodu, nawisów i sopli 36,00 mb, ilość śniegu do wywiezienia 60 m3. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 11. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 4 pkt 1 umowy. 12. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: 1) dla części 2 – 06.06.2025 r.
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Zamawiający, dla każdej części zamówienia, przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zmianę zakresu usług w związku ze: 1) zmianą ilości m² powierzchni obiektu objętej usługą, w przypadku gdy zmianie ulegnie powierzchnia obiektu, na której świadczona jest usługa; 2) dodatkowym posprzątaniem wskazanych powierzchni obiektu objętych usługą, ponad częstotliwość wskazaną w załączniku nr 3; 3) odśnieżaniem dachu, usunięciem lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywozem śniegu i lodu. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług dla poszczególnych części zamówienia. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: Część 2 - 1) Maksymalne powierzchnie: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 968,02 m2, powierzchnia dodatkowa 904,78 m2, powierzchnia dachu do odśnieżania 1290,00 m2, powierzchnia dachu do usuwania lodu, nawisów i sopli 36,00 mb, ilość śniegu do wywiezienia 60,00 m3. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 708,06 m2,