417005-2026 - Wettbewerb
Polen – Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen – Ocena zasobów przyrodniczych metodami teledetekcyjnymi w Narwiańskim Parku Narodowym
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOcena zasobów przyrodniczych metodami teledetekcyjnymi w Narwiańskim Parku Narodowym
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest pozyskanie danych teledetekcyjnych oraz wykonanie na ich podstawie inwentaryzacji zasobów przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego wraz z monitoringiem, analizą zmian i zasileniem bazy danych przestrzennych NPN. Dane źródłowe pozyskane zostaną z pułapu lotniczego z zastosowaniem następujących technik: lotniczego skaningu laserowego, zdjęć pionowych w zakresie widzialnym, zobrazowań hiperspektralnych, termalnych oraz obrazów ukośnych. Na podstawie danych teledetekcyjnych i towarzyszących im referencyjnych pomiarów naziemnych opracowane zostaną rastrowe i wektorowe warstwy tematyczne oraz mapy opisujące rozkład przestrzenny analizowanych zjawisk przyrodniczych. Zaplanowane analizy pozwolą na ocenę i charakterystykę stanu ekosystemów oraz ich precyzyjne kartowanie, stanowiąc bazę referencyjną dla monitorowania zmian zachodzących w przyrodzie Parku oraz efektów realizacji zadań ochronnych w Parku. Rezultatem projektu będą m.in. produkty fotogrametryczne, produkty geoinformacyjne, ogólny raport o stanie środowiska, raporty tematyczne zawierające szczegółowe analizy wybranych zagadnień wraz z rekomendacjami działań dla administracji Parku, system zarządzania bazą danych, aplikacje webowa i mobilna. 2. Przedmiot zamówienia został określony w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest pozyskanie danych teledetekcyjnych oraz wykonanie na ich podstawie inwentaryzacji zasobów przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego wraz z monitoringiem, analizą zmian i zasileniem bazy danych przestrzennych NPN. Dane źródłowe pozyskane zostaną z pułapu lotniczego z zastosowaniem następujących technik: lotniczego skaningu laserowego, zdjęć pionowych w zakresie widzialnym, zobrazowań hiperspektralnych, termalnych oraz obrazów ukośnych. Na podstawie danych teledetekcyjnych i towarzyszących im referencyjnych pomiarów naziemnych opracowane zostaną rastrowe i wektorowe warstwy tematyczne oraz mapy opisujące rozkład przestrzenny analizowanych zjawisk przyrodniczych. Zaplanowane analizy pozwolą na ocenę i charakterystykę stanu ekosystemów oraz ich precyzyjne kartowanie, stanowiąc bazę referencyjną dla monitorowania zmian zachodzących w przyrodzie Parku oraz efektów realizacji zadań ochronnych w Parku. Rezultatem projektu będą m.in. produkty fotogrametryczne, produkty geoinformacyjne, ogólny raport o stanie środowiska, raporty tematyczne zawierające szczegółowe analizy wybranych zagadnień wraz z rekomendacjami działań dla administracji Parku, system zarządzania bazą danych, aplikacje webowa i mobilna. 2. Przedmiot zamówienia został określony w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