2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa lokalnych systemów zarządzania energią w Krośnieńskim Klastrze Energii
Beschreibung: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest przez: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Fredry 12, 38-400 Krosno NIP-684-00-01-341, Kapitał zakładowy –113 979 500 zł Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000038218 działające imieniem własnym oraz na podstawie art. 38 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej ,,ustawą PZP” jako pełnomocnik do przeprowadzenia postępowania w imieniu -Gminy Miasto Krosno ul. Lwowska 28 a 38-400 Krosno NIP: 6840013798 -Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1, 38-400 Krosno, NIP 684-21-58-733, -Państwowa Akademia Nauk Stosowanych ul. Rynek 1, 38-400 Krosno, NIP 684-21-75-051 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie siedmiu zadań: A. Budowa lokalnego systemu zarządzania energią w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie, B. Budowa systemu zarządzania energią w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, C. Budowa systemu zarządzania energią w obiektach Państwowej Akademii Nauk Stosowanych przy ulicy Dmochowskiego w Krośnie, D. Budowa systemu zarządzania energią w obiektach MOSiR przy ulicy Bursaki w Krośnie, E. Budowa systemu zarządzania energią w Elektrociepłowni Krosno przy ulicy Sikorskiego 19, F. Budowa systemu zarządzania energią w ZUW Szczepańcowa, G. Budowa systemu zarządzania energią w ZUW Iskrzynia.
Interne Kennung: DZ-2300-5/EK/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte, 71314200 Verwaltungsdienste für Energieversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie siedmiu zadań: A. Budowa lokalnego systemu zarządzania energią w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie, B. Budowa systemu zarządzania energią w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, C. Budowa systemu zarządzania energią w obiektach Państwowej Akademii Nauk Stosowanych przy ulicy Dmochowskiego w Krośnie, D. Budowa systemu zarządzania energią w obiektach MOSiR przy ulicy Bursaki w Krośnie, E. Budowa systemu zarządzania energią w Elektrociepłowni Krosno przy ulicy Sikorskiego 19, F. Budowa systemu zarządzania energią w ZUW Szczepańcowa, G. Budowa systemu zarządzania energią w ZUW Iskrzynia. Przedmiotem wymienionych zadań inwestycyjnych jest budowa inteligentnych systemów informatycznych wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem telemetrycznym, pomiarowym i komunikacyjnym umożliwiającym zarządzanie energią we wskazanych obiektach, należących do Krośnieńskiego Klastra Energii. Systemy mają za zadanie zbierać, analizować i wizualizować dane, sterować jednostkami wytwórczymi/odbiorczymi oraz racjonalizować energochłonne procesy takie jak wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja. Wdrożenia mają przyczyniać się do poprawy elastyczności i optymalizacji bilansu energetycznego danych obiektów, poprawy ich efektywności energetycznej, co finalnie w ramach integracji z centralnym systemem zarządzania energią ma wpływać na bilans całego Klastra. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie projektów wykonawczych, dostawę i montaż urządzeń zgodnie z opracowaną dokumentacją oraz implementację lokalnych systemów 2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia określone zostały w załączniku nr 4 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji na okres 36 miesięcy i rękojmi na okres 24 miesięcy licząc od daty przekazania przez Wykonawcę przedmiotu umowy i przejęcia go przez Zamawiającego jako należycie wykonanego na podstawie protokołu odbioru danego zadania podpisanego przez strony umowy. 4. Wszystkie ewentualne opisy, nazwy własne materiałów, nazwy producentów lub normy użyte w dokumentacji przetargowej nie powinny być traktowane jako narzucone bądź sugerowane przez Zamawiającego, powinny być rozumiane jako definicje standardów. Przy realizacji zamówienia dopuszcza się zastosowanie innego równoważnego (spełniającego wymagania podane w dokumentacji przetargowej) materiału, urządzenia lub normy. 5. Zamawiający informuje, że przedmiot niniejszego zamówienia objęty był przeprowadzonymi zgodnie z art. 84 ustawy Pzp wstępnymi konsultacjami rynkowymi. Z uwagi na powyższe, Zamawiający w celu wypełnienia zasady przejrzystości, uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców, zamieszcza w niniejszym postępowaniu dokumentację z przeprowadzonych konsultacji i wyznacza odpowiednio dłuższy niż przewidziano w ustawie Pzp termin składania ofert. UWAGA: Zamawiający informuje, że udział w konsultacjach jest traktowany jako zaangażowanie w przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (art. 108 ust. 1 pkt.6) ustawy Pzp) i Wykonawcy biorący udział w konsultacjach uwzględnią ww. fakt przy wypełnianiu oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy PZP (JEDZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte, 71314200 Verwaltungsdienste für Energieversorgung, 51112200 Installation von Elektrizitätsschalteinrichtungen