2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników chemicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych do siedziby Zamawiającego tj. do siedziby Leśnego Banku Genów Kostrzyca mieszczącej się w Miłkowie, 58-535 Miłków 300. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na VIII niżej opisanych części, zwanych dalej Pakietami. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres zamówienia przewidzianego w SWZ dla tego Pakietu.
Interne Kennung: SG.270.6.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odczynniki do izolacji DNA .
Beschreibung: 1. RNaza A rybonukleaza firmy Macherey-Nagel (numer katalogowy 740505) lub równoważny. Równoważność polega na dostarczeniu zestawu o następujących parametrach: - endorybonukleaza specyficznie degradującą RNA hydrolizując wiązanie fosfodiestrowe na końcu 3’ przy pirymidynach; - 100 mg białego liofilizowanego materiału; - aktywność RNazy 120 U/mg; - liofilizowana RNaza A może być przechowywana w temperaturze 15 - 25 °C; - rozpuszczona w wodzie - roztwór RNazy A przechowywać w temperaturze 4 °C przez okres do 3 miesięcy; - stosowana z zestawami do izolacji DNA NucleoSpin ® MACHEREY-NAGEL - 1 opakowanie zawiera 100 mg białego liofilizowanego materiału. op. 6 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr I: 1) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim; 2) Minimalny okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr I
Los: LOT-0002
Titel: Odczynniki do izolacji DNA
Beschreibung: 1. Ditiotreitol (DTT) Pierce™ DTT (Dithiothreitol), No-Weigh™ Format firmy Thermo Fisher Scientific (numer katalogowy A39255) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - stosowany do ilościowej redukcji wiązań dwusiarczkowych; - nie jest stabilny w roztworze i powinien być przygotowywany bezpośrednio przed użyciem; - format bez ważenia składa się z tacki na 48 mikroprobówek zawierającej suche, stabilne, jednorazowe porcje substancji chemicznej DTT; jedno opakowanie zawiera 7,7 mg x 48 probówek do wygodnego przygotowania 100 μL 0,5 M. op. 6 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr II: 1) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim; 2) Minimalny okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr II
Los: LOT-0003
Titel: Zestaw odczynników do przeprowadzenia reakcji multipleks PCR
Beschreibung: 1. Mieszanina reakcyjna do przeprowadzania reakcji PCR Zestaw QIAGEN Multiplex PCR Kit (1000) firmy Qiagen (numer katalogowy 206145) lub równoważny. Równoważność polega na dostarczeniu zestawu o następujących parametrach: zawiera składniki w ilościach pozwalających na przeprowadzenie 1000 reakcji PCR w objętości 50 ul; - 1 x 25 ml QIAGEN Multiplex PCR Master Mix zapewniający osiągnięcie stężenia 3 mM MgCl2 w mieszaninie reakcyjnej; - Q-Solution 5x stężony, 1x10,0 ml; - RNAse-Free Water 1 x 20 ml; - polimeraza Taq niewykazująca aktywności w temperaturze pokojowej (HotStarTaq DNA); - mieszanina buforowana układem KCl i (NH4)2SO4; - możliwość zamrożenia zestawu w celu wydłużenia jego przydatności do użycia; - zestaw kompletny, tj. zawiera wszystkie reagenty niezbędne do przeprowadzenia PCR po dodaniu markerów i matrycy (HotStarTaq® DNA Polymerase, Multiplex PCR Buffer, dNTP Mix); - użycie zestawu pozwala na wykonywanie PCR w multipleksach opracowanych na QIAGEN Multiplex PCR Kit (1000) firmy Qiagen (numer kat. 206145) bez konieczności optymalizacji. op. 5 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr III: 1) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim; 2) Minimalny okres ważności 6 miesięcy od daty dostawy; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr III
Los: LOT-0004
Titel: Odczynniki niezbędne do przeprowadzania elektroforezy kapilarnej, oczyszczania oraz wizualizacji prób w analizatorach genetycznych firmy Applied Biosystems
Beschreibung: 1. Polimer do elektroforezy kapilarnej w aparacie 3500 Genetic Analyzer Polimer POP-7 Polymer for 3500/SeqStudioTM Flex firmy Thermo Fisher Scientific (numer katalogowy A26073) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - polimer umożliwiający przeprowadzenie elektroforezy kapilarnej w kapilarach o długości 36 cm lub 50 cm, podczas sekwencjonowania DNA oraz rozdziału fragmentów DNA w analizatorze genetycznym 3500 Genetic Analyzer; - opakowanie rozpoznawalne przez system monitorowania czasu pracy i daty ważności odczynników (RFID – ang. Radio Frequency Identification); - użycie polimeru pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych z odczytami wygenerowanymi w rozdziałach fragmentów uzyskanych na POP-7 Polymer for 3500/SeqStudioTM Flex firmy Thermo Fisher Scientific; - objętość opakowania pozwala na rozdział nie mniej niż 96 prób. op. 12 2. Zdejonizowany formamid Hi-Di Formamide (numer katalogowy 4311320) firmy Thermo