417143-2026 - Wettbewerb
Finnland – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Järvenpään kaupungin paikallis- ja palveluliikenne
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Järvenpään kaupungin paikallis- ja palveluliikenne
Beschreibung: Hankinta koskee paikallis- ja palveluliikennettä Järvenpään alueella. Hankinnan sisältö on esitelty liitteenä olevassa palvelukuvauksessa.
Interne Kennung: JARDno-2026-628
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Menettelyn vaiheet ovat seuraavat: 1. Tarjousten avaaminen 2. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkistaminen 3. Tarjousten vertailu 4. Tarjoajan soveltuvuuden tarkistaminen niiltä tarjoajilta, jotka näyttäisivät olevan voittamassa tarjouskilpailun 5. Hankintapäätöksen teko ja päätöksestä ilmoittaminen 6. Voittaneen tarjoajan pakollisten poissulkuperusteiden tarkastaminen 7. Hankintasopimuksen solmiminen. Hankintasopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. EU-kynnysarvon ylittävässä hankinnassa hankintasopimus voidaan tehdä aikaisintaan 14 päivän kuluttua siitä, kun tarjoaja on saanut tai hänen katsotaan saaneen päätös perusteluineen tiedoksi. Hankintalain pakollisten poissulkemisperusteiden soveltaminen: RIKOSREKISTERIOTE Hankinnassa sovelletaan hankintalain (1397/2016) 80 §:n mukaisia pakollisia poissulkemisperusteita. Tarjoajalta, joka tarjousten vertailun perusteella näyttää voittavan kilpailutuksessa, tullaan ennen hankintapäätöksen tekoa pyytämään hankintalain 88 §:n mukaiset rikosrekisteriotteet. Rikosrekisteriote tulee toimittaa kaikista kaupparekisterin mukaan yrityksen hallinto-, johto ja valvontaelimen jäsenistä sekä edustus-, päätös- ja valvontavaltaa käyttävistä henkilöistä. Rikostaustan selvittämiseksi osoitettu rikosrekisteriote ei saa olla kahtatoista (12) kuukautta vanhempi.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000