See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Øjenkirurgi - Grå stær
Beschreibung: Formålet med nærværende udbud er at sikre patienter en kort ventetid til øjenkirurgi og sikre overholdelse af behandlings- og udredningsfristen. Ordregiver ønsker derfor at indgå samarbejdsaftaler med et eller flere privathospitaler, klinikker eller speciallæger, der kan udføre undersøgelse og operation inden for de gældende frister fra henvisningstidspunktet.
Interne Kennung: 1-31-72-1156-24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud indenfor reglerne i udbudslovens afsnit 3
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85111000 Dienstleistungen von Krankenhäusern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85110000 Dienstleistungen von Krankenhäusern und zugehörige Leistungen, 85111200 Ärztliche Versorgung im Krankenhaus
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 6 700