416961-2026 - Wettbewerb
Schweden – Bauarbeiten – Om- och tillbyggnation - Domnarsvallen, Borlänge Kommun
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Om- och tillbyggnation - Domnarsvallen, Borlänge Kommun
Beschreibung: Upphandlingen omfattar utredning, projektering och eventuell genomförande av utveckling av Domnarvsvallen. Projektet syftar till att utreda och utveckla anläggningen till en modern, hållbar och multifunktionell arena som kan nyttjas året runt och möta krav för elitfotboll samt andra evenemang och verksamheter.
Interne Kennung: 26/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000