417769-2025 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa licencji na potrzeby rozbudowy eksploatowanej przez Zamawiającego Chmury
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa licencji na potrzeby rozbudowy eksploatowanej przez Zamawiającego Chmury
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest dostawa Oprogramowania wraz z licencjami na potrzeby rozbudowy eksploatowanej przez Zamawiającego Chmury prywatnej wraz z zapewnieniem przez Wykonawcę Wsparcia technicznego dla Oprogramowania w okresie 60 miesięcy od dnia dostarczenia Oprogramowania wraz z licencjami. 1.2. w ramach zamówienia opcjonalnego: 1) dostawa Oprogramowania wraz z licencjami na potrzeby rozbudowy eksploatowanej przez Zamawiającego Chmury prywatnej w ramach opcji wraz z zapewnieniem przez Wykonawcę Wsparcia technicznego dla Oprogramowania w okresie 60 miesięcy od dnia dostarczenia Oprogramowania wraz z licencjami; 2) zapewnienie w ramach Opcji możliwości skorzystania przez Zamawiającego z Godzin eksperckich, w miejscu zainstalowania Oprogramowania lub zdalnie, w liczbie do 800 Roboczogodzin. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w rozdziale II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3 . Zamawiający w myśl art. 139 ustawy Pzp przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający jest administratorem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE dalej „RODO”. 5. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy eZamówienia Urzędu Zamówień Publicznych -https://ezamowienia.gov.pl/pl/. 6. Zamawiający zastrzega, iż zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 7. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, według wymagań ściśle określonych w SWZ. 8. Zamawiający nie udzieli zamówienia jeśli zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dot. środków organizacyjnych w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (DZ. Urz. UE nr L 229/1 z 31.7.2014) oraz wykluczy Wykonawcę w przypadku zaistnienia co najmniej jednej z przesłanek wykluczenia określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 507) – w celu potwierdzenia braku postaw do wykluczenia należy złożyć wraz z ofertą oświadczenie stanowiące załącznik nr 5 do Formularza oferty. 9. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w następujących terminach: 9.1. Termin realizacji zamówienia podstawowego: Dostawa Oprogramowania wraz z licencjami oraz rozpoczęcie świadczenia usług Wsparcia technicznego do 5 Dni Roboczych od zgłoszenia gotowości. Zamawiający przekaże zgłoszenie gotowości najpóźniej do 45 dni od dnia podpisania Umowy. 9.2. Termin realizacji opcji 1) Dostawa Oprogramowania wraz z licencjami oraz rozpoczęcie świadczenia usług Wsparcia technicznego do 5 Dni Roboczych w ramach opcji, w terminie każdorazowo określonym w zleceniu dostawy, nie będzie on jednak dłuższy niż 5 Dni Roboczych licząc od wysłania Wykonawcy zlecenia przez Zamawiającego. Zamawiający będzie uprawniony do realizacji prawa opcji, tj. wysłania zlecenia dostawy, najpóźniej do dnia 31 marca 2026 r. 2) Świadczenie usług Godzin eksperckich od dnia zawarcia Umowy do dnia 29 maja 2026 r. 3) szczegółowe terminy realizacji zamówienia podstawowego i opcji zostały opisane w rozdziale II SWZ – OPZ oraz w rozdziale III SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy. 10. Zamawiający informuje, że Zamówienie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Odbudowy (ang. Next Generation EU) w ramach Inwestycji C2.1.1: „E-usługi publiczne, rozwiązania IT usprawniające funkcjonowanie administracji i sektorów gospodarki” Instrumentu na rzecz Odbudowy i Rozwoju, Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), zgodnie z Porozumieniem nr KPOD.05.06-IW.06-0003/25-00 zawartym pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a Skarbem Państwa, w imieniu którego działa Centrum Projektów Polska Cyfrowa (dalej: „CPPC”), o objęcie Przedsięwzięcia wsparciem pn. „Wsparcie dla powszechnego stosowania elektronicznego zarządzania dokumentacją poprzez rozwój i udostępnienie nieodpłatnego systemu klasy EZD, udostępnienie chmury SaaS2 EZD RP oraz wdrożenia systemu EZD w administracji publicznej RP” (dalej: „Porozumienie”). 11. Wszystkie działania informacyjne, promocyjne i komunikacyjne związane z realizacją umowy muszą być zgodne z wytycznymi zawartymi w Porozumieniu, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do stosowania w tym zakresie zaleceń i wytycznych Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się zapoznać z treścią i stosować w odpowiednim zakresie Podręcznik dla Beneficjenta pn. „Zgodność przedsięwzięć finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w tym realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” – „zasadą DNSH”, oraz „Strategię Promocji i Informacji Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności” a także „Księgę Identyfikacji Wizualnej” KPO. 12. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli i audytom dokonywanym przez CPPC oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji zamówienia, w tym zobowiązuje się niezwłocznie przekazywać Zamawiającemu oraz podmiotowi kontrolującemu wszelkie niezbędne w tym zakresie informacje i dokumenty.
Interne KennungCOI-ZAK.262.31.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356300 Technische Unterstützung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibungzgodnie z OPZ
Optionen
Beschreibung der OptionenPrzedmiotem zamówienia opcji jest: 1. Dostawa Oprogramowania wraz z licencjami na potrzeby rozbudowy eksploatowanej przez Zamawiającego Chmury prywatnej w ramach opcji wraz z zapewnieniem przez Wykonawcę Wsparcia technicznego dla Oprogramowania w okresie 60 miesięcy od dnia dostarczenia Oprogramowania wraz z licencjami; 2. zapewnienie w ramach Opcji możliwości skorzystania przez Zamawiającego z Godzin eksperckich, w miejscu zainstalowania Oprogramowania lub zdalnie, w liczbie do 800 Roboczogodzin. .