Fisher Scientific lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - wysoce dejonizowany formamid przeznaczony do przeprowadzania elektroforezy kapilarnej w analizatorach genetycznych Applied Biosystems (Life Technologies) 3130 i 3500 Genetic Analyzer, długość kapilary 36 cm i 50 cm; - użycie zdejonizowanego formamidu pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych z odczytami wygenerowanymi w dla fragmentów zawieszonych Hi-Di Formamide (nr kat. 4311320) firmy Thermo Fisher Scientific; - pojemność opakowania 25 ml. op. 12 3. Standard wielkości znakowany barwnikiem LIZ GeneScan 600 LIZ Dye Size Standard v.2.0 firmy Thermo Fisher Scientific (numer katalogowy 4408399) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - standard wielkości, który może być wykorzystany w analizatorze genetycznym Applied Biosystems 3130 Genetic Analyzer oraz Applied Biosystems 3500 Genetic Analyzer; długość kapilary 36 cm i 50 cm; - znakowany barwnikiem LIZ; - rozpoznawany przez filtr wirtualny G5, do użycia w kapilarach kalibrowanych spektralnie matrycą DS-33 firmy Thermo Fisher Scientific; - pojemność opakowania wystarczająca do przeprowadzenia co najmniej 800 rozdziałów; - standard wielkości zawiera 36 wyznakowanych fragmentów o następujących długościach [pz]: 20, 40, 60, 80, 100, 114, 120, 140, 160, 180, 200, 214, 220, 240, 250, 260, 280, 300, 314, 320, 340, 360, 380, 400, 414, 420, 440, 460, 480, 500, 514, 520, 540, 560, 580, 600; - ulepszona powtarzalność oraz zmniejszenie dysproporcji w wysokości poszczególnych pików przy zachowaniu analogii rozdziału względem GeneScan 600 LIZ Dye Size Standard; - użycie standardu wielkości pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych i porównywalnych z odczytami wygenerowanymi z użyciem GeneScan 600 LIZ Dye Size Standard v.2.0 firmy Thermo Fisher Scientific; op. 12 4. Bufor anodowy do analizatora genetycznego AB 3500 Anode Buffer Container (ABC) 3500 Series firmy Thermo Fisher (numer katalogowy 4393927) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - niezbędny do właściwego przeprowadzenia rozdziału elektroforetycznego w analizatorze genetycznym 3500 Genetic Analyzer; - opakowanie przygotowane do bezpośredniego zainstalowania na aparacie po uprzednim usunięciu folii zabezpieczającej; - opakowanie rozpoznawalne przez system monitorowania czasu pracy i daty ważności odczynników (RFID – ang. Radio Frequency Identification); - możliwość użycia w stosowanych w laboratorium protokołach bez konieczności optymalizacji; - możliwość porównywania długości fragmentów z rozdziałami wykonanymi przy użyciu oryginalnego odczynnika; - 1 opakowanie zawiera 4 sztuki. op. 8 5. Bufor katodowy do analizatora genetycznego AB 3500 Cathode Buffer Container (CBC) 3500 firmy Thermo Fisher (numer katalogowy 4408256) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - bufor katodowy rekomendowany przez producenta analizatora genetycznego 3500 Genetic Analyzer do prawidłowego przeprowadzenia procesu elektroforezy kapilarnej w analizatorze genetycznym 3500 Genetic Analyzer; - bufor znajdujący się w pojemniku składającym się z dwóch oddzielnych komór – lewej (czystej) i prawej (brudnej); - format do bezpośredniego zainstalowania w aparacie; - opakowanie rozpoznawalne przez system RFID aparatu; - 1 opakowanie zawiera 4 sztuki. op. 8 6. Zestaw do enzymatycznego doczyszczania produktu namnażania DNA ExoSAP-II Express PCR Product Clean-Up firmy Thermo Fisher Scientific (numer katalogowy 75001.4X.1.ML) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do enzymatycznego oczyszczania produktu po PCR; - odczynnik składa się z dwóch enzymów hydrolitycznych: zmodyfikowanej egzonukleazy I i alkalicznej fosfatazy krewetkowej (SAP) w specjalnym buforze; - czas trwania: 5 minut; - odzysk 100% produktu PCR, niezależnie od długości amplikonu; - można używać do pojedynczych probówek oraz do płytek 96-dołkowych; - eliminuje użycie kolumn lub kulek; opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 2000 reakcji. op. 1 dalsza część przedmiotu zamówienia w informacjach dodatkowych z uwagi na brak miejsca.
Interne Kennung: Pakiet nr IV
Los: LOT-0005
Titel: Rozpuszczalniki organiczne
Beschreibung: 1. Alkohol etylowy 96 % (etanol): - CAS: 64-17-5; - wzór sum.: C2H5OH; - czystość: CZDA; - postać: bezbarwna, klarowna ciecz; - masa molowa: 46,07 g/mol; - do sterylizacji materiału biologicznego, powierzchni laboratoryjnych oraz jako składnik buforów izolacyjnych; - opakowanie: 0,5 l. op. 20 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr V: 1) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim; 2) Minimalny okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy; 3) Dostawa jednorazowa; 4) Zamawiający dopuszcza mniejsze opakowania przy zachowaniu sumarycznej ilości produktu.
Interne Kennung: Pakiet nr V
Los: LOT-0006
Titel: Odczynniki potrzebne do regeneracji kapilar w analizatorze genetycznym
Beschreibung: 1. Zestaw do regeneracji kapilar w analizatorze genetycznym AB 3130 ReCapTM Capillary Array Regeneration kit for 3130 firmy Nimagen lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw odczynników do regeneracji kapilar w analizatorze genetycznym Applied Biosystems 3130; - zestaw umożliwia szybkie i efektywne przywrócenie pełnej funkcjonalności kapilar, co pozwala na przedłużenie ich trwałości oraz zapewnienie optymalnych wyników; - zestaw musi zawierać 4 specjalistyczne bufory czyszczące i regenerujące przywracające kapilary do ich pierwotnej efektywności; - instrukcja zawiera szczegółowe wskazówki dotyczące kolejnych etapów regeneracji kapilar. op. 2 2. Zestaw do regeneracji kapilar w analizatorze genetycznym AB 3500 ReCapTM Capillary Array Regeneration kit for 3500 Series w/NimaPOPTM – 7 firmy Nimagen lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw odczynników do regeneracji kapilar w analizatorze genetycznym Applied Biosystems 3500; - zestaw umożliwia szybkie i efektywne przywrócenie pełnej funkcjonalności kapilar, co pozwala na przedłużenie ich trwałości oraz zapewnienie optymalnych wyników; - zestaw musi zawierać 4 różne roztwory buforowe w woreczkach - przywracające kapilary do ich pierwotnej efektywności; - zestaw dodatkowo zawiera 2 odczynniki kondycjonujące (NimaPrimeTM, NimaPOPTM-7 oraz NimaPOPTM 10x Running Buffer; - wszystkie produkty dostarczone są z zintegrowanymi chipami RFI, które są kompatybilne z dowolna wersją oprogramowania w analiztorze genetycznym serii 3500 - instrukcja zawiera szczegółowe wskazówki dotyczące kolejnych etapów regeneracji kapilar. op. 2 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VI: 1) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim; 2) Minimalny okres ważności 6 miesięcy od daty dostawy; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VI
Los: LOT-0007
Titel: Polimeraza z barwnikiem do przeprowadzenia reakcji PCR
Beschreibung: 1. Zestaw reakcyjny do amplifikacji DNA metodą PCR z barwnikiem REDTaq Ready Mix PCR Reaction Mix (numer katalogowy R2523-100RXN) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw umożliwiający szybka i wygodna reakcję PCR; - zestaw zawiera gotowa mieszaninę reakcyjną z dodatkiem barwnika umożliwiającego bezpośrednią analizę produktu na żelu agarozowym; - zestaw zawiera: • RedTaq ReadyMix PCr Reaction Mix z MgCl2 w skład którego wchodzą następujące komponenty: 20mM Tris-HCl (pH 8,0) z 100mM KCl, 3mM MgCl2, 0,002% żelatyny, 0,4 mM mieszankę dNTP (dATP, dCTP, dGTP, TTP), stabilizatory, 0,06 jednostki/µl Polimerazy Taq DNA • Woda, PCR reagent - temperatura przechowywania: - 20°C; - opakowanie pozwala na przeprowadzenie 100 reakcji. op. 3 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VII: 1) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim; 2) Minimalny okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy; 2) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VII
Los: LOT-0008
Titel: Termostabilna polimeraza potrzebna do przeprowadzenia reakcji PCR
Beschreibung: 1. Termostabilna polimeraza DNA „hot start” do przeprowadzania reakcji PCR PlatinumTM Taq DNA Polimerase firmy Invitrogen (numer katalogowy 10966034) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - termostabilna polimeraza DNA “hot start” do PCR; - dzięki termostabilnym przeciwciałom monoklonalnym, polimeraza Taq jest nieaktywna aż do początkowego etapu denaturacji PCR, zapobiegając wydłużaniu niespecyficznych starterów I poprawiając wydajność produktu; - polimeraza ma niezależna do matrycy aktywność końcowej transferazy, która dodaje 3’-deoksydenozynę do końców produktu i ma aktywność egzonukleazy 5’→3’; - opakowanie zawiera: • 1x 120 µl Platinum TaqDNA Polymerase; • 3 x 1,25 ml 10x PCR Buffer (bez MgCl2); • 1 x 1 ml 50 mM MgCl2; • 1 x 1,3 ml KB Extander - przechowywanie w temp. -10°C do -30°C; - opakowanie pozwala na przeprowadzenie nie mniej niż 600 reakcji. op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VIII: 1) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim; 2) Minimalny okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VIII